Hrvatska politička scena

Zvrx
Zvrx
Potencijal za velika djela
Pristupio: 12.03.2010.
Poruka: 3.998
30. prosinca 2014. u 16:12
Sad samo čekamo predizbornu anketu drugog kruga naših dragih agencija Ipsos puls i Promocija plus. Iako nije im lako. Ak prognoziraju Josipoviću prednost, svi će ih popljuvat. Ak prognoziraju Kolindinu prednost, svi će reći da ako čak i kod njih vodi, pomest će Ivu. Tak da što god kažu, u kurcu su.

Ne bi se čudio da šute ova dva tjedna i tako pokušavaju ne napraviti dodatnu štetu Josipoviću. Što god objave, bit će napravljena šteta Josipoviću...
Kad, ako ne sad!
Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 32.403
30. prosinca 2014. u 16:27
društvo, kakva je procedura ako oba kandidata u 2. krugu imaju 50% glasova (npr. u 1. krugu odazvalo se 1 787 722 birača, i sad svaki kandidat dobije 893 861 glas), ponavljaju se izbori za 2 tjedna ili kako?
Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 06.03.2010.
Poruka: 28.213
30. prosinca 2014. u 16:31
Zvrx je napisao/la:
Sad samo čekamo predizbornu anketu drugog kruga naših dragih agencija Ipsos puls i Promocija plus. Iako nije im lako. Ak prognoziraju Josipoviću prednost, svi će ih popljuvat. Ak prognoziraju Kolindinu prednost, svi će reći da ako čak i kod njih vodi, pomest će Ivu. Tak da što god kažu, u kurcu su.

Ne bi se čudio da šute ova dva tjedna i tako pokušavaju ne napraviti dodatnu štetu Josipoviću. Što god objave, bit će napravljena šteta Josipoviću...
Vidi cijeli citat


eto, Josipović se već hvali da su ankete Ipsosa pokazale da će 60 posto birača Sinčića u drugom krugu glasati za njega 
Vilenjak
Vilenjak
Moderator
Pristupio: 10.11.2003.
Poruka: 93.749
30. prosinca 2014. u 16:31
Domovine sin
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 11.04.2013.
Poruka: 4.051
30. prosinca 2014. u 16:43
galeb75 je napisao/la:

za vrijeme prvog predsjednika, stvorena je država, koja je priznata i obranjena u ratu..
razina demokracije bila je prividna..npr..izlazio je Feral (ali posebno oporezovan)..ali s obzirom na doba i vrijeme, i svijest ljudi u doba rata..bio je zanemarivo čitan..pa stoga nije predstavljao opasnost po vlast
ali je zato HTV bila potpuno pod kontrolom vlasti..kao u komunističkoj RTZ..samo sada s drugim predznakom..
kad se trebala vidjeti demokracija na djelu..ona je gušena..primjerice odbijanjem priznavanja izbora za gradonačelnika zagreba, borbom za promjenu imena kluba u dinamo..ili samo slučjno izbjegnutom tragedijom na prosvjedu za radio 101..

Vidi cijeli citat


ta Zagrebačka kriza tj.odbijanje priznavanja gradonačelnika nije gušenje demokracije.Stranke opozicije su tada stvorile
nekakvu neprirodnu koaliciju (od ustaških stranaka do komunističkih,od liberala do konzervativaca itd...) te su kao
takve htjele svog gradonačelnika.Predsjednik Tuđman je uvidio da s moralne strane tu nešto ne štima i nije priznao
takvog gradonačelnika od takvih beskičmenih stranaka kojima je bila bitna samo fotelja i koji su u tom trenutku bili
spremni koalirati i sa crnim vragom,samo zbog fotelje...možda to na papiru i nije demokratski,ali je sigurno moralan
potez predsjednika Tuđmana...kamo sreće da i danas imamo nekoga (ko ima ovlasti) ko će zabraniti neprirodne
koalicije i izigravanje demokracije ko onda kad je Sanader koalirao sa četnicima i slične gadosti koje su nažalost
u današnjoj poliici postale normalne i nitko na to više i ne gleda.Pa evo hsls i hss cijelo vrijeme opipavaju situaciju
i proučavaju ankete i onda će donijeti odluku s kim će koalirati,hdz-om ili sdp-om,ovisno ko će u tom trenutku biti
jači...ako je to demokracija,onda trebamo mijenjati oblik vladavine
danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.599
30. prosinca 2014. u 17:11
Weasley je napisao/la:
društvo, kakva je procedura ako oba kandidata u 2. krugu imaju 50% glasova (npr. u 1. krugu odazvalo se 1 787 722 birača, i sad svaki kandidat dobije 893 861 glas), ponavljaju se izbori za 2 tjedna ili kako?
Vidi cijeli citat

Ako oba kandidata dobiju isti broj glasova, tada se izbor ponavlja - čl. 17. st. 4. Zakona o izboru predsjednika RH
Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.06.2008.
Poruka: 7.381
30. prosinca 2014. u 17:33
majan debić je napisao/la:
galeb75 je napisao/la:

za vrijeme prvog predsjednika, stvorena je država, koja je priznata i obranjena u ratu..
razina demokracije bila je prividna..npr..izlazio je Feral (ali posebno oporezovan)..ali s obzirom na doba i vrijeme, i svijest ljudi u doba rata..bio je zanemarivo čitan..pa stoga nije predstavljao opasnost po vlast
ali je zato HTV bila potpuno pod kontrolom vlasti..kao u komunističkoj RTZ..samo sada s drugim predznakom..
kad se trebala vidjeti demokracija na djelu..ona je gušena..primjerice odbijanjem priznavanja izbora za gradonačelnika zagreba, borbom za promjenu imena kluba u dinamo..ili samo slučjno izbjegnutom tragedijom na prosvjedu za radio 101..

Vidi cijeli citat


ta Zagrebačka kriza tj.odbijanje priznavanja gradonačelnika nije gušenje demokracije.Stranke opozicije su tada stvorile
nekakvu neprirodnu koaliciju (od ustaških stranaka do komunističkih,od liberala do konzervativaca itd...) te su kao
takve htjele svog gradonačelnika.Predsjednik Tuđman je uvidio da s moralne strane tu nešto ne štima i nije priznao
takvog gradonačelnika od takvih beskičmenih stranaka kojima je bila bitna samo fotelja i koji su u tom trenutku bili
spremni koalirati i sa crnim vragom,samo zbog fotelje...možda to na papiru i nije demokratski,ali je sigurno moralan
potez predsjednika Tuđmana...kamo sreće da i danas imamo nekoga (ko ima ovlasti) ko će zabraniti neprirodne
koalicije i izigravanje demokracije ko onda kad je Sanader koalirao sa četnicima i slične gadosti koje su nažalost
u današnjoj poliici postale normalne i nitko na to više i ne gleda.Pa evo hsls i hss cijelo vrijeme opipavaju situaciju
i proučavaju ankete i onda će donijeti odluku s kim će koalirati,hdz-om ili sdp-om,ovisno ko će u tom trenutku biti
jači...ako je to demokracija,onda trebamo mijenjati oblik vladavine
Vidi cijeli citat


ovo mora ić u post dana
da je ovo jedina neprirodna kolacija u povijesti moderne hrvatske države ne bi riječ rekao..
uostalom, po tvom nikad ne bi bile moguće tzv. velike koalcije jer se stranački ne podudaraju..
ovoj koaliciji je bio cilj srušiti HDZ..bilo je za predpostaviti da ce se koalicija urušiti..ali to je moralo doći demokratskim procesom, a ne zabranom državnog poglavara..

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.952
30. prosinca 2014. u 18:01
majan debić je napisao/la:
ta Zagrebačka kriza tj.odbijanje priznavanja gradonačelnika nije gušenje demokracije.Stranke opozicije su tada stvorile nekakvu neprirodnu koaliciju (od ustaških stranaka do komunističkih,od liberala do konzervativaca itd...) te su kao takve htjele svog gradonačelnika.Predsjednik Tuđman je uvidio da s moralne strane tu nešto ne štima i nije priznao takvog gradonačelnika od takvih beskičmenih stranaka kojima je bila bitna samo fotelja i koji su u tom trenutku bili spremni koalirati i sa crnim vragom,samo zbog fotelje...možda to na papiru i nije demokratski,ali je sigurno moralan potez predsjednika Tuđmana.
Vidi cijeli citat


pravo demokratski i moralno od krivoustog diktatora... ako on ne pobjedjuje, nema pobjednika
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.05.2008.
Poruka: 50.334
30. prosinca 2014. u 19:05
kad vidim kakvi jadnici su ova forumska wannabe desnica, ods srca želim da ova država propadne
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 11.04.2013.
Poruka: 4.051
30. prosinca 2014. u 19:24
galeb75 je napisao/la:


ovo mora ić u post dana
da je ovo jedina neprirodna kolacija u povijesti moderne hrvatske države ne bi riječ rekao..
uostalom, po tvom nikad ne bi bile moguće tzv. velike koalcije jer se stranački ne podudaraju..
ovoj koaliciji je bio cilj srušiti HDZ..bilo je za predpostaviti da ce se koalicija urušiti..ali to je moralo doći demokratskim procesom, a ne zabranom državnog poglavara..

Vidi cijeli citat


nije jedina,to sam i napisao.Ako je tebi demokracija kad karikiram,hčsp i sdss idu u koaliciju samo da bi došli do fotelja onda živjela demokracija

pojedincima je važnije da sve bude na papiru demokratski a da li je moralno,koga briga...
  • Najnovije
  • Najčitanije