Hrvatska politička scena

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 11.04.2013.
Poruka: 4.051
01. siječnja 2015. u 06:59
bubici je napisao/la:
Slučaj Hong Kong? Gdje ljudi ''demokratski'' odabiru samo one kandidate kojima Partija odobri da se smiju kandidirati? Zar smo zaista do toga došli?
.
Vidi cijeli citat


Težim iskreno demokraciji di bi pravo glasa imali samo određeni,ne kažem da bi samo viša kasta (koja je viša uglavnom samo zahvaljujući lopovluku) imala pravo glasa nego da bi ograničili pravo glasa...zašto bi jedan penzić od 75 godina iz Špičkovine,ZG-a (da ne ispadnem malograđanin)  ili Zmijavaca sa 4 razreda osnovne škole kojemu je vrhunac života čuvanje ovaca ili opijanje u parkiću i sa tri zuba u glavi imao jednako pravo izbora ko i jedan vrlo školovan čovjek koji je prošao dosta toga...treba ograničiti pravo glasa,pa makar IQ testom,jer nastavimo li ovako još 50 godina će hdz i sdp imati 60-80 posto na izborima.

Većina velikana koji su ostavili značajan trag u povijesti su bili protiv ovakve demokracije gdje i retardiran čovjek ima pravo glasa i jednako odlučuje o sastavu vlade ko i čovjek koji je bistar ko voda.Da je u Hrvatskoj ona istinita prava demokracija bez ovih medija koji su kontrolirani i koji ispiru mozak onda sigurno predsjednik Hrvatske ne bi postao Josipović,najgori sin kojeg je Hrvatska dala,veleizdajnik po svim kriterijima...ko što je Goebbels rekao:'Dajte mi medije i ja ću od naroda napraviti svinje''...to je i svojevremeno napravio u nacističkoj Njemačkoj.To se događa i u suvremenoj RH.Onaj ko posjeduje medijie može i od tupave Mirele Holy koja je bila u Milanovićevoj i Linićevoj vladi stvoriti heroja i borca za pravdu (iako je btw.pokušala zaposliti prijateljicu preko veze),može od nje stvoriti pravednog heroja koji dobiva najmanje 20 posto glasova iako je realno nitko i ništa,čudakinja i dokazano koruptivna žena kakvih možemo naći 10 u prvom kafiću...u ovoj našoj ''demokraciji'' izbore dobiva onaj ko ima više para i ko će više ugurati u džep potplaćenim medijima i kontroliranoj nacionalnoj televiziji...j*beš ti takvu demokraciju...da je demokracija bez ikakvog manipuliranja narodom onda ne bi vlada bila skup najnesposobnijih i najneškolovanijih ljudi niti bi predsjednik Hrvatske bio čovjek koji riječ ''Hrvatska'' ne može izgovoriti od mržnje prema istoj.Sada će se javiti neki pametnjakovići i reći da branim hdz i govno od Karamarka ili da zagovaram diktaturu ko u Sj.Koreji ali to su samo tupavi ljudi,zlobni glasači sdp-a,antihrvatske stranke ili potapenko,forumaš sumnjivog porijekla koji nikad nije sastavio post duži od dvije suvisle rečenice.

[uredio majan debić - 01. siječnja 2015. u 07:20]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 11.04.2013.
Poruka: 4.051
01. siječnja 2015. u 07:07
osim potapenka,sad očekujem od ''povjesničara'' (profesora marksizma) iana wrighta vađenje jedne rečenice iz konteksta i usput jednog sakastičnog komentara iz Praga
[uredio majan debić - 01. siječnja 2015. u 07:22]
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.967
01. siječnja 2015. u 12:16
nema sarkazma, samo duboko sazaljenje
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 14.11.2009.
Poruka: 1.657
01. siječnja 2015. u 12:22
Winston Churchill je jednom rekao - " Pet minuta provedenih sa prosječnim biračem je dovoljan argument protiv demokracije."
Vilenjak
Vilenjak
Moderator
Pristupio: 10.11.2003.
Poruka: 93.749
01. siječnja 2015. u 12:32
pa izjavil je i bil u pravu da će fašišti budućnosti imati ime antifašisti...
Domovine sin
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 13.11.2009.
Poruka: 15.582
01. siječnja 2015. u 13:02
majan debić je napisao/la:

Većina velikana koji su ostavili značajan trag u povijesti su bili protiv ovakve demokracije gdje i retardiran čovjek ima pravo glasa i jednako odlučuje o sastavu vlade ko i čovjek koji je bistar ko voda.
Vidi cijeli citat


Koja je to većina nakon što je demokracija usvojena (nametnuta?) kao temeljno političko uređenje?
Pri tom ajmo uzeti kraj Prvog svjetskog rata da ti izbor velikana bude širi, iako bi bilo ispravnije uzeti kraj Drugog svjetskog rata, a možda čak i 1990 godinu.....

Pod Velikanom,  treba bit osoba koja je bila na vlasti i pokušala izmijeniti ovakav sustav demokracije ili osoba koja nikada nije došla na vlast, a bila je protiv ovakvog sustava demokracije.

U ovakvom sustavu (Hrvatska) jedino mandatar odlučuje o sastavu vlade, ekstenzivno Sabor, a prosječan čovjek jedino izrazito posredno može utjecati na izbor pojedinog ministra.
Bogomdani
Bogomdani
Dokazano ovisan
Pristupio: 30.07.2007.
Poruka: 12.194
01. siječnja 2015. u 15:00
Problem hrvatske demokracije je izlaznost, to je najveći problem. Izađe manje od pola birača ili, u stvarnosti, nešto više od pola radi nesređenih izbornih popisa. Izlaznost u dijaspori, ponajprije u BiH, bolje da ne komentiram, tamo kao da se sve čini da ljudi - ne glasuju.
Naši pradjedovi, djedovi, očevi su ginuli da bi mogla biti demokracija u Hrvatskoj, da bi se moglo glasovati, a onda na predsjedničkim izborima izađe pola birača. Mislim da se nekima preci u grobu okreću. :-S

Pogledajte tko nije:
https://www.youtube.com/watch?v=-UIIQBsKkiQ
Samo vjera, nada i ljubav, a najveća od njih je ljubav. Merčep, Praljak, Prlić, Petković, Ćorić, Pušić, Stojić - velikani hrvatskog naroda
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 11.04.2013.
Poruka: 4.051
01. siječnja 2015. u 15:05
shankly je napisao/la:
Winston Churchill je jednom rekao - " Pet minuta provedenih sa prosječnim biračem je dovoljan argument protiv demokracije."
Vidi cijeli citat


I bio je sto posto u pravu.Kada već imamo ovakav oblik demokracije gdje i mentalno zakinuti ljudi imaju pravo glasa,
onda bi barem trebali imati neovisne medije da bi to bio koliko toliko pošten sustav..Evo jedan primjer koliko mediji
utječu na prosječnog glupastog glasača:
Mirela Holy,po zadnjim anketama ima skoro 20 posto (Mirela Holy!!) skupa sa svojom strankom kojoj nitko živ ne zna
nijednog člana,nitko živ ne zna ni gdje je središte stranke,dokazano koruptivna žena,glupasta i žena koja vjeruje u
teorije zavjere ko Zrinka K.sa dnevno.hr-a ima skoro 20 posto

Partijski kontrolirani mediji znaju da prosječan glasač neće dati glas sdp-u jer čak ni prosječan glasač nije toliko glup
da ponovno zaokruži sdp pa su počeli davati ogroman prostor u medijima i pumpati rejting Mirele Holy jer znaju da će ona i tako i tako nakon izbora koalirati sa partijom (ko što je netko rekao,Holy je ko lubenica,zelena izvana a iznutra crvena).Tako da su napravili od jedne prosječne,glupaste,koruptivne žene stranku koja ima 20 posto i koja će lomiti izbore.Dokaz o glupoći prosječnog glasača.Kažem vam,dajte mi kontrolu nad medijima godinu dana i od jebenog Jandrokovića ću stvoriti nacionalnog heroja koji će imati 50+ posto glasova na svim izborima.
[uredio majan debić - 01. siječnja 2015. u 15:08]
Pope John Paul II
Pope John Paul II
Potencijal za velika djela
Pristupio: 27.01.2012.
Poruka: 2.135
01. siječnja 2015. u 16:46
"Democracy is the worst form of government except all the others that have been tried"
"I ask him which way he thinks it should be done we got down to it and then we talk about it for twenty minutes and then we decide i was right" Brian Clough
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 01.12.2008.
Poruka: 5.272
01. siječnja 2015. u 17:33

Hoće li se itko ispričati hrvatskim građanima zbog anketnog dezinformiranja? 

31.12.2014. 18:23, Koliko su vjerodostojna istraživanja javnog mnijenja? Zakidaju li namjerno HDZ?
Rezultati predizbornog ispitivanja javnog mnijenja koje svakomjesečno objavljuju svi veliki hrvatski mediji predstavljaju se kao najvažnija i najrelevantnija vijest toga dana (a ponekad i više dana). Zbog toga, a i zbog velikog utjecaja na javnost koju te ankete imaju, izuzetno je važno da rezultati budu objektivni, točni i da predstavljaju stvarno političko raspoloženja Hrvata. Koliko god se neki trudili objašnjavati da predizborne ankete ne predviđaju izborni rezultat, činjenica je da su ispitivanja javnog mnijenja znanstveni koncept kojim se želi predvidjeti izborno ponašanje birača i to je njihova glavna funkcija.
Stoga čude razmišljanja pojedinih analitičara koji su rezultate izbora proglašavali inferiornim rezultatima anketa (pogotovo nakon izbora za Europski parlament) kao da je uzorak od tisuću ljudi relevantniji od onog koji broji 950 000 glasača. Pamtim tu izjavu jednog visokopozicioniranog profesora s Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu izrečenu u jednoj radijskoj emisiji HRT-a koja je zapravo pokazala svo njegovo nerazumijevanje izbornog procesa, ali i nedopustivu pristranost u tumačenju rezultata. Tada je niska izlaznost od jedva preko 20% bila argument za 'nepriznavanje' rezultata izbora i potvrđivanje rezultata anketa stvarnim otiskom političkih preferencija u Hrvatskoj.
No, onda su došli i predsjednički izbori i izlaznost od gotovo 50%, a ankete su se pokazale jednako nevjerodostojnima u komparaciji sa stvarnim izbornim rezultatima. Cijeli predsjednički mandat agencije sugeriraju kako je Ivo Josipović najpozitivniji političar s podrškom od nevjerojatnih 81% građana. Prije godinu dana obavljena je i konkretna anketa s pitanjem zaslužuje li aktualni predsjednik još jedan mandat i, pogađate, rezultati su pokazali da čak 63% Hrvata smatra da zaslužuje, a 30% je bilo za promjene. U mjesecima koji su uslijedili Josipovićeva podrška je bila konstantna, u svim istraživanjima za koga bi građani glasali da su tada predsjednički izbori SDP-ov kandidat za predsjednika je redovito dobivao iznad 50% što bi značilo pobjedu odmah u prvom krugu. Do samih izbora, pa i u zadnjim anketama objavljenim sredinom prosinca, Josipović je dobivao 12%-tnu prednost nad drugoplasiranom kandidatkinjom Kolindom Grabar-Kitarović.  Rezultati su na kraju pokazali da je Josipović osvojio tek oko 8500 glasova više od Grabar-Kitarović ili 0,48%.  

 

  • Najnovije
  • Najčitanije