Hrvatska politička scena

nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.316
05. siječnja 2015. u 16:28
mljeveni djetic je napisao/la:
nik je napisao/la:
mljeveni djetic je napisao/la:
Lazljivo govno od ministra, koje je laziralo svoj ratni put, "ratni vojni invalid" koji je preko noci izgubio invalidnost a da bi mogao postati ministar, takvo smece od covjeka i njegove izjave, moze postirato samo jednako smece od covjeka.

I objavljivati jednako smece od medija.
Vidi cijeli citat


Jel mozes dokazati svoje tvrdnje? Ili je to jos jedan lov na vjestice na nekoga ko nije u hdz-u?
Vidi cijeli citat


Sta se tu ima dokazivati, valjda znas da je Matic mobiliziran iz podruma u Borovu u listopadu `91 a u svom ziotopisu i ratnom putu decentno navodi da je "dragovoljac od prije pocetka rata".

Ne pravi se blesav, znas ti to jako dobro.

On je notorni lazljivac, usput receno, i on je bio u HDZ-u, HDZ ga je i lansirao na politicku scenu, odnosno onaj bandit Sanader.
Vidi cijeli citat


otkud da ja znam ko je di i kak mobiliziran, zato te i pitam....ali bilo bi dobro da se vidi neki dokument, da nije rekla-kazala.
Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.316
05. siječnja 2015. u 16:29
e nego pitanje, bas i ne pratim forum i promjene...mljeveni đetić = dimnjacar?

edit: znam da sam negde videl da je promijenil nick, ali nisam bas i gledal koji...
[uredio nik - 05. siječnja 2015. u 16:29]
Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
05. siječnja 2015. u 16:29
Ne samo da je zdrav, vec je svojedobno lazirao invalidnost i jos tvrdi da je izlijecio PTSP, dakle MAtic je medicinski fenomen....

Taj kad zine, laze.

Deja vu, premijer se izblamirao sa Glogoskim, i opet ga iz govana vadi jos veci lazljivac od njega. Modus operandi najgore vlade u povijesti neovisne Hrvatske.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 02.08.2010.
Poruka: 5.297
05. siječnja 2015. u 16:30
miha1 je napisao/la:
A ne smetaju vas velika primanja ministra Matića koji je u usporedbi s Glogoškim zdrav čovjek?
Vidi cijeli citat

Te kritike placa vladajucih su besmisleno politikanstvo. Zar bi predsjednik ili premijer trebao primati placu tajnice? Njihove place niti su problem, niti prevelike.

S druge strane mirovine branitelja su itekako problem. Moja stara nakon 44 godine rada u tvornici je invalid. Prima 1400 kuna. Glagoski prima 25.000 i prosvjeduje? Nije uplatio kune u proracun. Ok pridonio je na drugi nacin, ali taj nacin nije nista veci nego eto moja stara. I ne zasluzuje niti jednu lipu vise od nje. Ali on prosvjeduje? Malo je?

Ali neka to ide na njegov obraz, obraz njegove djece i unuka.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.05.2008.
Poruka: 50.334
05. siječnja 2015. u 16:30
mljeveni djetic je napisao/la:
Ne samo da je zdrav, vec je svojedobno lazirao invalidnost i jos tvrdi da je izlijecio PTSP, dakle MAtic je medicinski fenomen....

Taj kad zine, laze.

Deja vu, premijer se izblamirao sa Glogoskim, i opet ga iz govana vadi jos veci lazljivac od njega. Modus operandi najgore vlade u povijesti neovisne Hrvatske.
Vidi cijeli citat

i ti lažeš, bio si član komunističke partije 2003. ne plaćaš porez u Hrvatskoj jer živiš u Sloveniji, porijeklom si musliman/bošnjak
nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.316
05. siječnja 2015. u 16:32
mljeveni djetic je napisao/la:
Ne samo da je zdrav, vec je svojedobno lazirao invalidnost i jos tvrdi da je izlijecio PTSP, dakle MAtic je medicinski fenomen....

Taj kad zine, laze.

Deja vu, premijer se izblamirao sa Glogoskim, i opet ga iz govana vadi jos veci lazljivac od njega. Modus operandi najgore vlade u povijesti neovisne Hrvatske.
Vidi cijeli citat


Meni je ipak gora vlada koja je pokrala sve i sva, milijarde su nestale od 90te zbog hdz-a. Unistili drzavu i gospodarstvo, pa sad drugi krivi. Neki ljudi imaju amneziju ko srbi izmedju 91. i 95....
Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
05. siječnja 2015. u 16:32
nik je napisao/la:

otkud da ja znam ko je di i kak mobiliziran, zato te i pitam....ali bilo bi dobro da se vidi neki dokument, da nije rekla-kazala.
Vidi cijeli citat


Vinko Mažar, prvi zapovjednik obrane Borova Naselja i Trpinjske ceste, kazao je kako sadašnji ministar branitelja Predrag Matić nije sudjelovao “u to vrijeme u obrani grada Vukovara, ali to isto za obranu Crikvenice i Krka” ne može reći.

Mažar je napomenuo kako kao 1. zapovjednik obrane Borova Naselja i Trpinjske ceste nije tada čuo za Predraga Matića.

“Zaista mi je žao što za tog čovjeka tada nisam čuo, niti sam imao prigodu upoznati ga 91. godine, ali sam za njega i njegova junačka djela saznao tek 1994. godine kada se aktivirao u urudžbenom uredu Glavnog stožera HV, i to odmah kao načelnik i kada je počeo sa medijskim samopromoviranjem”, rekao je Mažar.

“Njegov ratni put počinje mobilizacijom sredinom listopada 91. godine kada su ga iz podruma dječjeg vrtića prisilno istjerali vojni policajci, gurnuli mu oružje u ruke i potjerali na prvu crtu. Do tada je bio na borbenoj zadaći organiziranja obrane Crikvenice od navale srbočetničkog agresora”, rekao je Matić.

Opisao je i kako je izgledala mobilizacija Predraga Matića prema tvrdnjama ljudi koji su ga mobilizirali i kako tvrde, izvlačili iz podruma.

“To su bili vojni policajci Ostojić i Đumić. Nakon izvlačenja iz podruma, gurnuto mu je oružje u ruke. Trebao je biti prebačen na Sajmište, ali je molio policajce da ga dodjele na dio Borova naselja, jer na Sajmištu ne pozna nikoga. Obzirom da je isprovocirao branitelje svojim lažima i nastupima u medijima, neki o tome javno govore zadnjih nekoliko godina, dok se mnogi ne usuđuju to govoriti javno jer se boje se da im ne naudi obzirom na trenutnu poziciju u društvu”, rekao je Mažar.

Upitan kako je moguće da Matić ima status dragovoljca Domovinskog rata pored živih svjedoka da je mobiliziran i zašto mu u ratnom putu stoji da se priključio obrani Vukovara još u lipnju 91., Mažar je kazao kako “ne zna na koji način je došao do potvrde toga datuma, ali je sigurno i provjereno da je cijelo vrijeme svoga dragovoljačkog staža proveo na ljetovanju u obrani Crikvenice i Krka”.

Prisjetio se i postrojbe kojoj je pripadao Predrag Matić, a koju su kolokvijalno nazivali “Podrumska satnija”.

“U njegovom slučaju, naziv je više nego dobar. U stvarnosti to je naziv za dragovoljce koji su se spontano počeli organizirati u obrani svoga grada, vidjevši opasne prijetnje počevši od četničkog mitinga na Gazimestanu, balvana u okolici Knina, napada na policijsku postaju u Pakracu, zasjedu na Plitvicama i masakr 12 redarstvenika u Borovu selu”, rekao je.

Na pitanje je li poznato kada se točno Fred Matić vratio u Vukovar i pod kojim uvjetima te kako je provodio vrijeme do mobilizacije u njegovom gradu koji je gorio, Mažar je kazao kako su bile “poslane okružnice primorskim općinama kojima se zahtijevao organizirani povratak djece u Vukovar pod obrazloženjem početka školske godine”.

“Tako se krajem kolovoza 91. u Vukovar vratilo 20 autobusa djece. Vidjevši u medijima o povratku djece u Vukovar, i pomislivši da više nema pogibeljne opasnosti, Crikvenički dragovoljac Vukovara se odlučio sa nekolicinom istomišljenika također vratiti početkom rujna 91.god. To je bila pogrešna procjena, a natrag se nije moglo bez posebnih propusnica jer su bili vojni obveznici. Iako nije imao izlaza, ni tada se nije uključio u obranu grada, nego se sakrivao u dječjem vrtiću i sigurnim podrumima sve do prisilne mobilizacije”, prisjetio se Mažar.

Kazao je kako su roditelji Predraga Matića ostali tada u Vukovaru.

“Poznato je da su mu roditelji ostali u okupiranom Vukovaru, i nisu imali problema jer mu je majka srpske narodnosti . Na poleđini svoje knjige objavio je pismo iz logora roditeljima u Vukovar ali kada je vidio da se razotkrio, u drugom je izdanju to zaboravio. Na tom istom papiru vidi se brisanje i ispravljanje deklarirane nacionalnosti. Svetlana Ceca Patković je osoba s kojom sada živi, a koja je došla iz Beograda poslije Oluje, gdje je živjela s arkanovcem. Sada ima optičarsku radnju kod tržnice Špansko, a njezin brat vodi sličnu radnju u Vukovaru”, istaknuo je Mažar.

miha1
miha1
Dokazano ovisan
Pristupio: 12.11.2004.
Poruka: 17.490
05. siječnja 2015. u 16:33
I ako Glogoški ima toliku mirovinu, ne znači da toliko imaju i ostali invalidi. Tako da ih nemojte sve u isti koš.

A u Hrvatskoj je najviše civilnih invalida koji su si takđer na razno razne načine sređivali mirovine pa bi bilo dobro da se onda i o tome malo govori.


Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.05.2008.
Poruka: 50.334
05. siječnja 2015. u 16:33
ponavljam, Matić je '91 bio u srpskom logoru, gdje je '91 bio Dimnjačar7 Mljeveni Đubretić ?

naš Dimnjačar je patološki lažljivac, glumi Rvatinu a plaća porez u Sloveniji, bio član komunističke partije 2003.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 11.04.2013.
Poruka: 4.051
05. siječnja 2015. u 16:34
namodigrebza je napisao/la:
miha1 je napisao/la:
A ne smetaju vas velika primanja ministra Matića koji je u usporedbi s Glogoškim zdrav čovjek?
Vidi cijeli citat

Te kritike placa vladajucih su besmisleno politikanstvo. Zar bi predsjednik ili premijer trebao primati placu tajnice? Njihove place niti su problem, niti prevelike.

S druge strane mirovine branitelja su itekako problem. Moja stara nakon 44 godine rada u tvornici je invalid. Prima 1400 kuna. Glagoski prima 25.000 i prosvjeduje? Nije uplatio kune u proracun. Ok pridonio je na drugi nacin, ali taj nacin nije nista veci nego eto moja stara. I ne zasluzuje niti jednu lipu vise od nje. Ali on prosvjeduje? Malo je?

Ali neka to ide na njegov obraz, obraz njegove djece i unuka.
Vidi cijeli citat


ona je nakon 44 godine radnog staža invalid,žena u godinama.Glogoški je invalid od svoje mladosti jer je pola tijela kao mladić ostavio na prvoj crti.Uoči razliku.
  • Najnovije
  • Najčitanije