Kikaš vrtirepki..
"Vrtirepka ...đavle pakleni..did sve vidi i sve zna..ako si se uspalila
sunce didovo..uzmi sić vode i izlij je na tu svoju pogrdu, jer zapamti,
bolje ti je stoput pod vodu nego jednom u vodu"..
Matanu..
"...jerbo kad postaneš glava..srce ćeš morat isčupat, a ja sam glava i
moram radit kako zakon kaže, a zakon kaže da se svaka uspaljenica mora
u bunaru ugasit, jerbo di je zakon tute srcu mista nema...dico moja..."
---------------
-Ajde šunje, jedi.
-Aaaa NE!!!
Meni će sada doći pečeni odojak!
Nakon što su ga ismijali, dođe pečeni odojak; i dok su ga ostali zbunjeno gledali i išli navalit', Šunje će njima:
-Čekaj! Meni uši i lopatice, a vama ostalo!



