sportnet je napisao/la:
ladja je napisao/la:
Jel imaš nešto protiv?
Vidi cijeli citat
Ne, nego mi je smiješno da Srbin iz Hrvatske podržava okupaciju nečijeg tuđeg teritorija, a za pokušaj da se konačno taj teritorij vrati pod ustavno-pravni poredak države kojoj pripada (Gruzija) krivi predsjednika države u čijim se granicama taj teritorij nalazi. Simpatično.
Kao da ja tebi uselim u dnevni boravak i kažem da je to moje, a onda kad tebi dopizdi i želiš me istjerati, ja tebe optužim za maltretiranje. Nekako mi zvuči poznato.
Vidi cijeli citat
Tebi je najvažnije što sam ja Srbin iz Hrvatske....tipično.
Samim time krenuo si od pogrešne predpostavke,jer upravo suprotno ne podržavam okupaciju ničijeg teritorija.
Ne podržavam Rusiju jer se ponaša licimerno i postupila je upravo po receptu po kojem je NATO napao SRJ..
Alibi o ugroženosti ruskih državljana(kosovari)..tanko.
Ali to isto tako ne opravdava Gruziju za vojnu akciju nad pokrajnom koja nikada nije bila njihova već su je dobili papirnato u haosu raspada SSSR-a.
Ako misliš da Rusija hoće taj deo teritorija za sebe onda grešiš...jer Rusiji je upravo ovako stanje statusa Qvo najviše odgovara....jer preko Osetije i Abhazije mogu konstantno da vrše pritisak na Tbilisi i njihov pokušaj da se približe SAD-u..
Predsednik Gruzije misleći kako će nabrzinu reši Osetijaca silom umesto da upotrebu pravne argumente koji su na njegovoj strani.
Ono o čemu sada priča Buš o poštovanju teritorijalne celovitosti Gruzije(nema veze što je pre par meseci uradio sasvim suprotno sa Kosovom).
S ovom neuspelom avanturom zakucao si je ekser u kovčeg što se tiče poltičke karijere...
Zemlju uveo u rat i razaranje...
Ali njega zabole on ima back up plan uvek može da se vrati odakle je i došao...Buš mu je već napravio vizu...a da ne treba mu on ima USA pasoš.
A ustvari globalno je druga priča...SAD je uvalio maunu Rusiji da se "zabavlja" sa Gruzijom da oni mogu slobodno zajedno sa Izraelom napasti Iran bez većeg protivljenja Rusije.
Evo nešto upravo o tome:
09. 08. 2008. | 18:08 |
|
Rusija Gruziji neće dopustiti Oluju, a SAD će napasti Iran |
Geostrateg Davorin Domazet Lošo o krizi na Kavkazu |
|
|
|
|
|
|
|
Admiral Davorin Domazet Lošo, geostrateg koji godinama najavljuje širenje kriza i ratnih sukoba na kritičnim mjestima u svijetu, i aktualni sukob u Gruziji gleda u širem kontekstu. Smatra da američkoj politici odgovara da se Rusiji nametne kriza na Kavkazu. – Zaokupljenost Rusije Osetijom, Abhazijom i Gruzijom otvara put daljem američkom pritisku na Iran – tumači Domazet.
Gruzijski predsjednik radi to za račun SAD-a, a valja očekivati lansiranje novih kriza. Započne li kriza oko Libanona i/ili Sirije, bit će to znak da se SAD posve približio udaru na Iran, smatra Domazet. Rusija, koja je nedavno postigla dogovor sa Sirijom i u njezine luke preselila svoju sredozemnu ratnu flotu, bila bi tako zaokupljena dvjema velikim krizama, a kada otpočne američki napad na Iran, ne bi mogla operirati na tri istodobna krizna žarišta, objašnjava.
Rusija je, pak, bila spremna za početak krize oko Gruzije, čekala je intervenciju Gruzijaca. – Osnova svega jest stav Rusije da ni pod cijenu velikog sukoba sa SAD-om nikako ne smije dopustiti da Gruzija, pa značajnije Ukrajina, budu uvučene u NATO. To je rusko “dvorište” i jasno je da Rusija neće tolerirati takvu strategijsku opasnost za sebe – kaže Domazet.
Kada bi Ukrajina i Gruzija ušle u NATO, bio bi to “raketni klin” u ruskoj obrani, a time bi SAD zavladao gotovo čitavim prostorom strategijski važnog Crnog mora. Još se ne zna koliko će kriza oko Gruzije potrajati, no Rusija će pokušati taj sukob držati na niskoj razini, premda joj je stalo iz nje izići kao vojni ili diplomatski pobjednik, dodaje Domazet.
– Rusija neće Gruziji dopustiti njihovu “Oluju” – slikovit je Domazet. Mogla bi se intenzivirati i unutarnja kriza oko vodstva gruzijskoga predsjednika Saakashwilija, koji je postavljen iz SAD-a, a Rusija mu neće odobriti pacifikaciju Osetije i Abhazije.
Domazet vidi razvoj kriza prema intervenciji SAD-a u Iranu, koja će biti velikog intenziteta, “sve do uporabe taktičkih nuklearnih projektila”, smatra. – Nije tu riječ o bombama “hirošimske vrste”, nego o bombama znatno smanjene radijacije koje služe za uništavanje velikih ciljeva, poput nuklearnih i energetskih pogona – najavljuje Domazet-Lošo.
|
|