U kakvom drustvu zivimo

horog DP
horog DP
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 10.01.2019.
Poruka: 21.393
14. kolovoza 2025. u 18:08

Za 3 dana će  se ode  pisat preporuke dilerima i prostitutkama u Splitu i Hrvatskoj

I kad zavlada mržnja razum nije lijek I ludilo uvik promijeni tijek povijesti Ispiše novu, krvavu stranu U zemlji seljaka, na brdovitom Balkanu
Cri.Lu99
Cri.Lu99
Mali dioničar
Pristupio: 14.01.2017.
Poruka: 5.217
14. kolovoza 2025. u 18:20

horog DP je napisao/la:

Za 3 dana će  se ode  pisat preporuke dilerima i prostitutkama u Splitu i Hrvatskoj

Vidi cijeli citat

To će bit lakse od restorana 😅

Postoje dobri klubovi, bolji klubovi, svakakvi klubovi. Klubovi u kojima svatko od nas želi igrati i čije dresove kupujemo kao djeca. Hajduk meni nije ni dobar, ni bolji klub. On je prva ljubav. On je priča za sebe.
chercc
chercc
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 19.03.2005.
Poruka: 20.132
14. kolovoza 2025. u 19:01

Cri.Lu99 je napisao/la:

horog DP je napisao/la:

Za 3 dana će  se ode  pisat preporuke dilerima i prostitutkama u Splitu i Hrvatskoj

Vidi cijeli citat

To će bit lakse od restorana 😅

Vidi cijeli citat

Vjerovatno če i bit jeftinije😂

http://ilovecocktails.si/
Ruper Gubiga
Ruper Gubiga
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.05.2024.
Poruka: 2.450
15. kolovoza 2025. u 20:57

"Neka pate i neka u patnji umru oni kojima smeta vaše zajedništvo, dolazak u crkvu, vaša pjesma i ljubav prema Bogu, crkvi i hrvatskom narodu."

 

Reče pop, pravi božji čovjek

Konfuzije
Konfuzije
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 20.11.2004.
Poruka: 24.390
15. kolovoza 2025. u 22:55

Ruper Gubiga je napisao/la:

"Neka pate i neka u patnji umru oni kojima smeta vaše zajedništvo, dolazak u crkvu, vaša pjesma i ljubav prema Bogu, crkvi i hrvatskom narodu."

 

Reče pop, pravi božji čovjek

Vidi cijeli citat


Nadam se i vjerujem da su takvi debili u manjini, kad on ode popravit će se globalni prosjek. Božji čovjek nikomu ne bi trebao zazivati patnju i smrt, ovaj nije božji čovjek nego hulja, njegov Gospodin ga se srami.

227398
provincijalac
provincijalac
Potencijal za velika djela
Pristupio: 30.08.2024.
Poruka: 1.566
15. kolovoza 2025. u 23:02

Vidim da se ovdje o domoljublju puno priča. Evo jedna pjesma, meni najjača takva:

 

Ostajte ovdje

Ostajte ovdje! Sunce tuđeg neba,

Neće vas grijat ko što ovo grije;

Gorki su tamo zalogaji hljeba

Gdje svoga nema i gdje brata nije.

 

 Od svoje majke ko će naći bolju?!

A majka vaša zemlja vam je ova;

Bacite pogled po kršu i polju,

Svuda su groblja vaših prađedova.

 

Za ovu zemlju oni bjehu divi,

Uzori svijetli, što je branit znaše,

U ovoj zemlji ostanite i vi,

I za nju dajte vrelo krvi vaše.

 

K’o pusta grana, kad jesenja krila

Trgnu joj lisje i pokose ledom,

Bez vas bi majka domovina bila;

A majka plače za svojijem čedom.

 

 Ne dajte suzi da joj s oka leti,

Vrat’te se njojzi u naručju sveta;

Živite zato da možete mrijeti

Na njenom polju gdje vas slava sreta!

 

Ovdje vas svako poznaje i voli,

A tamo niko poznati vas neće;

Bolji su svoji i krševi goli

No cvijetna polja kud se tuđin kreće.

 

Ovdje vam svako bratsku ruku steže –

U tuđem svijetu za vas pelen cvjeta;

Za ove krše sve vas, sve vas veže:

Ime i jezik, bratstvo, i krv sveta,

 

Ostajte ovdje! Sunce tuđeg neba

Neće vas grijat ko što ovo grije –

Gorki su tamo zalogaji hljeba

Gdje svoga nema i gdje brata nije…

Omladino uzmi karabine, ljepši život svima će da sine
Reset-21
Reset-21
Potencijal za velika djela
Pristupio: 20.02.2021.
Poruka: 2.408
16. kolovoza 2025. u 12:10

Ruper Gubiga je napisao/la:

"Neka pate i neka u patnji umru oni kojima smeta vaše zajedništvo, dolazak u crkvu, vaša pjesma i ljubav prema Bogu, crkvi i hrvatskom narodu."

 

Reče pop, pravi božji čovjek

Vidi cijeli citat

Od svećenika se ne očekuje da proklinje, zapravo suprotno... Svećenici su grešnici kao i svi drugi imaju svojih grijeha. S druge strane, rekao je istinu, tj. upotrijebio je izraz kako bi probudio narod. I nije opsovao druge, čak ih nije ni na koji način proklinjao. 

Crkva također mora ponekad biti oštrija, jer prevelike su nepravde u društvu učinjene da bi i Crkva samo šutila. Zato, koliko god ovaj istup svećenika ružan i neprimjeren, toliko je i hrabar. 

[uredio Reset-21 - 16. kolovoza 2025. u 12:14]
Sport_Magico
Sport_Magico
Potencijal za velika djela
Pristupio: 02.05.2022.
Poruka: 4.379
16. kolovoza 2025. u 12:25

Ruper Gubiga je napisao/la:

"Neka pate i neka u patnji umru oni kojima smeta vaše zajedništvo, dolazak u crkvu, vaša pjesma i ljubav prema Bogu, crkvi i hrvatskom narodu."

 

Reče pop, pravi božji čovjek

Vidi cijeli citat

Pokušavam naći i ne mogu onda skuzim...
U tvom narodu i jeziku je to pop možda , kod nas je svećenik...

FranckConstanzaZolja
FranckConstanzaZolja
Potencijal za velika djela
Pristupio: 30.06.2025.
Poruka: 3.237
16. kolovoza 2025. u 12:35

Reset-21 je napisao/la:

Ruper Gubiga je napisao/la:

"Neka pate i neka u patnji umru oni kojima smeta vaše zajedništvo, dolazak u crkvu, vaša pjesma i ljubav prema Bogu, crkvi i hrvatskom narodu."

 

Reče pop, pravi božji čovjek

Vidi cijeli citat

Od svećenika se ne očekuje da proklinje, zapravo suprotno... Svećenici su grešnici kao i svi drugi imaju svojih grijeha. S druge strane, rekao je istinu, tj. upotrijebio je izraz kako bi probudio narod. I nije opsovao druge, čak ih nije ni na koji način proklinjao. 

Crkva također mora ponekad biti oštrija, jer prevelike su nepravde u društvu učinjene da bi i Crkva samo šutila. Zato, koliko god ovaj istup svećenika ružan i neprimjeren, toliko je i hrabar. 

Vidi cijeli citat

Svatko bi valjda trebao znati da pozivanje da netko umre u patnji za vrijeme propovijedi veze nema s kršćanstvom

Tako da ne znam što misliš o ovome da bi Crkva samo šutila. Evanđelje uči da se protiv nepravde i nepravednika bori s ljubavlju i molitvom za njegovo dobro, a ne pozivanjem na patnju.

Dvoumna savjetovati. Neuka poučiti. Grešnika pokarati. Žalosna i nevoljna utješiti. Uvredu oprostiti. Nepravdu strpljivo podnositi. Za žive i mrtve Boga moliti. 

To su duhovna djela milosrđa.

Otamendi, De Bruyne, Fernandinho, Silva, Sterling, Aguero, they are investments from the past. Do you know how many of United players left the club last season? See where they play, how they play, IF they play. That's football heritage.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.975
16. kolovoza 2025. u 12:52

Sport_Magico je napisao/la:

Ruper Gubiga je napisao/la:

"Neka pate i neka u patnji umru oni kojima smeta vaše zajedništvo, dolazak u crkvu, vaša pjesma i ljubav prema Bogu, crkvi i hrvatskom narodu."

 

Reče pop, pravi božji čovjek

Vidi cijeli citat

Pokušavam naći i ne mogu onda skuzim...
U tvom narodu i jeziku je to pop možda , kod nas je svećenik...

Vidi cijeli citat


pop je stari pučki izraz 

  • Najnovije
  • Najčitanije