Meni se inače sviđa -recimo- irski model. Čitam novine i malo-malo life sentence, life sentence, life sentence... onak, zapitaš se otkud im toliko mjesta u zatvorima ako za svako ubojstvo ljudi idu na doživotnu i je li svako ubojstvo baš za doživotnu.
I tak ja pitam čiču do sebe u čemu je fora i on veli da, česta je to kazna... ali caka, u Irskoj je life sentence 17 godina.
Meni to sad zvuči malo. Onak, da uđeš u školu i izrešetaš 10 ljudi i dobiješ 17.
A, ne! veli on. Onda će vrlo vjerojatno dobiti odvojeni life sentence za svakog od tih ljudi.
Sad stvar štima.
Dakle, da je u Norveškoj takav zakon Breivik bi komotno dobio 1309 godina zatvora.
... I da, mislim da za life sentence nema mogućnosti smanjivanja kazne.
[uredio El capitan - 23. veljače 2017. u 11:30]