Gargano je napisao/la:
Samo za uzinu u skoli jednom djetetu treba 10kn dnevno.
1kg brancina ili orade je 200- 250 kuna. A to je samo po jedna riba za supruznike i dvoje djece, i to przena kuci. Ne daj Boze 2kg da se uzme.
1kg teletine 80-ak kn.
Ispod 7-8000 kuna je nemoguce zakljuciti mjesec za cetiri osobe, hrana i ostale kucne potrebstine. I to da nema bahacenja.
Moze za manje novca ali da se preskacu obroci.
Vidi cijeli citat
Loviš akcije, živiš u skladu s mogućnostima pa ne kupuješ teletinu i brancina, nego junetinu i oslića, dijete može napravit i ponijet sendvič od kuće (ili nešto zdravije za taj međuobrok u školi) itd. itd.
Jbg. kume, da si završio traženo zanimanje i imaš adekvatne kompetencije kojima možeš biti konkurentan u realnome sektoru, onda bi imao plaću od 10+ tisuća kuna pa bi mogao i ti i tvoja djeca jesti šta vam se sprdne, losos, teletina, itd., ovako, trebaš i sebe i obitelj svesti u (trenutno) realne okvire.
A ako želiš više, trudi se napredovati u svim segmetima svoga posla, ako ti je posao zakurac (neko humanističko sranje gdje jedino moš živit na državnoj sisi ili NVO udruzi), mijenjaj zanimanje i trudi se postići uspjeh (prevedeno u monetarnu valutu).
Naravno, kmečanje da država nevalja i da su za sve krivi političari je uvijek opcija, no to ti neće donijeti ni kune više u tvoj kućni budžet.
[uredio Papa Bear - 08. ožujka 2020. u 11:37]