ian wright je napisao/la:
u RH ima ajmo reći 1000 nogometnih klubova, u jednom od njih je trener žena i tvoje slavodobitno pišanje-zaključak je da otkud bilo kakvim ženama pravo da spominju nekakvu diskriminaciju, kad jedna žena trenira 1/1000 nogometnih klubova u Hrvatskoj
to nije pišanje. Zlatni vodopad je
Vidi cijeli citat
To što ti pričaš nije diskriminacija, ja nisam siguran da ljudi ovdje uopće znaju što riječ diskriminacija znači osim što se ideološki koristi protiv zdravorazumskih argumenata...
99% medalja u stolnom tenisu uzimaju Azijati( od toga 95% Kinezi)...Jel to znači da su svi drugi diskriminirani ili to znači da imaju genetske predispozicije da su u tom sportu toliko dominantni ?
U NBA ima oko 80% Afroamerikanaca iako čine samo 14% američke populacije, da nema Europskih igrača bi bilo ih oko 90%...To isto nije diskriminacija, već imaju fizičke predispozicije kao skočnost, atletičnost, brzina, snaga koje im pomažu da dominiraju u košarci.
Ista stvar vrijedi zašto je sport, čelne pozicije u kompanijama, politika dominirana od strane muškaraca. Biologija, muškarci su povijesno bili ratnici i lovci, sport daje dimenziju modernog natjecateljskog duha i instinkta koji su nekad bili ključni za preživljavanje, omogućava im status u društvu, izgradnju među ostalim članovima društva i koliko si hijerarhijski više toliko imaš veći interes žena. Na onom tjelesnom nivou hormoni kao testosteron i enforfin se luče u većim količinama kod muškaraca što je bitno za postizanje snage, izdržljivosti, kompetitivnosti i smanjenje boli. Sve to već ide na one anatomske- fiziološke komponente čovjeka sa više mišića, duljim ekstremitetima, manjom zdjelicom i sve ono što opet čini muški sport bržim, eksplozivnijim, snažnijim i što je prosječnom gledatelju privlačnije za oko.
Da bi bio trener u muškoj okolini, sa muškom publikom, igračima trebaš imati dominaciju. Žene to nemaju, odnosno rijetke su koje imaju nad muškarcima. Ni muškarac koji nije dominantan ne privlači žene, a kamoli da bude autoritet drugim muškarcima. Visina, dubina glasa, stav gdje se hijerarhijski moraš postaviti nad onom skupinom koju vodiš.
Diskriminacija bi bila kad bi im bilo zabranjeno, ali jednostavno kao i u prethodna dva slučaja biologija odredi svoje i teško se hijerarhijski postaviti nad onima koji su fizički na dominantnijem nivou još uz to vlada stresna okolina koju žene teže podnose. Uz sve to kada se pogleda broj žena koje prate sport, koje su završile za trenere i još da mogu biti dominantne nije ni čudno da se mjeri u promilima.
Možeš umjetno kroz "pozitivnu" diskriminaciju stvarati uvjete da omogućiš neku jednakost, no biologija i priroda uvijek dođe na svoje i sve se uruši kao kula od karata.