ZB10 je napisao/la:
Trumpovo paradiranje s djetetom oboljelim od raka za jeftin aplauz nakon što je njegova administracija (tj DOGE) srezala financiranje istraživanja raka kod djece je baš savršen primjer morala i sustava vrijednosti MAGA pokreta.
Naravno svi ti gadovi su deklarativno pro-life ALI samo dok si fetus. Jednom kad se rodiš politika je crkni slobodno. Hoćeš besplatan vrtić - LOL. Hoćeš besplatan obrok u školi - LOL. Imaš rak a roditelji ti nemaju kinte za liječenje - sorry limač pokreni go fund me stranicu, milijarderi i donatori kampanje trebaju najnoviju poreznu olakšicu..
Vidi cijeli citat
Slažem se, ali ako ćemo o licemjerju i apsurdima, isto možemo reći i za 'drugu stranu'. Oni se bore za sva moguća prava, a promoviraju pravo na ubojstvo do samog rođenja. I to je isto licemjerno, boriti se za čovjeka, a ne dati mu pravo da se uopće rodi.
Trumpu se može svašta spočitati, može ga se i osporavati, i vrijeđati, ima stvarno materijala za to. No, licemjerje i dvoličnost nisu samo njegova osobina, za to se može prozvati svaka javna osoba, političari pogotovo. A vjerojatno i svatko od nas, ja prvi.
Cijela ova situacija je puna apsurda, dvostrukih kriterija, pa i licemjerja o kojem govorite. Evo, recimo, generalno se sad Trumpovi birači nazivaju idiotima i sektom. Postoji li ijedan političar ili javna osoba čiji određeni broj birača/obožavatelja nije glup? Ili su, recimo, baš svi birači Bidena ili Harris pametni? Možemo i o kultu. Ovo s Trumpom stvarno je neukusno, ali ono klečanje, paradiranje i cijeli taj 'woke' aktivizam, nema li i to odlike kulta i sekte? Pa cijeli politički svijet je na neki način sekta. Pošto je ovo sportski forum, možemo malo i o tome. Što je gorljivo navijanje i umiranje za strani klub s kojim nemaš nikakve poveznice, nego neki oblik sekte? Mi smo sad u situaciji, da se zbog konkretnih stvari i kritika koje su na mjestu, nabacuje još dosta toga što realno nema veze samo s Trumpom.
Meni osobno smeta generaliziranje i olako etiketiranje ljudi, samo zato što se možda u nečemu slažu s Trumpom. Evo, ja ću prvi reći, osobno podržavam zabranu nastupa transrodnim muškarci u ženskoj konkurenciji. Jesam li ja onda Trumpovac? Ispada da jesam. A onda sam automatski i Putinovac i rusofil. Pošto je Putin ratni zločinac, onda sam i ja ratni zločinac. Kakve veze imaju transrodni muškarci i rat u Ukrajini? Nikakve, ali danas se te stvari izgleda ne mogu razdvojiti. Ako se izjasniš o nečemu, onda si cijeli 'paket'. Meni je to glupo. Ja nemam problem priznati da se ponekad slažem i s nekim tko im je inače daleko, možda ga ne mogu ni smisliti, ali to ne znači da uvijek 'a priori' moram biti protiv njega.
Ako ćemo o apsurdima, možemo malo i o našoj političkoj sceni. Svakodnevno susrećem ljude koji vrijeđaju Trumpa, a zdušno su navijali za Milanovića na našim izborima. Dakle, za čovjeka koji je Trumpovac. A ismijavaju i ne mogu smisliti Primorca i Plenkovića, koji su porukrajinski orijentirani. Nije li to malo licemjerno? Ako je rat u Ukrajini glavna tema i ako je samo to važno, onda treba imati iste kriterije. Ja sigurno ne smatram kako su svi Milanovićevi simpatizeri Trumpovci, ali neki očito imaju takav način zaključivanja. Možemo malo i o dijelu, nazovimo je tako, ekstremne ljevice, koja pljuje po Plenkoviću, podržava Milanovića, a istodobno vrijeđa Trumpa i podržava Ukrajinu. Ja tu više ništa ne razumijem. Kao što ne razumijem kako je to Trump odjednom od radikalnog desničara i Hitlera našeg doba, odjednom postao ruski špijun, produkt komunističke škole. Apsurdi na sve strane.
A evo, vidio sam neki dan i kako je kralj Charles odjednom postao neka moralna vertikala, samo zato što je srdačno ugostio Zelenskog i pružio mu podršku. Isti onaj Charles, kojeg se inače ismijava zbog privatnog života, i zbog same funkcije koju obnaša. A da ne spominjem ove europske političare tipa von der Leyen, Macron, pa i Plenković, koji sad postaju nekakvi junaci i uzor poštenja. Zelenski je posebna priča, on je predsjednik države na koju je izvršena agresija i koja se bori za slobodu, u takvoj situaciji čovjeka se u potpunosti može razumjeti. Ali, kad vidim cijelu ove ekipu okolo koja mu pruža podršku i na neki način prazitira na ovom ratu, što je to, nego licemjerje? Tri godine tapkanja u mjestu i nečinjenja, i sad je odjednom Trump kriv za sve. Još jednom ponavljam, Trump je slučaj za sebe, to nije sporno, ali zar ćemo zaboraviti sve gluposti i katastrofalne odluke europskih čelnika i njihovo licemjerje, praviti od njih junake i simbole poštenja i humanosti, samo zato što postoji i netko gori od njih?
Na kraju krajeva, uvijek se može postaviti pitanje, kako takvi kao što je Trump uopće mogu doći na vlast? Kakva je atmosfera u društvu u što su to učinili aktualni čelnici, da su Trumpu otvorili vrata?