Z&M Birtija 2

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.11.2005.
Poruka: 6.408
10. travnja 2006. u 15:55

Sto Vilenjakinja nije igrala protiv Rumunije?

Vilenjak
Vilenjak
Moderator
Pristupio: 10.11.2003.
Poruka: 93.761
10. travnja 2006. u 16:00
djemba djemba je napisao/la:

Sto Vilenjakinja nije igrala protiv Rumunije?

Vidi cijeli citat
 

ne....

igrali smo po roštilju i kotlovini celi vikend!

radih je 3 i pol sata do 4!

 

Domovine sin
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.11.2005.
Poruka: 6.408
10. travnja 2006. u 16:02

 Pa kakva je to neozbiljnost?

Jel nije pozvana ili nesto drugo...

 
[uredio djemba djemba]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 21.02.2006.
Poruka: 2.657
10. travnja 2006. u 16:04
Vrh talasa večeras u Novom Sadu
10. april 2006. | 08:12 -> 15:39 | Izvor: B92
Bezdan, Novi Sad, Beograd, Smederevo -- Vodostaj Dunava kod Novog Sada preko sedam metara; kulminacija večeras, za kada je prognoziran vodostaj od 730 centimetara.

Novi Sad Beta
Novi Sad (Beta)

U pojedinim delovima grada sa sremske strane voda je kroz šahtove počela da se izliva u naselja, ali taj problem je saniran. Duž celog toka Dunava u Novom Sadu postavljeni su nasipi, a nadležni tvrde da nema opasnosti od probijanja nasipa. U odbranu od poplava u Novom Sadu uključena je i vojska. Vodostaj Dunava kod Bezdana danas je opao za dva centimetra u odnosu na jučerašnji dan.

Poplavni talas, koji je već ušao u Srbiju, još nije stigao do Beograda, ali visok vodostaj reka tokom vikenda izazvao je velike probleme u glavnom gradu. Iako nadležni tvrde da je sve pod kontrolom, zatvaranje Bulevara vojvode Mišića kod Sajma i najava mogućeg izlivanja Save kod Autobuske stanice govore da Beograd možda nije spremno dočekao rast vodostaja. 

"Može doći do ponovnog plavljenja Bulevara vojvode Mišića zbog toga što je Sava viša od kvote ispusta kanalizacionih cevi i dolazi do vraćanja savske vode na beogradske ulice. Mi smo blombirali tu kanalizaciju, ali to rešenje može da bude i kontraproduktivno - ako padnu velike kiše, voda neće imati kuda da otiče", kaže za B92 Srđan Jovanović, predsednik Kriznog štaba za odbranu od poplava. On je rekao da je saobraćaj u tom delu grada normalizovan, iako je on lično protiv odvijanja saobraćaja kod Beogradskog sajma jer je postavljanjem džakova ugrožena bezbednost saobraćaja: "Dodatne napore ulaže i saobraćajna policija, a mi ćemo danas odlučiti da li da saobraćaj preusmerimo." Jovanović je rekao da Beogradska autobuska stanica nije ugrožena, ali da nije zadovoljan stanjem na Zemunskom keju, gde bi trebalo ojačati odbranu.

Elektrodistribucija Beograd je saopštila da je usled povećanja nivoa podzemnih voda došlo do plavljenja trafo-stanica koje se nalaze pored obale. Radi sigurnosti i bezbednosti, a i da bi se sprečile havarije trenutno je isključeno 13 trafo-stanica. Takođe, isključeni su svi splavovi koji se nalaze na Zemunskom keju i u blizini Nebojšine kule.

Zemun najugroženiji

Vodostaj kod Apatina i Bezdana opada, jer je talas na tom delu već prošao. Nikola Marjanović, direktora Direkcije za vode, izjavio je za B92 da je trenutno najugroženiji Zemun: "Nizvodno skroz od severa, pa preko Novog Sada, Zemuna, do Đerdapa. Po mom mišljenju najugroženiji je Zemun. Tu se očekuje da vodostaj maksimalni dođe praktično do nivoa krune zaštitnih objekata. Talas se u Zemunu očekuje trinaestog i to je kritičan dan. U Novom Sadu nije kritična situacija tamo je jako dobar posao urađen Vode Vojvodine su pomoću džakova obezbedili kompletno kej o kome se toliko pričalo".

"Tisa je u stalnom porastu i kritična je leva obala u najnizvodnijem delu i nažalost velike vode Tise koindiciraju sa velikim vodama Dunava, tako da će se taj talas istovremeno pojaviti nizvodno od ušća što dodatno otežava situaciju. Sava nije kritična u ovom trenutku, jer su vodostaji Save normalni trenutno, međutim ona je pod usporom zbog velikih voda Dunava i voda teče praktično uzvodno i puni kanalizacione izlive tako da se preko šahtova i kanalizacionih otvora izliva i na ulice".

Marjanović procenjuje da najveća opasnost preti od probijanja nasipa, a ne od prelivanja, jer će poplavni talas biti izuzetno dugačak: "Ovo je sada dosta nepovoljna situacija, jer kada je trajanje u pitanju ovaj poplavni talas može trajati i duže od mesec dana.Nasipi za odbranu od poplava su zemljani i kada se ta zemlja nakvasi onda su moguća procurivanja, pa i probijanja nasipa."


Čamcem ili taksijem po Beogradu Beta
Čamcem ili taksijem po Beogradu? (Beta)

Lučka kapetanija juče je zbog visokog vodostaja zabranila plovidbu Dunavom na delu reke za koji je odgovorna, a u Staroj luci prekinut je pretovar jer je voda došla do železničke pruge. U ribarskim naseljima Orešac, na putu Smederevo - Beograd, isključena je električna energija jer su ta naselja pod vodom.

Očekuje se da će između 13. i 14. aprila nivo Dunava kod Smedereva dostići 775 centimetara. Najviši vodostaj Dunava kod Smedereva, 804 centimetra, izmeren je u martu 1981. godine.


Procena štete posle setve

Ministarka poljoprivrede, Ivana Dulić-Marković izjavila je da je u Srbiji poplavljeno oko 120.000 hektara zemljišta, od čega je oko 57.000 zbog uticaja podzemnih voda. 

Ona kaže da su ti podaci od pre sedam dana, a procena štete biće obavljena početkom maja, kada se završi prolećna setva.
drz se veceras djemba......ako ti trebaju misici za plivanje da ti posaljem...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.11.2005.
Poruka: 6.408
10. travnja 2006. u 16:06

Ne brinem se ja...Ako voda predje nasip, otvorice neku branu uzvodno od Novog Sada...i poplaviti nesrecni Futog

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.04.2003.
Poruka: 16.281
10. travnja 2006. u 16:07
 
ČOVJEK KOJEG NIJE BILO
Karlo tražio 20 tisuća eura?
AP
Mario Ančić i Ivo Karlović - s njima u sastavu, ili barem jednim, Hrvatska bi vrlo vjerojatno bila u polufinalu
Zahvaljujući Ančićevoj discus herniji, Div sa Šalate je bio jedan od najprozivanijih tijekom Davis cup vikenda. Iako se Ivo javio mailom iz Amerike, glavno pitanje ostalo je bez odgovora.

Goran Ivanišević na ručku u Kastavu, Nikola Pilić u komentatorskoj kabini, Mario Ančić s ukočenim leđima, Ivo Karlović u dalekoj Americi. Svaka čast Saši Tuksaru i Marinu Čiliću, ali na kraju priče Ivan Ljubičić nije mogao sam protiv Argentine. Previše je ljudi falilo...

Mario ima ispričnicu, saga o Goranu, Piliću i Čačiću već je dosadila i Bogu i vragu, ali zašto je poziv odbio Ivo Karlović? Upitali su se to i novinari Sportneta, njihova razmišljanja Zagrepčanin je pročitao u Americi i odlučio odgovoriti putem elektroničke pošte.

"Činjenica je da sam bio na usluzi pet godina tijekom kojih sam podržavao momčad. Čak i kroz neugodno razdoblje s bivšim izbornikom... Nisam igrao 'živi' meč u singlu od 2002., a Ivan i Mario su također jako uigran i dobar par. Nakon četiri godine iste šablone nisam osjećao da sam bio potreban za ovaj susret..."

"Dosta mi je 'outsidera' i ljudi koji misle da znaju šta se događa kada nemaju pojma o politici koja se dešava iza zatvorenih vrata. Rečeno mi je na početku godine da neću zaigrati i ako iz bilo kojeg razloga ne mogu doći nema problema..."

"Nemam puno što za dodati osim da sam jako razočaran kritikama, negativnim publicitetom i krivnjom koja je nekako pala na mene. Nitko nije mogao predvidjeti da će se Ančić ozlijediti... Nitko ne zna kroz što sam prošao i primitivno je suditi o mojim odlukama bez potpunog razumijevanja moje situacije..."

Eto, to su neki fragmenti iz Karlovićevog 'otvorenog pisma hrvatskoj javnosti'. Ivan Ljubičić je koji tjedan uoči sudara s Argentincima objavio da se definitivno povlači s izborničke funkcije. Morao je pregovarati s igračima oko love, pa bi upao u sukob interesa...

Neki mediji stoga pretpostavljaju da je Karlović uvjetovao svoj dolazak u Zagreb - dvadeset tisuća eura plus plaćena povratna avionska karta iz Amerike...

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 21.02.2006.
Poruka: 2.657
10. travnja 2006. u 16:08
djemba djemba je napisao/la:

Ne brinem se ja...Ako voda predje nasip, otvorice neku branu uzvodno od Novog Sada...i poplaviti nesrecni Futog

Vidi cijeli citat
 

jel postoji sansa da tebe poplavi..mislim gde stanujes tu

Vilenjak
Vilenjak
Moderator
Pristupio: 10.11.2003.
Poruka: 93.761
10. travnja 2006. u 16:09
djemba djemba je napisao/la:

 Pa kakva je to neozbiljnost?

Jel nije pozvana ili nesto drugo...

 

Vidi cijeli citat
 

nešto drugo.....

klanje u Hrvatskom rukometnom savezu!

Domovine sin
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.04.2003.
Poruka: 16.281
10. travnja 2006. u 16:10

I nešto za Kubu...  http://www.iskon.hr/sport/page/2006/04/10/0203006.html 

Sad znamo di si bija u subotu, i što si radija... Priznaj!  

     

 

Vilenjak
Vilenjak
Moderator
Pristupio: 10.11.2003.
Poruka: 93.761
10. travnja 2006. u 16:10

 Zemun najugroženiji

zar opet i to na 10.04.????

Domovine sin
  • Najnovije
  • Najčitanije