Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku 2026 god. (Općenita tema)

knjiskimoljac
knjiskimoljac
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.05.2017.
Poruka: 2.192
16. lipnja 2026. u 09:19

Još jedna zanimljivost, u 11 od 16 utakmica je bilo oba gol. Nisu zabile reprezentacije JAR-a, Turske, Haitija, Ekvadora, Španjolske te Zelenorčani. Doslovno možeš samo prigovoriti Španjolskoj i Turskoj što nisu zabili. Ovo četvero je realno.

PCDI
PCDI
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.03.2026.
Poruka: 230
16. lipnja 2026. u 09:27

Jarun23 je napisao/la:

PCDI je napisao/la:

ARIZIN je napisao/la:

Rendulić za Hincampiea da ako ovako nastavi će završiti u jednom od top 5-6 klubova...Čovjek igra za prvaka Engleske i finalista Lp, jel to ne spada u top klubove ?!🙄

Vidi cijeli citat

Potpuno pogubljeni u tom studio. Ne znaju ništa o nikome osim onih 5 na papir najjačih. I

Nego, podjednak broj afričkih i europskih reprezentacija kreće u kvalifikacije,a skoro duplo više mjesta za SP dobiva Europa. Po meni nepravedno. Ok, Španjolska, Njemačka, Engleska, Francuska i Portugal su možda jači od drugih, ali sve ostale ekipe nisu ništa jače od niti jedne afričke. Možda da pred 20 godina, sada više ne. To dokazuju svi rezultati, a naravno da će više Europljana doći u četvrtfinale kada imaju duplo više mjesta od Afrikanaca. Evo i Egipat vodi tu "moćnu" Belgiju. 

 

Vidi cijeli citat


Ma jok, naravno da Nizozemska, Svedska, Hrvatska, Norveška, Belgija nisu ništa jače od Cape Verde, Tunisa, Južne Afrika, Gane... ma daj, pretjeruješ sa bezglavim veličanja svakoga samo zato što nije iz Europe  

Vidi cijeli citat
Dobro, da li me zezaš? Napisao sam da su ovih 5 jačih od svih, Njemačka, Portugal.. pa onda ćeš valjda 2..pot europskim uspoređivati s 1. potom afričkih, tj s obalom, Senegalom, Marokom, Alžirom, Egiptom... 

Jače su Europske velesile upravo zbog afričkim igrača koji su im glavni u njihovim reprezentacijama. Top 5 reprezentacija svijeta i Europe predvode igrači iz Afrike. 2. europski pot, nije jačii od 1. afričkog pota, to je sve tu negdje u par deka.

Znam da će se vaditi rezultati iz prošlosti, ali dobro došli u 2026. Upravo o tome pišem, o nenormalno brzoj globalizaciji i razvitku nogometa u cijelom svijetu, pogotovo u zadnjih 10 godina. 

Obala, Senegal, Alžir, Maroko, mogu potpuno ravnopravni igrati sa svim najjačim europskim reprezentacijama, a tko će na kraju pobjediti to ovisi o sreći.  16 je Europskih, a 9 afričkih na prvenstvu, na kraju će se svi čuditi kada 3 afričke budu u četvrfinalu ako se te najjače ne sretnu međusobno ranije jer je dosta realno da Obala-Senegal bude već u šesnaestini ako obje reprezentacije budu 2.u skupini. Egipat je potpuno ravnopravno igrao protiv Belgije, Zelenortska 0-0 protiv prvog favorita prvenstva, Maroko potpuno ravnopravan protiv Brazila, Obala pobjedila Ekvador koji nije izgubio 20 utakmica.

Zaboravimo prošlost, sve je više konkurentnih reprezentacija, a dobrim djelom za to je zaslužno upravo proširenje broja sudionika svakih 10 godina. Početi će polako i azijati pratiti, mene neće iznenaditi ako Uzbeci prođu grupu, gledao sam ih milijardu puta i to je najtvrđa reprezentacija na prvenstvu od ovih malih. 

O tome pišem, a napretku, o sve većoj konkurentnosti. Može se dogoditi da Senegal ili Maroko igraju u finalu, pred 20 godina to je bilo nemoguće.

 

[uredio PCDI - 16. lipnja 2026. u 09:29]
Jarun23
Jarun23
Potencijal za velika djela
Pristupio: 13.03.2022.
Poruka: 1.441
16. lipnja 2026. u 09:50

Napisao si da NITI JEDNA europska reprezentacija osim par najboljih nije bolja od NITI JEDNE africke, sto je smijesno, na to sam ti odgovorio nista drugo, ti si otisao u skroz nekom drugom smjeru

Naravno da su Obala Bjelokosti, Maroko, Senegal ozbiljne reprezentacije, ne znam tko to spori?

Nema veze sa ovim komentarom, ali meni je pomalo smijesno je koliko ti smeta podcjenjivanje "egzotike", dok ti cijelo vrijeme podjecnjivacki gledas prema Europi...

PCDI
PCDI
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.03.2026.
Poruka: 230
16. lipnja 2026. u 10:02

Jarun23 je napisao/la:

Napisao si da NITI JEDNA europska reprezentacija osim par najboljih nije bolja od NITI JEDNE africke, sto je smijesno, na to sam ti odgovorio nista drugo, ti si otisao u skroz nekom drugom smjeru

Naravno da su Obala Bjelokosti, Maroko, Senegal ozbiljne reprezentacije, ne znam tko to spori?

Nema veze sa ovim komentarom, ali meni je pomalo smijesno je koliko ti smeta podcjenjivanje "egzotike", dok ti cijelo vrijeme podjecnjivacki gledas prema Europi...

Vidi cijeli citat
Ne gledam ja podcjenjivački. Ja nikada nisam pisao protiv niti jedne reprezentacije podcjenjivački, osim šta mi se ne sviđa da su najbolji afrički igrali najbolji igrači europskih reprezentacija. Šteta da nepalci nisu talentirani za nogomet kao Afrikanci, za 20 godina odveli bi nas do naslova prvaka😬

Nema podcjenjivanja nikoga, ja upravo stalno već nekoliko godina pišem da su svi konkurentni i izrazito mi na živce ide to kao ruganje slabijima. Pogledaj komentare od sportskih vedeta na forumima, pogledaj kako su komentirali ljudi koji sada vode i komentiraju utakmice SP kao Vela. Pogledaj neke njihove podkaste, to je bila sprdalina, ruganje na račun tih malih, pričalo se o tome da je izvjesno da će biti puno dvoznamenkastih rezultata. Gle čuda, od jučer više nisu "tamo neki otoci za koje nitko nije čuo", nego sportska priča godine. 

Ja ne podjenjujem nikoga, svjestan sam da reprezentativni nogomet nisu Mesu, Ronaldo i Mbape, nego je to danas fizička snaga, moć, trka u dobra taktika koja nadoknađuje dobar dio limita. Znam da se to većini ne svuda, ali to je tako. I ono da "svi igraju nogomet" nije samo poštapalica, nego dokazana istina. 

Jučer su Zelenortski prikazali nogometno remek djelo. U 90 minuta napravili su 1 faul i sveli Španjolce na 2-3 dobre i nekoliko poluprilika/šuteva s distance u 90. minuta. 

Možda to još neki ne shvaćaju, ali odigrati tako obranu je nogometna kvaliteta isto kao i odigrati dobar napad i zabiti gol. Na kraju se i jedno i drugo boduje. 

 

Jarun23
Jarun23
Potencijal za velika djela
Pristupio: 13.03.2022.
Poruka: 1.441
16. lipnja 2026. u 10:33

Apsolutno gledas podcjenjivacki,ili barem takav dojam ostavljas, jedino Europi seciras svaki rezultat, jedino za Europu pises da je privilegirana i da ima previse mjesta, gore pises da niti jedna Europska reprezentacija (osim par najboljih) nije bolja od niti jedne africke, pises o losoj Italiji i Danskoj a zazivas veci broj sudionika za Aziju i Afriku... 

Ovo za Hrvatska i Nepalce nema smisla. Pa Hrvatska je i bez Afrikanaca i pogotovo bez Nepalaca u ovih 30 godina daleko uspijesnija od bilo koje africke reprezentacije . Eh, da mi imamo iste uvjete za razvoj sportasa kao Spanjolci ili Francuzi bili bismo kao Argentina :)

čoban2343
čoban2343
Dokazano ovisan
Pristupio: 27.09.2010.
Poruka: 10.425
16. lipnja 2026. u 10:44

Trenutno se vodi mrtva trka tko će biti naporniji, ovi što za svaku utakmicu pišu da je živa dosada i da se pola ekipa je bi plasiralo po starom sustavu ili ovaj lik što čeka svaki kiks Europljana da može napisati Bibliju od posta u kojoj likuje kako je ovo pun pogodak i da treba dati još 15 mjesta Oceaniji na prvenstvu. 

Prvenstvo zasad solidno, ima naravno dosadnjikavih utakmica kao i prije. Iznenađenja je uvijek bilo na SPu, uglavnom su sve te ekipe danas makar sposobne postaviti čvrsti blok i branit se pa igrat na kontre ako ništa drugo. 

Ovi kiksevi Europljana ne zabrinjavaju previše, podsjećaju malo na to kad je proširen EURO pa su u kvalifikacijama velikani znali dosta laganije krenut u kvalifikacije jer znaju da u grupi od 6 prva dva idu dalje, a 3. u baraž, pa tako i ovdje nitko se neće trošiti u prvom kolu previše kad zna da mu i jedna pobjeda u grupi daje dobre šanse da kao treći prođe dalje. 

I ja uvijek logično navijam za underdoga, ali do četvrtfinala će se to iznivelirat sve i opet će od tih zadnjih 8 bit najmanje 7 ekipa Argentina/Brazil plus Europljani. 

Drobilica za kičmu. Pokušat će Sulejmani.
kraajki
kraajki
Mali dioničar
Pristupio: 01.08.2018.
Poruka: 8.115
16. lipnja 2026. u 10:49

Dajte mi 5 verzija Krune Jurčića i napravit ću poštenu emisiju za Svjetsko prvenstvo.

Važno je zvati se Alec Van Hoorenbeeck
Lionel Mandrake
Lionel Mandrake
Mali dioničar
Pristupio: 10.06.2011.
Poruka: 7.779
16. lipnja 2026. u 10:52

Da ne bude sve baš tako crno oko našeg javnog servisa, pohvala na pozivanju Krune Jurčića. Sjećam ga se iz Dinama dok je bio predmet podsmijeha, a sinoć se nametnuo kao uvjerljivo najbolji i najsuvereniji analitičar dosadašnjeg tijeka prvenstva. Mogu mu svi skupa kleknuti, smiješni su u usporedbi s njim i zapravo bi trebali učiti od čovjeka. Krunek je taktički konkretan, secira igru a da ne komplicira pretjerano da bi ispao pametan, izravan je i vrhunski pripremljen. Tri koplja iznad svih ostalih. Bravo! 

SSG79
SSG79
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.04.2014.
Poruka: 4.149
16. lipnja 2026. u 11:19

kraajki je napisao/la:

Dajte mi 5 verzija Krune Jurčića i napravit ću poštenu emisiju za Svjetsko prvenstvo.

Vidi cijeli citat

Muški, žemski, ovo, robot i AI Kruno Jurčić

Majstor smora
PCDI
PCDI
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.03.2026.
Poruka: 230
16. lipnja 2026. u 11:21

Jarun23 je napisao/la:

Apsolutno gledas podcjenjivacki,ili barem takav dojam ostavljas, jedino Europi seciras svaki rezultat, jedino za Europu pises da je privilegirana i da ima previse mjesta, gore pises da niti jedna Europska reprezentacija (osim par najboljih) nije bolja od niti jedne africke, pises o losoj Italiji i Danskoj a zazivas veci broj sudionika za Aziju i Afriku... 

Ovo za Hrvatska i Nepalce nema smisla. Pa Hrvatska je i bez Afrikanaca i pogotovo bez Nepalaca u ovih 30 godina daleko uspijesnija od bilo koje africke reprezentacije . Eh, da mi imamo iste uvjete za razvoj sportasa kao Spanjolci ili Francuzi bili bismo kao Argentina :)

Vidi cijeli citat
Europa ima mjesta koliko zaslužuje, kao i svi drugi. Moje opservacije idu upravo zbog toga jer su godinama maltretirali Forum s 2 mantre:

1..Previše je 48.. A da pritom nitko nije razmišljao o benefitima

2. Premalo je 16 za Europu. I sada se dokazuje da je taman..

I da, moram priznati, malo likujem, jer godinama sam čitao ovo pod broj 1. i 2. na temi kvalifikacija što mi poprilično išlo na živce jer sam imao osjećaj da samo ponavlja jedan što drugi piše bez ijednog suvislih objašnjenja. Razvodnjavanje kvalitete je fraza od koje sam proljev dobio. Nitko to nikada nije znao argumentirati, bilo je samo važno ponoviti 100 puta Istu frazu. 

 

 

  • Najnovije
  • Najčitanije