Jarun23 je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
ARIZIN je napisao/la:
Rendulić za Hincampiea da ako ovako nastavi će završiti u jednom od top 5-6 klubova...Čovjek igra za prvaka Engleske i finalista Lp, jel to ne spada u top klubove ?!🙄
Vidi cijeli citat
Potpuno pogubljeni u tom studio. Ne znaju ništa o nikome osim onih 5 na papir najjačih. I
Nego, podjednak broj afričkih i europskih reprezentacija kreće u kvalifikacije,a skoro duplo više mjesta za SP dobiva Europa. Po meni nepravedno. Ok, Španjolska, Njemačka, Engleska, Francuska i Portugal su možda jači od drugih, ali sve ostale ekipe nisu ništa jače od niti jedne afričke. Možda da pred 20 godina, sada više ne. To dokazuju svi rezultati, a naravno da će više Europljana doći u četvrtfinale kada imaju duplo više mjesta od Afrikanaca. Evo i Egipat vodi tu "moćnu" Belgiju.
Vidi cijeli citat
Ma jok, naravno da Nizozemska, Svedska, Hrvatska, Norveška, Belgija nisu ništa jače od Cape Verde, Tunisa, Južne Afrika, Gane... ma daj, pretjeruješ sa bezglavim veličanja svakoga samo zato što nije iz Europe
Vidi cijeli citat
Dobro, da li me zezaš? Napisao sam da su ovih 5 jačih od svih, Njemačka, Portugal.. pa onda ćeš valjda 2..pot europskim uspoređivati s 1. potom afričkih, tj s obalom, Senegalom, Marokom, Alžirom, Egiptom...
Jače su Europske velesile upravo zbog afričkim igrača koji su im glavni u njihovim reprezentacijama. Top 5 reprezentacija svijeta i Europe predvode igrači iz Afrike. 2. europski pot, nije jačii od 1. afričkog pota, to je sve tu negdje u par deka.
Znam da će se vaditi rezultati iz prošlosti, ali dobro došli u 2026. Upravo o tome pišem, o nenormalno brzoj globalizaciji i razvitku nogometa u cijelom svijetu, pogotovo u zadnjih 10 godina.
Obala, Senegal, Alžir, Maroko, mogu potpuno ravnopravni igrati sa svim najjačim europskim reprezentacijama, a tko će na kraju pobjediti to ovisi o sreći. 16 je Europskih, a 9 afričkih na prvenstvu, na kraju će se svi čuditi kada 3 afričke budu u četvrfinalu ako se te najjače ne sretnu međusobno ranije jer je dosta realno da Obala-Senegal bude već u šesnaestini ako obje reprezentacije budu 2.u skupini. Egipat je potpuno ravnopravno igrao protiv Belgije, Zelenortska 0-0 protiv prvog favorita prvenstva, Maroko potpuno ravnopravan protiv Brazila, Obala pobjedila Ekvador koji nije izgubio 20 utakmica.
Zaboravimo prošlost, sve je više konkurentnih reprezentacija, a dobrim djelom za to je zaslužno upravo proširenje broja sudionika svakih 10 godina. Početi će polako i azijati pratiti, mene neće iznenaditi ako Uzbeci prođu grupu, gledao sam ih milijardu puta i to je najtvrđa reprezentacija na prvenstvu od ovih malih.
O tome pišem, a napretku, o sve većoj konkurentnosti. Može se dogoditi da Senegal ili Maroko igraju u finalu, pred 20 godina to je bilo nemoguće.
[uredio PCDI - 16. lipnja 2026. u 09:29]