Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku 2026 god. (Općenita tema)

Subert32
Subert32
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.07.2024.
Poruka: 1.442
24. lipnja 2026. u 14:48

soecc je napisao/la:

Subert32 je napisao/la:

Evo moja neka analiza situacija oko trećeg mjesta, s polazišnom točkom pitanja hoćemo li proći i s minimalnim porazom od Gane:

Grupa A:

Izgledno je da će treći (Češka/J.Afrika) završiti s manje od tri boda, iako postoji rizik što Češka igra s Meksikom koji je već osigurao prvo mjesto. Dakle treba nam da Češka i J. Afrika ne pobijede.

Grupa B:

Jedini scenarij u kojem bi treći iz grupe imao manje od četiri boda je da Katar i BiH večeras remiziraju - vrlo neizgledno.

Grupa C:

Brazil bi morao tući Škotsku dva razlike kako bi mi s minimalnim porazom od Gane bili ispred Škota. Naravno ovo je pod uvjetom da Škotska ne zabije dva gola ili više, gdje računica postaje kompliciranija.

Grupa D:

Ovdje bi Australija morala dobiti Paragvaj, ili bi Paragvaj morao dobiti Australiju dva razlike. Prvi scenarij realan, drugi nerealan, a remi koji vodi obje reprezentacije dalje ipak najrealniji.

Grupa E:

Ovdje da bi treći bio lošiji od nas (naravno pod pretpostavkom našeg poraza) je bitno da Curacao ne pobijedi Slonove, a Ekvador ne pobijedi Njemačku. Vrlo realno, iako je Njemačka rasterećena pa je to rizik.

Grupa F:

Ovdje da bi treći bio lošiji od nas (naravno pod pretpostavkom našeg poraza) Japan mora nakantati Švedsku tri razlike ili više. Neće se dogoditi.

Grupa G:

Ovdje ima baš puno kombinacija pa je analiza teža. Recimo da je ona najrealnija da Belgija tuče N. Zeland, a onda bi bilo potrebno da Egipat pobijedi Iran. Nije nerealno ali Egipat je isto osigurao prolaz.

Grupa H:

Situacija izgleda kompleksno, ali je zapravo vrlo jednostavna: Španjolska mora dobiti Urugvaj, u svakom drugom slučaju piši propalo.

Grupa I:

Senegal ne smije pobijediti Irak. Ako pobijede minimalno, možemo biti ispred njih minimalnim porazom od Gane samo ako taj poraz bude tipa 2-3 ili 3-4, a i to ovisi o tome koliko golova bude između Senegala i Iraka.

Grupa J:

Pobjeda Austrije protiv Alžira nam igra. Pobjeda Alžira protiv Austrije od dva gola nam također igra. Najrealniji je ipak remi jer odgovara i jednima i drugima, slično kao Australiji i Paragvaju.

Grupa K: 

Kongo ne smije pobijediti Uzbekistan, a Uzbekistan ne smije pobijediti Kongo s više od četiri razlike.

 

Sažetak:

Grupe u kojima je vrlo vjerojatno da će treći biti lošiji od nas, čak i da izgubimo jedan razlike:

A, E, K

Grupe u kojima je realno da se dogodi:

C, D, G, H, J

Grupe u kojima je nerealno:

B, F, I

Vidi cijeli citat


Jedino mislim da će Kongo pobijediti Uzbekistan, tako da mi nije vrlo vjerojatno da će biti lošiji. Stavio bi ih u drugu skupinu.

Vidi cijeli citat

Meni to miriše baš na x

Subert32
Subert32
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.07.2024.
Poruka: 1.442
24. lipnja 2026. u 14:50

knjiskimoljac je napisao/la:

Solidne su šanse da 4 trećeplasirane ekipe neće imati 3 boda.

-Češka i JAR ne smiju pobjediti

-Ekvador ne smije pobjediti

-Iran mora izgubiti

-Urugvaj mora izgubiti, Saudijska Arabija ne smije pobjediti

Vidi cijeli citat

Ovo zadnje ti je krivo. Bitno je samo da Urugvaj izgubi.

U slučaju pobjede Saudijaca: Urugvaj i Rćani ostaju na dva boda.

U slučaju neriješenog: Saudijci i Urugvaj ostaju na dva boda.

U slučaju pobjede Rćana: Urugvaj na dva, Saudijci na jednom.

dadoo
dadoo
Dokazano ovisan
Pristupio: 14.06.2004.
Poruka: 13.270
24. lipnja 2026. u 17:07

Image

Audaces fortuna juvat
Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 32.407
24. lipnja 2026. u 17:34

Update nakon odigranog 2. kola

13 - broj golova između 1. i 10. minute

9 - broj autogolova

17 - broj golova od 90. minute do kraja

Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
Netko18
Netko18
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 44
24. lipnja 2026. u 18:15

Ne možeš čekati guske u magli. 

[uredio Netko18 - 24. lipnja 2026. u 23:03]
Ante
Ante
Potencijal za velika djela
Pristupio: 10.12.2020.
Poruka: 3.847
24. lipnja 2026. u 20:08

Meni se sviđa ovaj novi sustav natjecanja u Ligi prvaka, uveo bih to za Europska i Svjetska prvenstva. Konkretno ovdje, 48 reprezentacija podijeljenih u četiri jakosne skupine, igraš po jednu utakmicu s protivnikom iz svake skupine. To je praktički isto ovo što sad imamo (jedna utakmica više), samo što bi sve reprezentacije nakon prvog kruga bile u jednoj tablici. I onda prvih 32 nastavlja dalje u šesnaestinu finala. Ili možeš staviti da prvih osam ide direktno u osminu, a preostale razigravaju, ali to su već finese.

Tad bi svaka utakmica bila važna, a i bilo bi nekako poštenije, jer se ne bi moglo dogoditi da reprezentacija s manjim brojem bodova prođe. A i izbjegle bi se ove zavrzlame s trećeplasiranim reprezentacijama.

mario 05
mario 05
Željan dokazivanja
Pristupio: 06.09.2013.
Poruka: 423
24. lipnja 2026. u 20:22

I kaj sada x ili poraz protiv Gane imamo bolji zdrijeb ili da budemo 2

z tribina
z tribina
Željan dokazivanja
Pristupio: 12.03.2026.
Poruka: 109
24. lipnja 2026. u 20:30

mario 05 je napisao/la:

I kaj sada x ili poraz protiv Gane imamo bolji zdrijeb ili da budemo 2

Vidi cijeli citat
Niti jedna ekipa na prvenstvu sigurno neće razmišljati u niti jednoj utakmici grupne  o playoffu. Pitanje je veliko kako će dalje izgledati ždrijeb. Kako znamo da Urugvaj neće pobjediti Španjolsku?

VelKoz
VelKoz
Potencijal za velika djela
Pristupio: 12.07.2017.
Poruka: 3.569
24. lipnja 2026. u 20:40

z tribina je napisao/la:

Kako znamo da Urugvaj neće pobjediti Španjolsku?

Vidi cijeli citat

Imamo komfor da među zadnjima igramo zadnje kolo, također i prije tih navedenih

PCDI
PCDI
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.03.2026.
Poruka: 224
24. lipnja 2026. u 20:46

Bio sam bsniran jer sam komentirao čovjeku da mi je čudno da netko tko je očito zaljubljenik za SP i piše na temi SP ne zna prepoznati legendarnog Ochou. Inače, Ochoa nije samo golman Meksika koji je sudjelovao na svakom SP u posljednjih 30 godina a i ranije, nego je jedini golman u povijesti koji je nastupio na 6 svjetskih prvenstava.. otprilike, kao da čovjek koji prati i voli HNL ne zna prepoznati i nikada nije čuo za Davora Vugrinca. 

Prozvan sam trolerom od strane moderatora, pa neka svatko sam procjeni jesam li troler je mislim da netko tko voli i gleda SP mora znati barem za te neke legende koje loše rekorde, bilo po golovima, nastupima itd..  

Da se vratim na temu.. SP točno ide onako kako smo do sada očekivali. Svi mi sve znamo, a na kraju se ludu čudimo kako nije ispalo onako kako smo mislili.  Sp s 48 se pokazao kao pun pogodak, posebno ovo da 8/12 trećeplasiranih prolazi jer daje zadnjem kolu smisao u 99% utakmica, mislim da jedino SAD-Turska je revijalna utakmica. I upravo zbog tih trećeplasiranih nitko neće kalkulirati kako i na koga jer se ždrijeb bas naveliko može promijeniti u samo 1 sekundi jednim zabijenim golom.   

Bosni ako prođe, a proći će bez problema, da bi izbjegli odmah Njemačku ključan će biti prolazak Škotske kao trećeplasirane.  To BIH gura u skroz drugi dio ždrijeba. Neka moja prognoza bi bila minimalna pobjeda Brazila, s 3 boda i -1 gol razlikom Škoti bi bili točno ti negdje na 50% hoće li proći ili ne..

BiH će biti 3-0. Ako netko zna zašto je Dedić na klupi bilo bi super da nam napiše. Po meni, to ne najbolji igrač Bosne

  • Najnovije
  • Najčitanije