Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku 2026 god. (Općenita tema)

danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.618
danas u 14:53

knjiskimoljac je napisao/la:

Mislim ipak da je Iranu jedina šansa u utakmici Austrije i Alžira. Kongo je ipak klasa više od Uzbekistana, a i Hrvatska kakva god da je trenutno, nije toliko kritična da ostane u grupnoj fazi. 

Vidi cijeli citat

Ja bas mislim da im je Hrvatska najbolja sansa jer to sto mi igramo ne lici na nista. Nadam se da ce me razuvjerit...

Austrija i Alzir bi moglo biti zanimljivo jer tu nijedni nece htjeti biti drugi, ali opet ce htjeti proci.

Nisu Uzbeci bzvz btw., nece ih biti lako probiti.

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
Subert32
Subert32
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.07.2024.
Poruka: 1.459
danas u 15:13

Imam neki osjećaj da ćemo večerad proći na guzove i osvojiti Svjetsko.

PCDI
PCDI
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.03.2026.
Poruka: 228
danas u 15:31

čoban2343 je napisao/la:

nik je napisao/la:

ian wright je napisao/la:

Katar, Saudija, Irak, Jordan, Uzbekistan

svi će završit na posljednjem mjestu skupine. Skupit će tri remija u petnaest utakmica, 3/45 mogućih bodova

 

od svih njih Irak ima neku perspektivu, ali samo ako nastave skupljati djecu imigranata po Europi. Ostali nula bodova

konkurenti im mogu biti Oman, Kuvajt, Sirija, Jemen, Emirati, Kirgistani i Tadžikistani s istom nekvalitetom i realnim ograničenjima jer su to sve uglavnom zemljice s malim brojem stanovnika i nikad neće predstavljati nogometnu kvalitetu jer jednostavno nemaju dovoljno ljudi

Sirija je na tragu Iraka, kao moguća iznimka

 

ne kažem da Azija ima previše mjesta na SP, ali zemlje koje ju zastupaju su loše i nemaju nekakvu perspektivu

dok se dočekamo konkurentnih Vijetnama, Indonezije, Kine, Indije i sličnih, to možda moj zadnji SP tamo 2050... u međuvremenu će Azijci biti najpoželjniji suparnik na ždrijebu

 

 

naravno, sve ovo se ne tiče Japana i Koreje, kao već etabliranih nogometnih zemalja

Vidi cijeli citat

pa kaj nas ne ceka vec 2034. 64 ekipa?

Vidi cijeli citat

Naebat ćete kad vam PCDI dođe, niste gledali prvo pretkolo azijskih kvala kad su Afganistan i Bhutan igrali pa nemate pravo komentirat broj mjesta koje ima Azija. 

Vidi cijeli citat
Da sam  ja ovako napisao post, dragi nas moderator prozvao bi me rasistom, nacistom ili nečim nečistim i dobio bi ban. Već bi se nešto smislilo🙂
 Meni je  čak fora ta loša ironija i to da su malo zločest, pa nipošto ne zazivam tvoje baniranje, ali svakako zazivam na promjene da više ne bude dvostrukih mjerila. Forum nije FIFA i moderatori bi trebali prema svima postupati isto, bez dvostrukih kriterija. 

Da sam ja napisao ovako nešto kao ti, minimalno bi bilo "žuti karton zbog pisanja s " visoka"

Meni je inače  tvoj post ok, lagana provokacija ta koju si i ti svjestan da je glupost i da nema veze s zdravom logikom. 

Znamo ti, ja i svi drugi na forumu koji zaista sve ovo morate od početka kakve su se rasprave vodile na temi " kvalifikacija". Doduše tebe se ne sjećam, ali kada već pametujep, moguće da su sudjelovalo pod drugim nadimkom. 

Nikada ja nisam zazivao posebno jedan kontinent, nego zazivao ravnomjerni raspodjelu po kontinentima. Boj zemalja koje kreću u kvalifikacije na kontinentu vs broj  mjesta na SP i to je moj kriterij svega. Jer isto tako jako je Azija podbacila, isto tako je Afrika preskočila sve limite onih koji su se rugali. A izabrao si Aziju, ne Afriku,njer si mali nestašni zločko koji boli ironično podbosti.  Meni je to ok🙂

Nebitno kakvi rezultati, pokazalo se 100 puta da je proširenje bio dobar potez, da su odmah neke zemlje profitirale i polako slažu jače kolektive i kult reprezentacije kojeg ne ili bilo bez mogućnosti sudjelovanja na SP. Ali  to sam već argumentirano objašnjavao bezbroj puta. 

Primjer je Afrika, ali i dobar turnir Concacafa,  svih zemalja, pa čak i Curacao koji je uzeo bod Ekvadoru. Azija je malo manji dobar primjer, jer su eto podbacili, ali uvijek netko mora podbaciti. 

Kada su četvrtfinalu budu 2 Afrikanca, 2 južnoamerikanca, . 3 Europljana i 1 iz azijske zone (Australia ili Japan), bas me zanima ako ćeš ponovno doći pametan i pošten i napisati da se pokazalo da je očito Europa dobila previše mjesta. Nećeš sigurno, a znaš zašto? Zato jer je lošem karakteru najteže pojesti vlastito govno. 

I da još jednom objasnim. Nisam za smanjivanje i dodavanje mjesta niti jednom kontinentu, sve je po mom mišljenju sasvim u redu i svaki kontinent je dobio optimalan broj, ali ako se već mora i jednom kontinentu razglabati u tom smjeru, to je definitivno Afrika.  

To šta sam ja dan velikog natjecanja kakvi je SP od početka, a ne da gledam samo završni turnir bi nekom tko je nogometni fanatik bio pozitivan primjer, tebi je primjer za ismijavanje. 

Upravo zato i imamo potrebu replicirati jer mi je pun kurac da se od početka vrti 10 kontaktnih floskuskula koje jedan kaže, drugi ponavlja, neovisno šta sam turnir dokazuje suprotnu tezu. Mislim na floskule kao 

-48 je loše, razvodnit će se kvalitetan

- treba Europi dat pola 

- tko će gledati Curacao u 4 ujutro. 

-bit će vaterpolskih rezultata

I još puno puno tih debilnih uvijek istih ponavljajućih fraza. 

Ovo zadnje je " tko će gledati Curacao", je dobar primjer koliko su ljudi jalni prema svemu. Ne vidim da je nitko, osim mene naravno, komentirao da je na Curacao- DR Kongo bilo 65 000 ljudi i da je ovo prvenstvo najposjećenije u povijesti unatoč 48 reprezentacija. Gle čuda. 🙄

Svatko od vas ovdje napeto čeka neku najmanji sitni argument koji bi onda iskoristio i slavodobitno  i posprdno iskomentirao. Npr. "Curacao" izgubi 7-1 i krene taj debilizam floskula "jesam vam rekao", a nitko ne komentira da se isto to dogodilo Pa smo od Engleza prije 4 godine pa sada 4 godine kasnije igraju potpuno ravnopravan turnir, unatoč  2 "nezaslužena" poraza. 

E zato se volim pohvaliti da gledam SP od samog početka i uvjeravam ljude da nogomet raste na svim kontinentima i da FIFA reagira točno onako kako treba da bi u Haiti možda postao novi Maroko ili Capo Verde novi Japan itd itd..  Ne sumnjam da vi ponavljači floskula kurca ne kužite! 

Fantazista10
Fantazista10
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.08.2016.
Poruka: 2.236
danas u 15:36

ian wright je napisao/la:

Katar, Saudija, Irak, Jordan, Uzbekistan

svi će završit na posljednjem mjestu skupine. Skupit će tri remija u petnaest utakmica, 3/45 mogućih bodova

Vidi cijeli citat

Po meni Uzbeci s obzirom na ulaganja imaju veliku home-grown perspektivu 

Saudijcima je problem sta misle dovodenjem 300 top stranaca pojacat repstaciju a ustvari je oslabljuju. Nekakav njihov core ce postat Indonezija i Irak uz ovaj europski stih a ostalo ce se vrtit.

Zapravo problem svih ovih reprezentacija je sta su zatvoreni i nemaju iskustva s drugim konfederacijama + mentalitet di azijski arapi jako cesto pucaju pod pritiskom, vidi sve ishode iza 60. minute i paniku na terenu. 

A s druge strane unatoc manjku bodova meni se "rest of concacaf" jako dobro predstavia a najveci pobjednik je Afrika koja je pokazala da drzi najizjednaceniji nivo top 10 drzava kontinenta.

nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.313
danas u 15:38

@pcdi

kuzimo da vuces neke frustracije, ali vjerujem da nikome nije jasno zakaj nas jebes s njima...

Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
Igram Managera sa Belupom
Igram Managera sa Belupom
Potencijal za velika djela
Pristupio: 26.09.2024.
Poruka: 2.540
danas u 16:01

Proširenje je katastrofa. Ne radi ovih koje je Ian nabrojao koji su zalutali na prvenstvo glumiti lopte za nabijanje, nego zbog sustava natjecanja.

 

Austrija- Alžir danas svi znaju da će biti X

Egipat - Iran sam najavio X i danas se čak medjumrežje sprda s tom utakmicom.

Prije smo imali senzacije Paragvaja, Švedske i ostalo.

 

Jedini razlog zašto donekle vjerujem da sa Ganom možda nećemo mi X odigrati jer iz nekog razloga kada je god u povijesti bila situacija da mi nešto namjestimo, doslovno nikada to nismo napravili. A obrnuto nama jesu to radili ( sjećam se iz glave U21 sprdnje gdje su se dodavali pred golmanom bez srama zadnjih 20-30 minuta).

 

Sustav je grozan. Nije normalno da budeš 2. u skupini sa Švicarskom, Kanadom, BiH i Katarom i onda za nagradu igraš sa Južnom Afrikom koja je isto bila 2., dok u nekim skupinama 2. mjesto znači da ideš na prvoga iz skupine.

Pa onda se i dogodi Egiptu "senzacija" od jučer jer znaju da bod nosi Australiju, a pobjeda ne možeš ni znati i vjerojatno će Belgija na težu ekipu koja će završiti 3. Stvarno genijalan sustav.

 

64 je s druge strane prevelika brojka. Grupna faza još više gubi smisao jer ćeš iako morati završiti bar drugi, a ne kalkulirato da budeš 3. Jer ti je to možda i bolje, u skupini imati poluamatere.

Gospodin
Subert32
Subert32
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.07.2024.
Poruka: 1.459
danas u 16:05

nik je napisao/la:

@pcdi

kuzimo da vuces neke frustracije, ali vjerujem da nikome nije jasno zakaj nas jebes s njima...

Vidi cijeli citat

Uvjeren sam da je čovjek klasični reddit-moderator.

Inače, najgore prvenstvo ikada po svemu. Bolje od očekivanja, ali opet loše.

Igram Managera sa Belupom
Igram Managera sa Belupom
Potencijal za velika djela
Pristupio: 26.09.2024.
Poruka: 2.540
danas u 16:06

I u drugom postu da to dodam jer je više vezano za Hrvatsku.

 

Jako me iritira kod proširenja i samo "očekivanje" nacije.


S jedne strane imamo ludjake kojima ništa ispod ponavljanja 2. Ili bar 3. mjesta nije uspjeh jer smo mi velesila.

 

S druge strane već sa širenjem EP-a sam primijetio pad ambicije. Cilj na EP-u je uvijek bio proći skupinu pa šta bude dok je bilo 16 ekipa.

Proširenjem EP-a na 24 uspjeh se smatra i dalje ako prodjemo skupinu oke je. 

Sad ćemo realno proći ovu skupinu i to vjerujem bljutavim remijem 1-1 ili eventualno 2-2, onda za nagradu za 3. mjesto dobiti Kolumbiju ili Portugal i samim time uspjeh je ostvaren. Došli smo do 32, prejak protivnik, nije realno da prodjemo dalje.

 

Solidan usojeh na SP-u i mislim da sam realan kad to kažem je top 16.

Četvrtfinale je dobar uspjeh.

Top32 je ispod očekivanja, a sve ispod toga je apsolutni debakl i smjena izbornika ili generacije.

Gospodin
Fantazista10
Fantazista10
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.08.2016.
Poruka: 2.236
danas u 16:09

Egipat - Iran su 2 stative i ofsajd od 0,2 centimetra odvukli od "ruganja medjumrezja" kojeg btw nema niđe.

Igram Managera sa Belupom
Igram Managera sa Belupom
Potencijal za velika djela
Pristupio: 26.09.2024.
Poruka: 2.540
danas u 16:13

Fantazista10 je napisao/la:

Egipat - Iran su 2 stative i ofsajd od 0,2 centimetra odvukli od "ruganja medjumrezja" kojeg btw nema niđe.

Vidi cijeli citat

Sure. Svi ovi remiji su slučajnost.

Gospodin
  • Najnovije
  • Najčitanije