Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku 2026 god. (Općenita tema)
PCDI je napisao/la:
nik je napisao/la:
@pcdi
kuzimo da vuces neke frustracije, ali vjerujem da nikome nije jasno zakaj nas jebes s njima...
Vidi cijeli citat
Kaeee ovo frendeee? Vidi cijeli citat
moguće je da ti je odmaklo tijekom iznošenja tvoje potpore neeuropskim ekipama da tvoj način predstavljanja osobnih stavova ima prostora za napredak i popravak. gubiš se u ratovanju s ostalim korisnicima, tvoj izbor, sve super.
vjerojatno je da ćeš na osnovi antagoniziranja svega i svačega možda dobiti i nogu ovdje, i to je tvoj izbor, sve pet ako ti ne smeta stalno otvarati nove profile da bi mogao opet sudjelovati na zborištu.
samo me čudi koji je onda istinski cilj, s obzirom na dužinu tvojih komentara i time posljedično uloženo vrijeme u pisanje istih. napadi i ad hominem invektive ti garantirano neće donijeti suglasnost ili podršku korisnika prema kojima su usmjereni.
ovo zborište je apsolutno nebitno, jer je portal za diskusiju o i praćenju sportskih tema u slobodnom vremenu za veliku većinu sudionika ovdje.
moj stav je nebitan, tvoj je nebitan, bilo čiji - raspravljamo, ali na koncu ćemo skoro uvijek ostati pri svojim uvjerenjima.
odaješ utisak da si toliko u temi da ona skoro pridobija egizstencijalnu važnost, što nema realističku podlogu, osim ako ne zarađuješ novac s tim ili je tvoj posao.
ovdje nećeš nitkoga preokrenuti da dijeli isto mišljenje kao ti, pogotovo ne apodiktičkim izjavama ... i zašto bi to bilo uopće potrebno?
nijedna od reprezentacija ne zna što se ovdje vrti, osim možda hrvatske i bosansko-hercegovačke, a i u to čisto sumnjam, imaju pametnija posla od čitanja naših komentara.
uživaj u pobjedama i uspjesima momčadi koje podržavaš, sve ostalo je bezvezno trošenje vlastite i tuđe energije.
[uredio cameosis - 27. lipnja 2026. u 21:58]
esse quam videri. (marcus tullius cicero)
cameosis je napisao/la:
Igram Managera sa Belupom je napisao/la:
Fantazista10 je napisao/la:
Egipat - Iran su 2 stative i ofsajd od 0,2 centimetra odvukli od "ruganja medjumrezja" kojeg btw nema niđe.
Vidi cijeli citat
Sure. Svi ovi remiji su slučajnost.
Vidi cijeli citat
mmda, iranci su namjerno pogađali stativu i planski kod gola imali vrh stopala u zaleđu. isto tako su računali da je bolje igrati neriješeno s novim zelandom nego pobijediti ga.
Vidi cijeli citat
Prijatelju.
Ne znam. Ne mislim takva ruganja gledat.
Danas ako u 60. minuti imamo remi sa Ganom i počnemo s bezveznim dodavanjima ili ako Gana pušta Kovačića samog na udarac sa 17-18 metara, a ostale ne, gasim i ne mislim gledat te sprdnje koje me vrijedjaju. I da, izvrijedjat ću i sve naše ako se misle baviti kalkulacijama kako ih zovu. Jesmo stvarno došli do toga da nam je 3. mjesto oke i da cilj opravdava sredstvo do te razine?
Nadam se i vjerujem da naši dečki nisu dio tih kretena.
Apropo Alžira i Austrije. Toliko sam uvjeren u rezultat te utakmice da iz sva srca želim biti u krivu da mogu opet vjerovat u ljepotu nogometa.
Gospodin
PCDI je napisao/la:
ivan77 je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
Da sam ja ovako napisao post, dragi nas moderator prozvao bi me rasistom, nacistom ili nečim nečistim i dobio bi ban. Već bi se nešto smislilo🙂
Meni je čak fora ta loša ironija i to da su malo zločest, pa nipošto ne zazivam tvoje baniranje, ali svakako zazivam na promjene da više ne bude dvostrukih mjerila. Forum nije FIFA i moderatori bi trebali prema svima postupati isto, bez dvostrukih kriterija.
Da sam ja napisao ovako nešto kao ti, minimalno bi bilo "žuti karton zbog pisanja s " visoka"
Meni je inače tvoj post ok, lagana provokacija ta koju si i ti svjestan da je glupost i da nema veze s zdravom logikom.
Znamo ti, ja i svi drugi na forumu koji zaista sve ovo morate od početka kakve su se rasprave vodile na temi " kvalifikacija". Doduše tebe se ne sjećam, ali kada već pametujep, moguće da su sudjelovalo pod drugim nadimkom.
Nikada ja nisam zazivao posebno jedan kontinent, nego zazivao ravnomjerni raspodjelu po kontinentima. Boj zemalja koje kreću u kvalifikacije na kontinentu vs broj mjesta na SP i to je moj kriterij svega. Jer isto tako jako je Azija podbacila, isto tako je Afrika preskočila sve limite onih koji su se rugali. A izabrao si Aziju, ne Afriku,njer si mali nestašni zločko koji boli ironično podbosti. Meni je to ok🙂
Nebitno kakvi rezultati, pokazalo se 100 puta da je proširenje bio dobar potez, da su odmah neke zemlje profitirale i polako slažu jače kolektive i kult reprezentacije kojeg ne ili bilo bez mogućnosti sudjelovanja na SP. Ali to sam već argumentirano objašnjavao bezbroj puta.
Primjer je Afrika, ali i dobar turnir Concacafa, svih zemalja, pa čak i Curacao koji je uzeo bod Ekvadoru. Azija je malo manji dobar primjer, jer su eto podbacili, ali uvijek netko mora podbaciti.
Kada su četvrtfinalu budu 2 Afrikanca, 2 južnoamerikanca, . 3 Europljana i 1 iz azijske zone (Australia ili Japan), bas me zanima ako ćeš ponovno doći pametan i pošten i napisati da se pokazalo da je očito Europa dobila previše mjesta. Nećeš sigurno, a znaš zašto? Zato jer je lošem karakteru najteže pojesti vlastito govno.
I da još jednom objasnim. Nisam za smanjivanje i dodavanje mjesta niti jednom kontinentu, sve je po mom mišljenju sasvim u redu i svaki kontinent je dobio optimalan broj, ali ako se već mora i jednom kontinentu razglabati u tom smjeru, to je definitivno Afrika.
To šta sam ja dan velikog natjecanja kakvi je SP od početka, a ne da gledam samo završni turnir bi nekom tko je nogometni fanatik bio pozitivan primjer, tebi je primjer za ismijavanje.
Upravo zato i imamo potrebu replicirati jer mi je pun kurac da se od početka vrti 10 kontaktnih floskuskula koje jedan kaže, drugi ponavlja, neovisno šta sam turnir dokazuje suprotnu tezu. Mislim na floskule kao
-48 je loše, razvodnit će se kvalitetan
- treba Europi dat pola
- tko će gledati Curacao u 4 ujutro.
-bit će vaterpolskih rezultata
I još puno puno tih debilnih uvijek istih ponavljajućih fraza.
Ovo zadnje je " tko će gledati Curacao", je dobar primjer koliko su ljudi jalni prema svemu. Ne vidim da je nitko, osim mene naravno, komentirao da je na Curacao- DR Kongo bilo 65 000 ljudi i da je ovo prvenstvo najposjećenije u povijesti unatoč 48 reprezentacija. Gle čuda. 🙄
Svatko od vas ovdje napeto čeka neku najmanji sitni argument koji bi onda iskoristio i slavodobitno i posprdno iskomentirao. Npr. "Curacao" izgubi 7-1 i krene taj debilizam floskula "jesam vam rekao", a nitko ne komentira da se isto to dogodilo Pa smo od Engleza prije 4 godine pa sada 4 godine kasnije igraju potpuno ravnopravan turnir, unatoč 2 "nezaslužena" poraza.
E zato se volim pohvaliti da gledam SP od samog početka i uvjeravam ljude da nogomet raste na svim kontinentima i da FIFA reagira točno onako kako treba da bi u Haiti možda postao novi Maroko ili Capo Verde novi Japan itd itd.. Ne sumnjam da vi ponavljači floskula kurca ne kužite!
Vidi cijeli citat
Po tvojoj logici ako od 14 Europljana 3 uđu u četvrfinale je katastrofa, ma da mislim da će biti i koji više. Međutim kad od 19 Azijaca i Afrikanaca uđu 3 u četvrfinale je uspjeh, ma da sumnjam da će ih uopće i toliko biti. Svaka čast.
Vidi cijeli citat
šta je ovo?bAzija i Afrika su ti 2 kontinenta. Možeš usporediti Europu koja ima 16 mjesta i Afriku s 9. Šta je ovo spajanjem Afrike i Azije trebalo značiti? Neda mi se stalno ponavljati isto. U Europi postoji 3-4 reprezentacija koje su iznad svih drugih reprezentacija u Europi i svim drugim kontinentima. Izuzev tih reprezentacija, sve druge Europske reprezentacije nisu jače od Afričkih top reprezentacija.
Na kraju krajeva, koga boli kurac koliko će reprezentacija iz koje konfederacije proći. Opustite se, čemu stalno te frustracije i negativa? Loše je ovo, loše je ono, a u suštini je najgledanije svjetsko prvenstvo u povijesti, prepuno iznenađenja, s više nego dobrim sjedenjem, s novim pravilima s kojima se suzbila izležavanja i odugovlačenja, s puno više utakmica i mogućnosti da više uživamo.
Čemu stalno te frustracije? Znam da su termini utakmica noćni, ali ne može se stalno u Europi igrati.
Opustite se i uživajte, pohvalite Capo Verde, Haiti koji se plasirao a ne može igrati doma, igrali i trener godinama nisu bili na Haitiju, Irance koji se trgaju u neljudskim uvjetima koje je rđavi nametnuo.
Non stop se vrti 5 floskula koje su orejadne, jedan kaže, drugi ponavlja.
SP je odlično, a tek ide najzanimljiviji dio, pogotovo ova šesnaestini finala. Ovo je najnegativniji forum na svijetu.
Negativa, glupe teorije zavjere, posprdno komentiranje, ironija na vrlo retardiranih razini itd.
Ne ojte gledati SP samo da bi po svemu stali, opustite se i uživajte
Vidi cijeli citat
Čisto da smo jasni.
Najveći uspjeh u povijesti Afrike je Maroko i 4. mjesto prije 4 godine. Osim toga Afrika je 3 puta bila u četvrtfinalu. Dakle situacija da Afrička ekipa prodje bar 1 nokaut utakmicu nije ni izuzetak, dogadja se skoro nikada.
U polufinalu SP-a su doslovno igrale ekipe poput :
Turske
Austrije
Poljska
Švedska
Hrvatska.
I ovo govorim iz glave i normalno da izbacujem ove "najjače".
Uglavnom ne. Sredina Europe je znatno bolja od vrha Afrike.
Gospodin
Igram Managera sa Belupom je napisao/la:
cameosis je napisao/la:
Igram Managera sa Belupom je napisao/la:
Fantazista10 je napisao/la:
Egipat - Iran su 2 stative i ofsajd od 0,2 centimetra odvukli od "ruganja medjumrezja" kojeg btw nema niđe.
Vidi cijeli citat
Sure. Svi ovi remiji su slučajnost.
Vidi cijeli citat
mmda, iranci su namjerno pogađali stativu i planski kod gola imali vrh stopala u zaleđu. isto tako su računali da je bolje igrati neriješeno s novim zelandom nego pobijediti ga.
Vidi cijeli citat
Prijatelju.
Ne znam. Ne mislim takva ruganja gledat.
Danas ako u 60. minuti imamo remi sa Ganom i počnemo s bezveznim dodavanjima ili ako Gana pušta Kovačića samog na udarac sa 17-18 metara, a ostale ne, gasim i ne mislim gledat te sprdnje koje me vrijedjaju. I da, izvrijedjat ću i sve naše ako se misle baviti kalkulacijama kako ih zovu. Jesmo stvarno došli do toga da nam je 3. mjesto oke i da cilj opravdava sredstvo do te razine?
Nadam se i vjerujem da naši dečki nisu dio tih kretena.
Apropo Alžira i Austrije. Toliko sam uvjeren u rezultat te utakmice da iz sva srca želim biti u krivu da mogu opet vjerovat u ljepotu nogometa.
Vidi cijeli citat
samo da te točno shvatim: nisi gledao utakmicu irana i egipta, ili nisi je gledao u potpunosti i ipak tvrdiš da je remi dogovoren ili prešutno bio cilj obje reprezentacije?
esse quam videri. (marcus tullius cicero)
Igram Managera sa Belupom je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
ivan77 je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
Da sam ja ovako napisao post, dragi nas moderator prozvao bi me rasistom, nacistom ili nečim nečistim i dobio bi ban. Već bi se nešto smislilo🙂
Meni je čak fora ta loša ironija i to da su malo zločest, pa nipošto ne zazivam tvoje baniranje, ali svakako zazivam na promjene da više ne bude dvostrukih mjerila. Forum nije FIFA i moderatori bi trebali prema svima postupati isto, bez dvostrukih kriterija.
Da sam ja napisao ovako nešto kao ti, minimalno bi bilo "žuti karton zbog pisanja s " visoka"
Meni je inače tvoj post ok, lagana provokacija ta koju si i ti svjestan da je glupost i da nema veze s zdravom logikom.
Znamo ti, ja i svi drugi na forumu koji zaista sve ovo morate od početka kakve su se rasprave vodile na temi " kvalifikacija". Doduše tebe se ne sjećam, ali kada već pametujep, moguće da su sudjelovalo pod drugim nadimkom.
Nikada ja nisam zazivao posebno jedan kontinent, nego zazivao ravnomjerni raspodjelu po kontinentima. Boj zemalja koje kreću u kvalifikacije na kontinentu vs broj mjesta na SP i to je moj kriterij svega. Jer isto tako jako je Azija podbacila, isto tako je Afrika preskočila sve limite onih koji su se rugali. A izabrao si Aziju, ne Afriku,njer si mali nestašni zločko koji boli ironično podbosti. Meni je to ok🙂
Nebitno kakvi rezultati, pokazalo se 100 puta da je proširenje bio dobar potez, da su odmah neke zemlje profitirale i polako slažu jače kolektive i kult reprezentacije kojeg ne ili bilo bez mogućnosti sudjelovanja na SP. Ali to sam već argumentirano objašnjavao bezbroj puta.
Primjer je Afrika, ali i dobar turnir Concacafa, svih zemalja, pa čak i Curacao koji je uzeo bod Ekvadoru. Azija je malo manji dobar primjer, jer su eto podbacili, ali uvijek netko mora podbaciti.
Kada su četvrtfinalu budu 2 Afrikanca, 2 južnoamerikanca, . 3 Europljana i 1 iz azijske zone (Australia ili Japan), bas me zanima ako ćeš ponovno doći pametan i pošten i napisati da se pokazalo da je očito Europa dobila previše mjesta. Nećeš sigurno, a znaš zašto? Zato jer je lošem karakteru najteže pojesti vlastito govno.
I da još jednom objasnim. Nisam za smanjivanje i dodavanje mjesta niti jednom kontinentu, sve je po mom mišljenju sasvim u redu i svaki kontinent je dobio optimalan broj, ali ako se već mora i jednom kontinentu razglabati u tom smjeru, to je definitivno Afrika.
To šta sam ja dan velikog natjecanja kakvi je SP od početka, a ne da gledam samo završni turnir bi nekom tko je nogometni fanatik bio pozitivan primjer, tebi je primjer za ismijavanje.
Upravo zato i imamo potrebu replicirati jer mi je pun kurac da se od početka vrti 10 kontaktnih floskuskula koje jedan kaže, drugi ponavlja, neovisno šta sam turnir dokazuje suprotnu tezu. Mislim na floskule kao
-48 je loše, razvodnit će se kvalitetan
- treba Europi dat pola
- tko će gledati Curacao u 4 ujutro.
-bit će vaterpolskih rezultata
I još puno puno tih debilnih uvijek istih ponavljajućih fraza.
Ovo zadnje je " tko će gledati Curacao", je dobar primjer koliko su ljudi jalni prema svemu. Ne vidim da je nitko, osim mene naravno, komentirao da je na Curacao- DR Kongo bilo 65 000 ljudi i da je ovo prvenstvo najposjećenije u povijesti unatoč 48 reprezentacija. Gle čuda. 🙄
Svatko od vas ovdje napeto čeka neku najmanji sitni argument koji bi onda iskoristio i slavodobitno i posprdno iskomentirao. Npr. "Curacao" izgubi 7-1 i krene taj debilizam floskula "jesam vam rekao", a nitko ne komentira da se isto to dogodilo Pa smo od Engleza prije 4 godine pa sada 4 godine kasnije igraju potpuno ravnopravan turnir, unatoč 2 "nezaslužena" poraza.
E zato se volim pohvaliti da gledam SP od samog početka i uvjeravam ljude da nogomet raste na svim kontinentima i da FIFA reagira točno onako kako treba da bi u Haiti možda postao novi Maroko ili Capo Verde novi Japan itd itd.. Ne sumnjam da vi ponavljači floskula kurca ne kužite!
Vidi cijeli citat
Po tvojoj logici ako od 14 Europljana 3 uđu u četvrfinale je katastrofa, ma da mislim da će biti i koji više. Međutim kad od 19 Azijaca i Afrikanaca uđu 3 u četvrfinale je uspjeh, ma da sumnjam da će ih uopće i toliko biti. Svaka čast.
Vidi cijeli citat
šta je ovo?bAzija i Afrika su ti 2 kontinenta. Možeš usporediti Europu koja ima 16 mjesta i Afriku s 9. Šta je ovo spajanjem Afrike i Azije trebalo značiti? Neda mi se stalno ponavljati isto. U Europi postoji 3-4 reprezentacija koje su iznad svih drugih reprezentacija u Europi i svim drugim kontinentima. Izuzev tih reprezentacija, sve druge Europske reprezentacije nisu jače od Afričkih top reprezentacija.
Na kraju krajeva, koga boli kurac koliko će reprezentacija iz koje konfederacije proći. Opustite se, čemu stalno te frustracije i negativa? Loše je ovo, loše je ono, a u suštini je najgledanije svjetsko prvenstvo u povijesti, prepuno iznenađenja, s više nego dobrim sjedenjem, s novim pravilima s kojima se suzbila izležavanja i odugovlačenja, s puno više utakmica i mogućnosti da više uživamo.
Čemu stalno te frustracije? Znam da su termini utakmica noćni, ali ne može se stalno u Europi igrati.
Opustite se i uživajte, pohvalite Capo Verde, Haiti koji se plasirao a ne može igrati doma, igrali i trener godinama nisu bili na Haitiju, Irance koji se trgaju u neljudskim uvjetima koje je rđavi nametnuo.
Non stop se vrti 5 floskula koje su orejadne, jedan kaže, drugi ponavlja.
SP je odlično, a tek ide najzanimljiviji dio, pogotovo ova šesnaestini finala. Ovo je najnegativniji forum na svijetu.
Negativa, glupe teorije zavjere, posprdno komentiranje, ironija na vrlo retardiranih razini itd.
Ne ojte gledati SP samo da bi po svemu stali, opustite se i uživajte
Vidi cijeli citat
Čisto da smo jasni.
Najveći uspjeh u povijesti Afrike je Maroko i 4. mjesto prije 4 godine. Osim toga Afrika je 3 puta bila u četvrtfinalu. Dakle situacija da Afrička ekipa prodje bar 1 nokaut utakmicu nije ni izuzetak, dogadja se skoro nikada.
U polufinalu SP-a su doslovno igrale ekipe poput :
Turske
Austrije
Poljska
Švedska
Hrvatska.
I ovo govorim iz glave i normalno da izbacujem ove "najjače".
Uglavnom ne. Sredina Europe je znatno bolja od vrha Afrike.
Vidi cijeli citat
Čisto da smo jasni, prije 50 i Jusuf godina bilo je vrijeme robstva, Kongo se zvao Zair i primio 10 komada od Jugoslavije, a Japan je još 94 kada je stvorena Hrvatska država imao samo amatersku reprezentaciju. Danas robova na sreću više nema, Zair se zove Dr. Kongo,ne dobiva više 10 komada, igra 1-1 protiv Portugala, a Japan je pretendent za polufinale SP.
Prije 50 godina, SP je bio s 8, pa 16 ekipa, da je na SP došao Capo Verde dobio bi 10 komada od Španjolske, prije par dana su igrali 0-0.
Nakon šta 2 godine objašnjavam jedno, ti napišeš ovakav potpuno besmislen post s kojim si htio dokazati nešto suprotno, a u biti si potvrdio to šta ja pišem.
Nogomet napreduje i širi se, do pred 15 godina nitko nije ni u ludilu zamišljao da će Senegal pobjediti Francusku u 1. kolu grupnog natjecanja, kamoli da će Gana doći u četvrtfinale ili Maroko u polufinale. Ne sumnjam da će će ponovno biti zgražanja i čudesna kada ponovno neka afrička ekipa dode u polufinale.
Dok jedna skupina ljudi misli da bi SP trebao biti zatvoreno natjecanje 8 europskih+ 2 iz južne Amerike po uzoru na Superligu, mi koji smo zaista pravi fanovi SP-a uživamo jer ćemo u playoffu gledati Argentina-Capo Verde.
Alžir - Austrija: Izravna borba za drugo mjesto, remi ih zajedno vodi dalje
Kolumbija - Portugal: Potencijalni protivnici Hrvatske u šesnaestini finala, izravna bitka za prvo mjesto
Hajduk nastavlja pobjednički niz u Sloveniji: Pukštas srušio ukrajinskog doprvaka, Garcia predstavio nove igrače
Poznati sastavi: Dalić iznenadio postavljanjem u prvih 11 rijetkog startera
PCDI je napisao/la:
Igram Managera sa Belupom je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
ivan77 je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
Da sam ja ovako napisao post, dragi nas moderator prozvao bi me rasistom, nacistom ili nečim nečistim i dobio bi ban. Već bi se nešto smislilo🙂
Meni je čak fora ta loša ironija i to da su malo zločest, pa nipošto ne zazivam tvoje baniranje, ali svakako zazivam na promjene da više ne bude dvostrukih mjerila. Forum nije FIFA i moderatori bi trebali prema svima postupati isto, bez dvostrukih kriterija.
Da sam ja napisao ovako nešto kao ti, minimalno bi bilo "žuti karton zbog pisanja s " visoka"
Meni je inače tvoj post ok, lagana provokacija ta koju si i ti svjestan da je glupost i da nema veze s zdravom logikom.
Znamo ti, ja i svi drugi na forumu koji zaista sve ovo morate od početka kakve su se rasprave vodile na temi " kvalifikacija". Doduše tebe se ne sjećam, ali kada već pametujep, moguće da su sudjelovalo pod drugim nadimkom.
Nikada ja nisam zazivao posebno jedan kontinent, nego zazivao ravnomjerni raspodjelu po kontinentima. Boj zemalja koje kreću u kvalifikacije na kontinentu vs broj mjesta na SP i to je moj kriterij svega. Jer isto tako jako je Azija podbacila, isto tako je Afrika preskočila sve limite onih koji su se rugali. A izabrao si Aziju, ne Afriku,njer si mali nestašni zločko koji boli ironično podbosti. Meni je to ok🙂
Nebitno kakvi rezultati, pokazalo se 100 puta da je proširenje bio dobar potez, da su odmah neke zemlje profitirale i polako slažu jače kolektive i kult reprezentacije kojeg ne ili bilo bez mogućnosti sudjelovanja na SP. Ali to sam već argumentirano objašnjavao bezbroj puta.
Primjer je Afrika, ali i dobar turnir Concacafa, svih zemalja, pa čak i Curacao koji je uzeo bod Ekvadoru. Azija je malo manji dobar primjer, jer su eto podbacili, ali uvijek netko mora podbaciti.
Kada su četvrtfinalu budu 2 Afrikanca, 2 južnoamerikanca, . 3 Europljana i 1 iz azijske zone (Australia ili Japan), bas me zanima ako ćeš ponovno doći pametan i pošten i napisati da se pokazalo da je očito Europa dobila previše mjesta. Nećeš sigurno, a znaš zašto? Zato jer je lošem karakteru najteže pojesti vlastito govno.
I da još jednom objasnim. Nisam za smanjivanje i dodavanje mjesta niti jednom kontinentu, sve je po mom mišljenju sasvim u redu i svaki kontinent je dobio optimalan broj, ali ako se već mora i jednom kontinentu razglabati u tom smjeru, to je definitivno Afrika.
To šta sam ja dan velikog natjecanja kakvi je SP od početka, a ne da gledam samo završni turnir bi nekom tko je nogometni fanatik bio pozitivan primjer, tebi je primjer za ismijavanje.
Upravo zato i imamo potrebu replicirati jer mi je pun kurac da se od početka vrti 10 kontaktnih floskuskula koje jedan kaže, drugi ponavlja, neovisno šta sam turnir dokazuje suprotnu tezu. Mislim na floskule kao
-48 je loše, razvodnit će se kvalitetan
- treba Europi dat pola
- tko će gledati Curacao u 4 ujutro.
-bit će vaterpolskih rezultata
I još puno puno tih debilnih uvijek istih ponavljajućih fraza.
Ovo zadnje je " tko će gledati Curacao", je dobar primjer koliko su ljudi jalni prema svemu. Ne vidim da je nitko, osim mene naravno, komentirao da je na Curacao- DR Kongo bilo 65 000 ljudi i da je ovo prvenstvo najposjećenije u povijesti unatoč 48 reprezentacija. Gle čuda. 🙄
Svatko od vas ovdje napeto čeka neku najmanji sitni argument koji bi onda iskoristio i slavodobitno i posprdno iskomentirao. Npr. "Curacao" izgubi 7-1 i krene taj debilizam floskula "jesam vam rekao", a nitko ne komentira da se isto to dogodilo Pa smo od Engleza prije 4 godine pa sada 4 godine kasnije igraju potpuno ravnopravan turnir, unatoč 2 "nezaslužena" poraza.
E zato se volim pohvaliti da gledam SP od samog početka i uvjeravam ljude da nogomet raste na svim kontinentima i da FIFA reagira točno onako kako treba da bi u Haiti možda postao novi Maroko ili Capo Verde novi Japan itd itd.. Ne sumnjam da vi ponavljači floskula kurca ne kužite!
Vidi cijeli citat
Po tvojoj logici ako od 14 Europljana 3 uđu u četvrfinale je katastrofa, ma da mislim da će biti i koji više. Međutim kad od 19 Azijaca i Afrikanaca uđu 3 u četvrfinale je uspjeh, ma da sumnjam da će ih uopće i toliko biti. Svaka čast.
Vidi cijeli citat
šta je ovo?bAzija i Afrika su ti 2 kontinenta. Možeš usporediti Europu koja ima 16 mjesta i Afriku s 9. Šta je ovo spajanjem Afrike i Azije trebalo značiti? Neda mi se stalno ponavljati isto. U Europi postoji 3-4 reprezentacija koje su iznad svih drugih reprezentacija u Europi i svim drugim kontinentima. Izuzev tih reprezentacija, sve druge Europske reprezentacije nisu jače od Afričkih top reprezentacija.
Na kraju krajeva, koga boli kurac koliko će reprezentacija iz koje konfederacije proći. Opustite se, čemu stalno te frustracije i negativa? Loše je ovo, loše je ono, a u suštini je najgledanije svjetsko prvenstvo u povijesti, prepuno iznenađenja, s više nego dobrim sjedenjem, s novim pravilima s kojima se suzbila izležavanja i odugovlačenja, s puno više utakmica i mogućnosti da više uživamo.
Čemu stalno te frustracije? Znam da su termini utakmica noćni, ali ne može se stalno u Europi igrati.
Opustite se i uživajte, pohvalite Capo Verde, Haiti koji se plasirao a ne može igrati doma, igrali i trener godinama nisu bili na Haitiju, Irance koji se trgaju u neljudskim uvjetima koje je rđavi nametnuo.
Non stop se vrti 5 floskula koje su orejadne, jedan kaže, drugi ponavlja.
SP je odlično, a tek ide najzanimljiviji dio, pogotovo ova šesnaestini finala. Ovo je najnegativniji forum na svijetu.
Negativa, glupe teorije zavjere, posprdno komentiranje, ironija na vrlo retardiranih razini itd.
Ne ojte gledati SP samo da bi po svemu stali, opustite se i uživajte
Vidi cijeli citat
Čisto da smo jasni.
Najveći uspjeh u povijesti Afrike je Maroko i 4. mjesto prije 4 godine. Osim toga Afrika je 3 puta bila u četvrtfinalu. Dakle situacija da Afrička ekipa prodje bar 1 nokaut utakmicu nije ni izuzetak, dogadja se skoro nikada.
U polufinalu SP-a su doslovno igrale ekipe poput :
Turske
Austrije
Poljska
Švedska
Hrvatska.
I ovo govorim iz glave i normalno da izbacujem ove "najjače".
Uglavnom ne. Sredina Europe je znatno bolja od vrha Afrike.
Vidi cijeli citat
Čisto da smo jasni, prije 50 i Jusuf godina bilo je vrijeme robstva, Kongo se zvao Zair i primio 10 komada od Jugoslavije, a Japan je još 94 kada je stvorena Hrvatska država imao samo amatersku reprezentaciju. Danas robova na sreću više nema, Zair se zove Dr. Kongo,ne dobiva više 10 komada, igra 1-1 protiv Portugala, a Japan je pretendent za polufinale SP.
Prije 50 godina, SP je bio s 8, pa 16 ekipa, da je na SP došao Capo Verde dobio bi 10 komada od Španjolske, prije par dana su igrali 0-0.
Nakon šta 2 godine objašnjavam jedno, ti napišeš ovakav potpuno besmislen post s kojim si htio dokazati nešto suprotno, a u biti si potvrdio to šta ja pišem.
Nogomet napreduje i širi se, do pred 15 godina nitko nije ni u ludilu zamišljao da će Senegal pobjediti Francusku u 1. kolu grupnog natjecanja, kamoli da će Gana doći u četvrtfinale ili Maroko u polufinale. Ne sumnjam da će će ponovno biti zgražanja i čudesna kada ponovno neka afrička ekipa dode u polufinale.
Dok jedna skupina ljudi misli da bi SP trebao biti zatvoreno natjecanje 8 europskih+ 2 iz južne Amerike po uzoru na Superligu, mi koji smo zaista pravi fanovi SP-a uživamo jer ćemo u playoffu gledati Argentina-Capo Verde.
Vidi cijeli citat
Vi što gledate utakmice pretkola azijskih kvalifikacija niste ništa veći ljubitelji nogometa od nekoga tko gleda samo SP nego samo imate previše slobodnog vremena za gledati neke nebitne utakmice. Ako ti voliš gledati Haiti ili neke takve reprezentacije ne znači da drugi vole i da je to bolje za neki napredak nogometa u tim državama. Stalno spominješ Japan i Maroko kao pozitivan primjer. Nijedna nižerazredna reprezentacija se ne može uspoređivati s Japanon niti u jednom segmentu. Također Maroko je reprezentacija u kojoj igra 80% igrača rođenih i odgojenih nogometno u Europi, ne znam zašto to zanemaruješ kad kudiš Europu, a hvališ Afriku.
- Najnovije
- Najčitanije


UŽIVO: Panama - Engleska 0:0 (Svjetsko prvenstvo, skupina L)
29 min•Nogomet

Poznati sastavi: Dalić iznenadio postavljanjem u prvih 11 rijetkog startera
1 sat•Nogomet

Kapetan afričke reprezentacije pod istragom zbog silovanja, FIFA ne želi komentirati
1 sat•Nogomet

Kekov drugi mandat na klupi Rijeke započeo pobjedom: Dantas i Majstorović srušili Slovence na ljetnoj premijeri
2 sata•Nogomet

Hajduk nastavlja pobjednički niz u Sloveniji: Pukštas srušio ukrajinskog doprvaka, Garcia predstavio nove igrače
2 sata•Nogomet

Hrvatska - Gana: Nema rezultata od previše filozofiranja, Hrvatska mora potvrditi da je bolja
6 sati•Nogomet

Veliko olakšanje za suigrača Ivice Zupca: 'Tijelo je sjajno, konačno se osjećam kao potpuno zdrav NBA igrač'
3 sata•Košarka

Hrvatska - Gana: Nema rezultata od previše filozofiranja, Hrvatska mora potvrditi da je bolja
6 sati•Nogomet

Urugvaj - Španjolska 0:1: Furija potvrdila prvo mjesto, presudila katastrofalna greška Muslere
19 sati•Nogomet

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
3 dana•Nogomet

KRONOLOGIJA: Egipat - Iran 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
18 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Novi Zeland - Belgija 1:5 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
18 sati•Nogomet

Panama - Engleska: Englezi pobjedom traže prvo mjesto, Panama se želi dostojno oprostiti
8 sati•Nogomet

Egipat - Iran 1:1: Od mirne završnice do ludnice, ipak je završilo remijem
16 sati•Nogomet

UŽIVO: Hrvatska - Gana 0:0 (Svjetsko prvenstvo, skupina L)
45 min•Nogomet





