Pristupio: 06.03.2013.
Poruka: 7.123
15. srpnja 2014. u 18:11
Dropshot je napisao/la:
Bravo Ane, velika pobjeda. Ponovo sam imao samo livescore i činilo mi se do 2:1 u drugom da će to ići teško( bilo je mislim 9 holdova zaredom do tog rezultata), ali je Ana to probila i pokazala da se može. U decideru mali pad koncentracije koji joj se zna dogoditi kad je u vodstvu, ali opet taj mentality izvlači stvar.
Doi je sve samo ne nepobjediva, ali treba se oznojiti i za tu pobjedu.
Vidi cijeli citat

Što su to "holdovi"?

I malo buni taj "decider".

Ja sam prvo mislio da je to 13. igra, a to je zapravo 3. set.

Zar nije lakše napisati  "3. set"?

Ima pet znakova, a spomenuta riječ sedam.
Dropshot
Dropshot
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.08.2013.
Poruka: 3.274
15. srpnja 2014. u 18:18
E vidiš, ne kaže se 3. set nego decider ili odlučujući(ili završni) set ako već hoćeš hrvatski.
Pojam 3. set se koristi samo kad se igra GS, i to kod muških naravno.
Hold je zadržani servis gem. Znam da postoji šansa da trollaš, ali eto napisao sam za neke koji čitaju ali ne komentiraju pa možda budu zbunjeni terminologijom koja se koristi(tako se isto ja osjećam kad čitam nba thread).
[uredio Dropshot - 15. srpnja 2014. u 18:20]
East Los Angeles
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.06.2013.
Poruka: 691
15. srpnja 2014. u 20:05
Mislim da ne "troll"-a, ovo je hrvatski forum. Pišimo na hrvatskom, jer je lijep jezik. Odlučujući set i zadržati/zadržani servis.

Dropshot
Dropshot
15. srpnja 2014. u 20:21
Nije stvar do odricanja ili neodricanja hrvatskog, ja pišem tak jer mi je jednostavnije i naviknut sam na to već.Lakše mi je objediniti neki izraz u jednoj riječi makar je posuđenica, nego u dvije.
Svatko je slobodan pisati kako mu najviše odgovara, to se podrazumijeva.
Dar
Dar
15. srpnja 2014. u 21:07
Bit je u tomu da dobro pišeš, ali kvariš sliku bespotrebnim tuđicama.

Pogotovo kada upotrebljavaš glagol sa dva ista suglasnika, a to standardni jezik ne dopušta.

Em je riječ "trolati" besmislena, em je neispravno prilagođena hrvatskomu jeziku.

I doista ne znam zašto se ne bi smjelo reći 3. set ili treći set (bolje), 5. set ili peti set (bolje) te izbjeći decider.

Ovako bi čitatelj barem znao što pisac želi reći.

P. S.

"Thread" ne spada u tenis, ali doista ne znam zašto ne upotrijebiš neku ljepšu riječ, uhu ugodniju?
Dropshot
Dropshot
15. srpnja 2014. u 21:23
Nitko tebe ne spriječava da koristiš izraz 3. set, samo sam rekao da nije točan. Ne bih to ni spomenuo da nisi počeo govoriti da bi ga trebao koristiti.
Ana sutra ima slobodan dan, igra u četvrtak protiv Doi.
Poruka: 691
15. srpnja 2014. u 21:33
Nije baš tema, ali Wozniacki biciklom gazi po Benčićki.
Dropshot
Dropshot
15. srpnja 2014. u 22:06
6:0 6:0, ispričavam se što sam istaknuo mogućnost da ju Belinda dobije. Tko bi rekao, obično ovakve turnire igra ko rekreativka.
danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 32.580
16. srpnja 2014. u 08:16
Ovo je strašno prizemljenje za Benčić, a i dokaz da se Wozniacki vraća i igrački u top 10...

Ani će slobodan dan odlično doći, zasluženi odmor...
Facts don't care about your feelings!
Dropshot
Dropshot
16. srpnja 2014. u 09:54
Možemo probati gledati dalje unaprijed, mislim da bi plasman preko Doi i Svitoline ili Voegele u polufinale donio SE za Baku.To bi bio najbolji mogući scenarij.Ali naravno, prvo Doi.