Dino Prižmić
Postao je drugi najmlađi igrač od 1973. godine koji je na australskom openu uzeo set brotiv broja jedan.
Odmah po završetku meča, Novak je pokazao koliko je oduševljen igrom mladog Hrvata.
- Zaslužio je svaki aplauz, sjajan je igrač. Jako zreo za svoju dob. Držao se na terenu jako dobro. Moglo je sve ovo otići i na njegovu stranu. Natjerao me da puno trčim danas što nisam planirao. Imam samo komplimente za njega. Sviđa mi se način na koji koristi svaki kutak terena. Brani se iznimno dobro. Ovo je bio izniman meč za nekog tko ima 18 godina i svakako (u budućnosti) želim biti u njegovom kutu jer će sigurno napraviti velike stvari u karijeri – rekao je Đoković.
Sretan rođendan
Jedan od brojnih tekstova s moje tipkovnice zimus. Nije za objave van foruma, moram prihvatiti da ne vrijedi moj trud, no žice su tu, mali je next big thing from there
Najviše porođaja godišnje u Republici Hrvatskoj obavlja se upravo u KBC Split, gravitira maltene čitava Dalmacija prema toj bolnici i rodilištu što ranije nije bio slučaj pa sada dolazi i do zatvaranja određenih gradskih rodilišta u susjedstvu. Brojni drugi odjeli nalaze se u toj ustanovi. Beznađe, bol i patnja svakodnevnica su svake bolnice na svijetu, a isto vrijedi i za tih nekoliko tisuća kvadrata što vrijedi za svaku bolnicu svijeta pa tako i ovu na Firulama, u gradskoj četvrti koja je prilično poznata po onome što je kazao Goran Ivanišević, heroj Wimbledona: "Firule su garantirano jedini klub u svijetu koji je dao četiri igrača u svjetskih top 10”. Teško provjerljivo, vjerojatno točno, a malotko u svijetu i obraća pozornost na ovaj fenomen. Doduše, na samim Firulama od njih je rođen tek najmlađi, Mario Ančić, budući da je rodilište u Općoj bolnici Firule u opticaju od 1977. godine.
Ančićevi prethodnici bili su:
Nikola Pilić, nakon igračke karijere proslavljeni Davis Cup izbornik osvajač s Njemačkom i Hrvatskom
Željko Franulović, direktor turnira iz Masters iliti 1000 kategorije u Monte Carlu
Goran Ivanišević, aktualni trener najboljeg tenisača u povijesti, Novaka Đokovića. Prije njega, Goran je vodio Čilića do osvajanja US Opena suverenim izvedbama, a u međuvremenu je surađivao s Berdychom i Raonicem, nekoliko godina nakon što je uzde o njihovoj karijeri držao Ivan Ljubičić.
Ančić je također jednokratno uskakao Đokoviću kao sparing partner i savjetnik na Wimbledonu i US Openu, no nakon prisilno naprasno prekinute karijere uslijed teške mononukleoze i ozljeda, kao diplomirani pravnik krenuo je u daljnja akademska usavršavanja i uživa golemi respekt u burzovno-odvjetničkim krugovima Wall Streeta.
Na Bačvicama se organizira svjetsko prvenstvu u piciginu, izmišljenoj morskoj rekreaciji s "balunom", a na susjednim Firulama u vrhunski svijet tenisa, jednog od najpopularnijih sportova na svijetu, široko raspostranjenog, gotovo svaka sljedeća generacija od osnutka kluba po završetku 2. Svjetskog rata, "pošalje" jednog Splitskog predstavnika.
Uskoro peti "Firulaš" u odabranom društvu top10 teniske ljestvice, prvi rođen u 21. stoljeću, odnosno 3.tisućljeću?
Nova domaća sportska nada sportski put je započela trenirajući nogomet u NK Pomak na Bačvicama, a starija sestra Barbara tenis u klubu Split1950. Dino Prižmić uskoro se također zaljubio u "Bijeli sport" te je travnjake zamijenio kultnim zemljanim terenima.
Naposljetku je zbog potrebe za kvalitetnijim podražajem veće konkurencije preselio u Zagreb što mu je pomoglo i da doživi drugačiji mentalitet i postane kompletnija osoba kako kaže.
Sustav izbacuje pojedince vrijedi u timskom sportu, no bome i u individualnom.
Slučajevi Kostelić i Vlašić su jako rijetki u čitavom svijetu, očevi su stvorili najbolje svjetske sportaš(ic)e od svoje djece upornim radom, često u mnogi će reći, nehumanim uvjetima, posebno za malodobne potomke, a što je i dokumentirano i svjedočeno. "No pain, no gain" ili nema kruha bez motike. Krajnji uspjeh je tim veći pošto u Hrvatskoj niti je bilo pretjerane skijaške i atletske tradicije, a kamoli adekvatne potpore i uvjeta za normalno treniranje datih disciplina i postizanje optimalnih rezultata. Usprkos tome, usprkos ozljedama i uz jaku konkurenciju Janica, Ivica i Blanka postali su najbolji od najboljih, približivši se svjetskim rekordima, rušeći sve barijere, teško je istaknuti čija je data medalja, rezultat, forma i cjelokupna ostavština "jača". Janica ipak odskače, a naprasno je prekinula sportsku karijeru u 25.godini, no svejedno definitivno spada u 5 ili 10 najkvalitetnijih hrvatskih sportskih predstavnika ikada, isto vrlo vjerojatno stoji i za brata Ivicu kao i Blanku, čiji je brat Nikola bitan član reprezentacije koja niže uspjehe i oduševljava svijet.
Konkretni primjeri nisu reprezentativan uzorak, odnosno generalna preporuka jer mnogi upropaste ne samo potencijalne karijere već i živote svojim kćerkama i sinovima pretjeranim forsiranjem, često u kombinaciji s nasilnim ponašanjem koje stiže kao posljedica ganjanja materijalnog i ostvarivanja eventualnih uspjeha preko pleća potomaka. Kompleksno je postići životni i sportski uspjeh, a ukoliko se pokušava isforsirano, naprečac i iz pogrešnih pobuda, u pravilu se doživi krah.
Popularni Gips i Joško ipak su bili dovoljno kvalificirani, stručni te su ispravno procijenili da nema pretjeranog rizika da im djeca "izgore" od silnog odricanja, želje i pretreniranosti što su im mnogi i predviđali da će se dogoditi.Mogli su "tjerati" vlastitu djecu preko objektivnih limita uvidjevši da je to jedini način da ispune svoj potencijal i sve ostalo je povijest, zlatna povijest.
U tenisu u svjetskom vrhu postoji niz suradnji otac/majka- sin/kćer, uglavnom bivši profesionalni igrač/ica vodi stručno-logističku brigu o razvoju i karijeri nasljednika uz pridružene članove stožera, ne može se reći da nije ispravno i da krajnji rezultat nije valjan, no jako često dolazi do toksičnih odnosa i ponašanja. Mnogi će zaključiti da bi Alexander Zverev, Stefanos Tsitsipas ili Holger Rune bili uspješniji, a i zreliji tenisači i momci da je utjecaj Zverev Sr. Apostolosa i Holgerove majke Aneke umanjen. Tsitsipasa i Runea kratko je trenirao Patrick Mouratoglou, proslavljen za vrijeme dominacije Serene Williams, čiji je početak karijere obilježilo rivalstvo i sa sestrom Venus, a što je remetilo obiteljske odnose, javno se pričalo da otac navija za jednu, a majka za drugu kćer.
Slučajnost da su svi navedeni, baš kao i Denis Shapovalov(majka Tessa bivša je tenisačica i njegov trener u ranim danima, a najpoznatiji Denisov trener je Mikhail Youzhny s kojim je dvaput surađivao, a na izmaku 2023. upitan za razlog loše forme kod Shapovalova,Youzhny je zaključio da Denis nije dovoljno posvećen što je Shapovalov negirao. Youzhny je bio vrhunski igrač, 2008. godine ostvario je plasman karijere kao osmoplasirani, u jako kvalitetnoj teniskoj eri ulazio je u završnice sva 4 Grand Slam turnira, no ostat će najviše upamćen po živčanom slamu kad je reketom sebe izudarao po glavi kada je logično krv potekla niz lice, veoma ružan prizor za sve naraštaje), jako problematičnog i često skandaloznog ponašanja na terenu, a i van njega?
Kome je povjerena Prižmina karijera?
Ivan Ljubičić, izbjeglica u ratu, prisiljen je gotovo čitav život, napuštati zonu komfora, razmišljati nekoliko koraka unaprijed te iz svake situacije izvlačiti maksimum. Takav je bio i kao tenisač poznat po razornom servisu tipičnom za sve članove Hrvatske Davis Cup reprezentacije koja je 2005. na Ljubičićev pogon osvojila jedno od najstarijih sportskih natjecanja. Mario Ančić bio je drugi igrač reprezentacije, u Slovačkoj je upisao svoju jedinu pobjedu u pojedinačnom meču u Davis Cupu te godine za konačno slavlje "pokrivši" jedini Ljubičićev single poraz u toj kampanji. Sve je počelo u Carsonu, SAD je očekivala rutinski prolaz, taktovi "Viva Las Vegas" i opuštena atmosfera potaknuli su Ljubičića, koji je donio 2.5 boda, sredivši jednog velikana na kraju, a jednog na početku velike karijere. Riječ je o Andreu Agassiju i Andyu Roddicku dok su on i Mario šokirali fantastične blizance Boba i Mikea Bryana.u dvoboju parova.
Splitske Gripe donijele su isti scenari u četvrtfinalu i polufinalu protiv Rumunjske i Rusije- Ljubičić je pobjeđivao u oba pojedinačna dvoboja, Ančić je poražen pred svojom publikom u oba navrata u petak, a par Ljubičić/Ančić uigran još iz Olimpijskih Igara godinu ranije kada su osvojili brončanu medalju u maratonskom okršaju protiv Indijaca... svaki put je donosio ključan bod. Uz njih dvojicu, Ivanišević i Karlović su činili Pilićev team. Dakle, 3/4 "Firulaša" bili su dionici te šampionske škvadre, no ipak najveći dio zasluga nosi Ivan Ljubičić.
Po građi i vještinama, Ljubo je najviše nalik modernim američkim tenisačima. Bombarder iz servisa i forehanda, no ono po čemu se izdvajao je strpljiva gradnja poena, miksanje, učestalo korištenje BH slicea i to mu je donosilo prepoznatljivost te je bio jako nezgodan suparnik, čak i u smiraj karijere 2010. kad je pomalo šokantno osvojio Indian Wells nanizavši Đokovića, Nadala i Roddicka. Ipak, na Grand Slamu se nije proslavio, poglavito na betonu što je blago razočaranje i njemu samome.
Kao trener/menadžer prvi puleni su mu bili igrači relativno sličnog tipa njemu, doduše uz dvoručan backhand, a riječ je o Berdychu i Raonicu, za čiji put ka vrhu je itekako zaslužan. Vrhunac je stigao kad je preuzeo Rogera Federera u veteranskim godinama te mu donio ključne promjene u tehnici na backhandu ulivši mu potrebno samopozdanje za okršaje s Nadalom koji je puno manje mogao koristiti ranjivu stranu Švicarca. Federer je osvojio 3 GS titule 2017. i 2018. od čega je dvaput u finalu pobijedio Čilića, a valja istaknuti da je bilo i podosta sretnih okolnosti u tim finalima, kao i činjenicu da je to bilo razdoblje kada su redom Nadal 2015. i 2016. pa Murray nakon što je postao broj 1 krajem 2016. u direktnim okršajima s Đokovićem te u konačnici i Đoković i del Potro, ušli u daleko najgori dio svojih karijera, mučivši se s ozljedama i vraćanjem u natjecateljski ritam.
Ljubičić se prikazao i kao koncizan stručan komentator i sve je to bila dovoljna preporuka Francuskom teniskom savezu. Monfils je povezao 3 Juniorska Slama u jednoj godini, Gasquet je u generaciji s Nadalom bio apsolutno al pari, Tsonga je baš poput Monfilsa posjedovao rijetko viđen mix atleticizma i mekane ruke, no niti jedan od njih nije se pozicionirao uz bok Đokoviću, Nadalu, Murrayu, del Potru i ostalima, upisali su"tek" jedno Grand Slam finale, Tsongino na AO 2008 kada je u polufinalu pomeo Nadala, a potom poražen od Đokovića, a Gasquet npr. nema pobjedu u 18 mečeva protiv rivala iz dječačkih dana, uglavnom uz rutinske poraze.
Francuska organizira Grand Slam turnir, Masters turnire, niz manjih ATP/Challenger/ITF tunira, infrastruktura i stručna baza tako genetski i logistički jake nacije, ništa nije bilo dovoljno i Ljubičiću je data zadaća koordinatora s ciljem stvaranja Francuskih velikana u muškom tenisu.
Usporedno Ljubičić ne zaboravlja državu koja ga je primila i s kojom je prošao toliko lijepih trenutaka pa u Rovinju održava kvalitetan kamp, ulaže u teniske terene, Federer je bio poseban gost, no Ljubo ne može bez konkretnih projekata i jedan takav uvidio je u liku i djelu Dina Prižmića, kome se vodi kao manager i savjetnik, za trenera mladom splitskom asu je podaren Prižmićev imenjak Marcan, bivši profesionalac, koji je, doduše u paru sa Zovkom, osvojio juniorski Roland Garros, baš kao i Prižmić. U hrvatskom medijskom eteru poznat je kao vrstan teniski kolumnist, prati i ostale sportove te se ne libi koristiti razne analitičke platforme i povezivati ga s trenutnim poslom.
Recentno mu se pridružio Miro Hrvatin, dugogodišnji teniski stručnjak. Hrvatin sličnoj životnoj dobi i poziciji na ATP ljestvici preuzeo i Miomira Kecmanovića, odličnog mladog Srbina, a tad su potpisali i prve uspjehe na Touru prije nego je čuveni David Nalbandian preuzeo Miomira. Hrvatin i Kecmanović kratko su već bili u svojstvu trener-igrač dok je Miomir imao desetak godina te je bio na ljetovanju u Istri, a činjenica da je ostavio dobar dojam ne može biti eklatantnija od profesionalne suradnje desetljeće kasnije.
Dino je debitirao na Grand Slamu ovaj mjesec s 18 i pol godina, na Australian Openu. Uredno je prošao kvalifikacije, preživio uspone i padove u matchu s Navoneom(prošle godine su on i Prižmić bili među najuspješnijim na challenger touru), između ostalih je prošao i sugrađanina, također člana kluba s Firula, Duju Ajdukovića, a on mu je bio i prvi skalp na Touru, lani u Umagu, kamo je 2022. debitirao na ATP razini. Odmah je Dino upisao i drugu pobjedu u Umagu 2023. a potom je u tijesnom dvoboju poražen od Australca Popirina, koji je iznenađujuće i osvojio turnir, u finalu protiv Wawrinke. Mnogi veliki igrači prvi pravi rezultat ostvarili su baš na ATP Umagu, između ostalih upravo Wawrinka-Đoković je bilo finale završeno pri rezultatu 6-6 u ranim danima Novakove karijere kad su zdravstveni problemi dišnih puteva sprečavali i nešto raniji uspon u sam vrh.
Prižmića je ždrijeb "nagradio" deseterostrukim osvajačem Australian Opena, Novakom Đokovićem, a pružio je fenomenalan otpor te po prvi put zadivio širu javnost. Zanimljivo, Popyrin je bio suparnik u 2.kolu, ovog puta Dino nije dospio do njega, a domaći predstavnik također je opasno namučio Đokovića.
Novak je na Grand Slam turnirima debitirao S 18 godina na AO 2005, upisavši uvjerljiv poraz od Marata Safina, koji je osvojio turnir briljantnom igrom protiv Federera u polufinalu te domaćeg šampiona, Lleytona Hewitta, u finalu. Dino Prižmić došao je na Svijet nešto kasnije te godine. Naime, rođen je 5.8.2005. na obljetnicu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti.
Dino je također 18-godišnjak, trenutno 178. na ATP ljestvici, 10 mjesta bolje plasiran od Novaka u trenutku kada je "prvi mačić u vodu bačen", odnosno u doba debitantskog nastupa na Slamu.
Osvajanje juniorskog Roland Garrosa te ATP Challengera(Banja Luka, rodni grad Ivana Ljubičića) u istoj kalendarskoj godini nije učestalo polazilo za rukom mladim nadama, a prije Dina 2023. isto je uspio Wawrinka točno 2 desetljeća ranije. Ujesen 2023. u Stockholmu je Splićanim eliminirao čeha Jirija Lehečku, kvalitetnog nasljednika Tomasa Berdycha koji mu je i trener čime je upisao prvu top30 pobjedu karijere. Prižmićev streloviti uspon na ljestvici još nije dovoljan da bude najbolje plasiran igrač mlađi od 19 godina- Češki rival Menšik već se predstavio na US Openu kad je stigao do 3.kola, a sada je na AO izbacio Shapovalova te umalo i Hurkacza. Kinez Shung nije morao kroz kvalifikacije pošto je dobio pozivnicu, koju je apsolutno opravdao plasmanom u treće kolo što je bilo previše za njega, početkom trećeg seta bio je prisiljen predati fantastičnom Alcarazu , tek koju godinu starijem od njih.
U intervjuu za kraj natjecateljske sezone 2023. Dino je naveo da je za 2024. cilj ulazak među 100 najboljih, a o premijernom nastupu na Slamu kazao je: "Ovo će biti moje prve kvalifikacije na Grand Slamovima i nadam se da ću tamo doći i pokazati najbolje što mogu. Jedva čekam da osjetim te uvjete i kako je igrati s tim igračima", najavio je.
Novinar je ustvrdio da bi Melbourne bi mogao biti dobra prilika da konačno upozna i svog velikog uzora koji ga je iznova oduševio nastupom u Torinu i osvajanjem završnog Mastersa.
"Ono što on radi je nevjerojatno. I da, on mi je uzor otkad sam krenuo igrati tenis po mentalnoj spremnosti i po naravno fizičkoj spremnosti. Gledam ga kako igra i pokušavam bar nešto što mogu, jako malo primijeniti na svoj način igre", rekao je Prižmić, naravno o Novaku Đokoviću.
Nada je pretočena u konkretno djelo na terenu i takvo iskustvo je neprocjenjiv poguranac.
Mnogi eminentni stručnjaci, a i teniski fanovi koji ponešto dublje zalaze u analize , konsenzusno se slažu da je Dino Prižmić "next big thing", a usporedbe su neizbježne. Upravo Đoković se navodi kao referentna točka sudeći po fizikalijama i prepoznatljivom gimnastičkom notom u kretanju, promjeni pravca i brzinskim reakcijama. Osim "atletski", u tehničkom smislu također je hvaljen rad svih Prižmićevih trenera dosad jer praktički i nema neku izraženu "rupu" u svom arsenalu osnovnih udaraca premda isto tako nema i prepoznatljivo oružje dosad te postoji određena skepsa što se tiče prodornosti, a čestala pretjerana opreznost, odnosno pasivnost ga stavljaju u podređen položaj u izmjenama što se na elitnoj razini teško nadoknađuje u kontinuitetu.
Veoma slične mane i opisi pratili su i Bornu Ćorića, predviđali su mu se najviši dometi, smatralo da samo ozljede mogu spriječiti da ne postane najuspješniji hrvatski tenisač u povijesti, pogrešno povezujući njegovu pomalo prgavu narav i strast na terenu s time da je mentalno jako zreo i nepokolebljiv. Kako je Borna priznao u medijskim istupima, u ključim formativnim godinama na Touru, nagli uspon i sveopća pozornost skrenula mu je fokus, nije ustrajao na ispravljanju određenih segmenata, prepustio se čarima lagodnog života, olako presjecao odnose s trenerima i unatoč sporadično vrhunskoj formi, potencijal dobrano nije ispunjen.
U najužim teniskim krugovima Prižmić već nekoliko godina slovi za premium talent, no u Hrvatskoj i Splitu bio je u sjeni godinu starijeg sugrađanina, osvajača juniorskog Wimbledona, Milija Poljička. Milijevih nekoliko kg viška tjelesne mase nabaciti na Prižmića i svi zadovoljni? Tko zna, možda Mili bude Splitska verzija Wawrinke s razornim jednoručnim backhandom, tzv. late bloomer na vrhunskom nivou.
Dino preferira beton iako mu je zemljana podloga donijela dosad najviše i u juniorima i na challener Touru što je apsolutno logično zbog trenutnog stila igre te broja turnira u ovoj regiji u dominantnom broju na zemlji, no teško je zamisliti da Prižmić neće biti svestran i kompletan makar na tragu Čilića, Ančića i Ivaniševića. Svjestan je u čemu kaska i naglašava da neprestano sa svojim teamom ustraje najviše na popravljanju segmenata koji mu nisu forte, želja za usavršavanjem je prisutna, a da nije riječ o praznim floskulama, svjedoči konstantni napredak.
Novak Đoković nakon međusobnog dvoboja u prvom kolu Australian Opena kazao je da bi kao bitan član stručnog stožera u Prižmićevom boxu volio sudjelovati u gradnji velike karijere, vjerojatno isto misli i Đokovićev trener i prijatelj, Goran Ivanišević. Takve riječi se ne izgovaraju olako i teniski svijet nema sumnje o kapacitetima 18-godišnjeg Splićanina.
Split olako odbacuje i pljuje, podjednako brzo oprašta i slavi. Nema čišćih primjera od Gorana Ivaniševića i Marka Livaje.
Što donosi budućnost je enigma, no Prižma je već naznačio da nimalo ne odudara od tipičnog Splitskog "mangupa". Sportska drskost, splitski dišpet, natjecateljski duh i enorman talent atraktivan je koktel, lako zapaljiv, ponekad autodestruktivan.
Opisan je Dino Dvornik između ostalih? Apsolutno. Kada se čuje "Dino", u ne odveć zvjezdanom društvu hrvatske javnosti, neprežaljeni boem instantno dolazi u misao zajedno s raznim hitovima. Sport je sfera ljudske djelatnosti u kojoj se kudikamo lakše probiti u Svijetu i postati planetarno poznat zbog samog koncepta, a sve predispozicije za to ima Dino Prižmić u čiju čast bi Dino Dvornik pisao i uglazbio neku pravu stvar, bez dileme.
Hrvatska definitivno dobija nekog zbog kog će se živcirati, buditi u raznim terminima, tugovati i slaviti. Super zvijezda je rođena. Na Firulama.
Skalp Stanislava Wawrinke, lipo. Jako razočaravajuća godina nakon hypea s AO i super svršetka 2023. s naletom na Challengerima, nazirao se proboj ala Menšikov, no možda su ga kriza i fizički problemi natjerali na neke promjene u treniranju, čini se da se neprestano radi na korekciji kod forehanda, a servis će nadoći.
Ako se secam dobro, imao je neku povredu i slabo je igrao u ljetnim mjesecima . A od prosle godine je branio dosta bodova bas tada. Sada mu je ranking prilicno los ( 380ti) i trebaju mu bodovi sa Challengerima kako ne bi igrao kvale i trosio se.
Skalp Wawrinke je dokaz da moze i te kako igrati sa dobrim igracima
Ko vidi Nindžino lice i priča o tome, umreće u najstrašnijim mukama!
Fearnley 23 godine, ali strašno napredovao.
ducro23 je napisao/la:
U 3. setu vodi Fearnleya 3-1. Nadam se da će izgurat to do kraja. Nema ga neko vrijeme, ovo bi bila najveća pobjeda u drugom dijelu godine, protiv top 100 igrača i velikog potencijala.
Vidi cijeli citat
Viva sport #živili
Hrvatski teniski savez usvojio financijski plan i program rada za 2025. godinu
Donna Vekić i Borna Ćorić imat će na United Cupu priliku isprobati novo tenisko pravilo
Fonseca stopostotan, Tien iznenađujuće do polufinala Next Gen Finalsa
ATP Next Gen: Michelsen postao prvi polufinalist, za drugo mjesto razigravat će se u zadnjem kolu
- Najnovije
- Najčitanije
Fonseca stopostotan, Tien iznenađujuće do polufinala Next Gen Finalsa
1 dan•ATP Tour
Michelsen i van Assche izborili mjesto u polufinalu Next Gen Finalsa
1 dan•ATP Tour
Donna Vekić i Borna Ćorić imat će na United Cupu priliku isprobati novo tenisko pravilo
1 dan•WTA Tour
Fonseca osigurao prolaz u polufinale Next Gen Finalsa
2 dana•ATP Tour
Hrvatski teniski savez usvojio financijski plan i program rada za 2025. godinu
2 dana•Tenis
ATP Next Gen: Michelsen postao prvi polufinalist, za drugo mjesto razigravat će se u zadnjem kolu
2 dana•ATP Tour
Next Gen: Lošije rangirani igrači svladali favorite
3 dana•ATP Tour
Atletico pogotkom u 96. minuti šokirao Barcelonu, ostvario 12. pobjedu zaredom i zasjeo na vrh lige!
8 sati•Nogomet
Barcelona igra za vrh ljestvice, dolazi joj Atletico u sjajnoj formi
16 sati•Nogomet
Novi Cityjev pokušaj povratka na pravi put, čeka ga teško gostovanje u Birminghamu
20 sati•Nogomet
Razočarani Carević poručio: 'Pojedinci se moraju zapitati, ne donose ništa, a uvrijeđeni su'
11 sati•Nogomet
Najbolji vratar MLS-a mogao bi ispuniti svoj san i zaigrati za Dinamo?
14 sati•Nogomet
Kronologija: Hat-trick Mudražije odveo Lokomotivu do visoke pobjede
15 sati•Nogomet
Labrović nakon kiksa: 'Želim se ispričati navijačima, napravili smo previše pogrešaka'
9 sati•Nogomet
Lucas Torró od heroja do tragičara, Bilbao je 14 utakmica bez poraza i djeluje kao kandidat za naslov
9 sati•Nogomet