Protasov je napisao/la:
(?)
Ajde da rezimiramo. Znači Stan je u prednosti u odnosu na Gorana za 1 GS.
Prema tebi, po ostalim parametrima su podjednaki.
Navezano na ovaj tvoj zadnji komentar, da li to znači da po hrvatskom jeziku pojam podjednako podrazumijeva i ovo:
Goran - Stan
22 osvojenih turnira je podjednako 10 osvojenih turnira
Biti Top10 7 godina je podjednako biti Top10 2.5godine
599 pobjeda je podjednako 366 pobjeda
3 finala GS-a je podjednako 0 finala GS-a
27 finala je podjednako 9 finala
?
Ako odgovoriš da je onda neću ništa više reći.
Uredio dodatno: Ovdje gdje spominjem finala riječ je o finalima na NE-osvojenim turnirima, da ne bi bilo zabune.
Vidi cijeli citat
1 GS turnir čini ključnu razliku.
Što se tiče turnira, posve je drugačije bilo u smislu bodovanja i svrhe igranja turnira iz serije 250 odnosno tadašnje world series. Tu je Goran nabrao skoro pedeset posto svojih turnira/finala. Danas nema nikakvog smisla trošiti energiju na te turnire nego se većina najboljih koncentrira na turnire koji su im obavezni u bodovanju i ne mogu se nadoknađivati za razliku od recimo devedesetih kada su bodovali 14 najboljih turnira. Isto tako, osvajanje GS turnira je donosilo samo 750 bodova, kasnije je to naraslo do 1000 bodova do 2008. godine. Osvajanje turnira iz serije World series je nosilo, logično 250 bodova. Znači, tri turnira su bodovno vrijedila kao jedan GS turnir. Danas GS turnir vrijedi 2000 bodova, a jedan Masters turnir više nego što je, bodovno, vrijedio jedan GS.
Tek nakon te famozne 2000. godine, GS turniri i serija Masters su se obavezno bodovali + još pet ostalih turnira. Zato kažem da statistika može puno toga sakriti, treba malo znati kako je bilo i s bodovanjem u prijašnja vremena.
Iz tog razloga je puno lakše bilo pumpati i ukupni broj pobjeda. Goran je 1996. godine odigrao 103 meča i dobio 77 uz 26 poraza. Tko danas dođe uopće i blizu tome? Samo Federer u svojoj luđačkoj 2006. godini kada je odigrao 97 mečeva i osvojio gotovo sve što je mogao osvojiti.
Jedino što se tada iskreno cijenilo bili su GS turniri, a sve ostalo je bio dodatak i bonus.
Tek u novije vrijeme su se počeli gledati i Masters turniri kao nešto vrijedno spomena. Goran u godinama kada je bio najbolje plasiran nije niti igrao neke Masterse jer nije bilo potrebe pošto ne bi stradavao ranking, odnosno odigrao bi dva turnira više i sve bi bilo ok. Dva finala serije 250 vrijedila su više nego osvajanje Mastersa/Super 9 serije.
Danas šest finala ne vrijede kao jedno osvajanje.
Jedan Sampras ima samo 11 Mastersa, propuštao je gotovo uvijek sve Masterse na zemlji, određenih godina nije niti igrao na betonu Zašto? Jer je mogao.
I tu ću stati jer mi se iskreno više ne da objašnjavati zašto statistički neke stvari mogu izgledati bolje na papiru nego u realnosti i zašto neke stvari danas vrijede puno više nego u prošlosti.
[uredio Willy Wonka - 11. lipnja 2015. u 14:34]
http://www.openerarankings - Australian Open 2022. - Australian Open 2022. - 23*-51*