20:30, Mađarska - Rusija
Baš su retki dueli ove dve selekcije u poslednjih 7-8 godina. Nisu se sastajali na OI, SP ili u Svetskoj ligi, a odigrali su dva meča grupne faze na EP u Zagrebu i Beogradu. Oba meča dobili su Mađari, u Zagrebu 14-10, u Beogradu 12-6.
Susret u Beogradu prošle godine je maltene preslikan ovogodišnji susret sa Hrvatskom u grupi. Rusi su vodili 4-1 posle prvog perioda igre i 5-4 na poluvremenu, ali su na kraju poraženi 6-12. Postigli su 4 gola u prvom periodu i još samo 2 do kraja meča. Kholod je postigao 3 gola, a Batori 5 golova za Mađarsku. Batori ove godine nije u sastavu Mađarske. Za Rusiju su na tom meču igrala 4 igrača iz aktuelnog sastava, Merkulov, Kholod, Lisunov i Bugaychuk. Rusiju je u Beogradu vodio Erkin Shagaev. Mađarska je imala 9 igrača iz aktuelnog sastava, a sa klupe ih je vodio Tibor Benedek. Ove godine ne igraju već pomenuti Batori, Daniel Varga, Gabor Kis i golman Bisztritsanyi.
Denes Varga sa 10 i Vamos sa 9 golova su najzapaženiji kod Mađara, ruski bekovi će imati dosta problema sa Haraijem, a domaćinu svakako odgovara kriterijum sa velikim brojem isključenja (kao protiv Italije) jer ''žive'' od napada sa igračem više. Ruski centarski par je bio odličan protiv Hrvatske i Španije, Merkulov i Nagaev su najopasniji spolja, a Kholod, Lazarev i Bugaychuk su postizali sjajne golove protiv Hrvatske, SAD i Španije. Rusi imaju sjajne šutere, kao i domaćin.
22:00, Hrvatska - Italija
U poslednje vreme njihovi susreti uglavnom završavaju kao susreti Grčke i Crne Gore. Jedna selekcija stekne veliku prednost, pa ovi drugi ublaže poraz do kraja. Retki su dueli gde je bilo neizvesno do kraja, kao ove godine u Ruzi ili na EP upravo u Budimpešti pre 3 godine.
Hrvatska je prilično lako dobila svaki od 3 duela na OI, dva u Londonu i jedan u Riju. Sukno je prošle godine postigao 5 golova u pobedi 10-7. Takođe, Hrvatska je lako dobila dva meča na EP u Zagrebu, prvo u grupi, a zatim i u finalu.
U Šangaju, u polufinalu SP, Italija je vodila 8-4 posle 3/4, na kraju je slavila sa 9-8. Joković, Sukno, Bušlje i Buljubašić, odnosno Tempesti, Gitto, Figlioli i Aicardi su bili akteri tog duela. U Barseloni, u meču za bronzu, sasvim obrnuta situacija. Hrvatska je imala 8-3 na poluvremenu, na kraju je završeno 10-8. Prošle godine u Beogradu, od 5. do 8. mesta, Italija je dobila prvi period 6-1, a Hrvatska je ublažila poraz do kraja 6-8.
Četvrtfinale EP u Budimpešti završeno je pobedom Italije 8-7. Presudna je bila 2/4 koju je Italija dobila sa 3-2. Lončar, Joković, Buljubašić, Bušlje, Sukno, Šetka i Bijač, odnosno Tempesti, Di Fulvio, Figlioli, Fondelli i Aicardi su bili akteri tog meča. Ove godine na F8 u Ruzi je takođe bilo neizvesno do kraja. U polufinalu je Hrvatska imala 5-4 i napad na 30 sekundi do kraja, loše dodavanje Garcie je presekao Di Fulvio i isplivao u kontru za peterac. Italija je izjednačila, a na kraju i dobila meč na peterce. Nakon toga su slavili sa 9-6 i u finalu pripremnog turnira kao domaćin. Za Hrvatsku na tim mečevima nije igrao Sukno.
Bijač i Lončar su održali dobru formu sa F8, pridružili su im se dobrim partijama Sukno, Joković, Garcia, Fatović i Vukičević. Na drugoj strani, standardno opasni Di Fulvio i Figlioli, a pored njih i Bodegas i Renzuto. Gitto kao i uvek odrađuje prljav posao, a Italiji će sigurno mnogo nedostajati prvi golman Del Lungo i iskusni levoruki Gallo koji je imao odličnu saradnju sa centrima. Hrvatska je mnogo jača povratkom Sukna.