Hokej, SP II. divizije, skupine B, Zagreb

Pristupio: 09.11.2009.
Poruka: 1.094
16. travnja 2011. u 11:28
filipec mi je kriv za onaj mislim 4. gol di mu je pak isao fino u rukavicu međutim lose je reagirao, i za prvi di je bio lose postavljen u odnosu na gol, siguran sam da bi mate to obranio... daleko od tog da je obrana bila dobra... nije nikako, ali se vidi da su ovo shvatili ko zezanciju i cuvali se ozlijeda ili ceg vec
16. travnja 2011. u 14:38
a rumunje si pratio pa znas da su oni daleko bolji u obrani i iskoristenim prilikama?
Pristupio: 30.12.2009.
Poruka: 778
16. travnja 2011. u 14:52
ljimi je napisao/la:
Vidi cijeli citat

To je isti onaj kleptoman....

Mijenja nickove i piše pesimistične postove o našim sportašima.To je jedino čime se bavi u životu.
sraka
sraka
Potencijal za velika djela
Pristupio: 13.05.2009.
Poruka: 1.720
16. travnja 2011. u 15:33

Opisao sam jutros golove, ali sam premoren to sam obrisao nemarom tako da idemo isponova. Prvi gol je bila izrađena akcija sa igračem više. Filipec je bio na stativi i pokrivao gol. Lik je opalio sa bulija i od stative se pak odbio na drugu stranu gdje je suigrač bio sam ko duh (zbog igrača manje nismo mogli pokriti). Pucao je u praznu mrežu. Filipec nije imao teorije to obraniti. Bacio se, ali nije bilo šanse ni za crno pod noktom. Drugi gol je bila kontra i udarac iz zgloba gore visoko što ne brani niti jedan golman ako je dobro puknuto. Treći gol je bila kontra s igračem manje (to je definitivno greška naših igrača kada spuše kontru 2 na 1 na PP-u) i to se još pak odbio od likove ruke u mrežu. Četvrti gol je Filipec bio pokriven od strane igrača Irske koji je podmetnuo palicu ispred njega i preusmjerio pločicu. Opet gol koji ne možeš braniti niti u teoriji ako te pak ne pogodi.

Tome svemu su kumovale naše pogreške u igri. Da je bio i Mate na golu, to ne bi obranio.

Problem zezancije je što je to bila zadnja tekma prije Rumunjske. To se tak ne smije odigrati. Bilo bi nam bolje da je Kina bila jučer. Pitanje je kako ući 100% u susret ako ga jučer nisi odradio 100%. Može se, ne kažem, ali se nadam da neće ostati u glavi lako ćemo. Izbornik radi određene greške. Ne kužim zakaj, ali ih radi. Previše soliraju neki igrači i to se na očigled vidi. Kužimo mi da imaju neke finte i da znaju, ali ovo je momčadska igra. Onda to soliranje proizvede gubitak paka i ode sve u tri lijepe. Zato se nadam da će danas dečki pokazat momčadsku igru, da će igrati više na tijelo (osim M. Čunka kojem je rame livada, ali je svejedno udijelio bratu jučer dvije prekrasne asistencije) i da će igrati odgovorno. U tom slučaju, mislim da Rumunji neće dobiti tekmu.
[uredio sraka - 16. travnja 2011. u 15:35]
Ali progonstvo kojem je jedini razlog želja za lagodnijim životom bio bi posljednji poraz,
u kojem nema čak ni zametka buduće pobjede.
Pristupio: 24.07.2009.
Poruka: 1.503
16. travnja 2011. u 17:53
icehockeyfan je napisao/la:

Taj tip je imao nadimak "honda" na forum.hr. Tamo je dobio jedno 100 banova. Psihopat.
nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 16.724
16. travnja 2011. u 22:27
ja sam razocaran, opce nisam ocekival ovo...meni je to sve izgledalo skroz beskrvno i neorganizirano...
Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
16. travnja 2011. u 22:34
Renduliću netko treba opalit takvu šamarčinu da od nje odleti natrag u Finsku..

Kakva arogancija i bahatluk.. strašno.
sraka
sraka
17. travnja 2011. u 01:01
Došao s tekme i zbilja je gorak okus u ustima. Ne zbog poraza i kaj smo ostali u Div II nego način na koji se to desilo.

Danas se sve dogodilo ono kaj sam i rekao da se treba izbjeći. Soliranje pojedinih igrača (igranje neke svoje utakmice), neodgovorna igra u obrani i loš pristup utakmici samog izbornika. Plus još neke standardne boljke HR hokeja koje nemaju apsolutno nikakve veze sa luzerskim mentalitetom nego sa određenim interesima koji se guraju u HR hokeju već 20 godina. Nije sramota izgubiti od Rumunjske. Posebno ne tako tijesno kako smo izgubili danas. Isto tako nije sramota ostati u Div II jer kvalitativno s ovakvom ekipom smo tu zasluženo, ili u borbi za ostanak u Div I. Tko to ne shvaća, kaj mu ja mogu... Da se Rumunjska mogla pobijediti, JE. Ali ne na način kako je to danas odigrano.

Borna Rendulić nije jedini krivac kaj se danas izgubila tekma, ali je kriv za svoj pristup igri (prek one stvari), soliranje (kaj je mislio da ga protivnički igrači nisu snimali tokom prvenstva?) koje ne daje nikakvog rezultata jer mu od pet pokušaja četiri puta uzmu pak, potcjenjivanja protivnika (ne znam kako drugačije to nazvati) gdje je išao na golmana tolko nonšalantno da sam i ja počeo psovat nakon one akcije s Blagusom di su išli sami na golmana. Onda se na to nadovezalo soliranje Lovrenčića u trećoj trećini, ali nekako mislim da je ono uzrokovano nemoći ostalih suigrača.

Neodgovorna igra u obrani se vidjela u bespotrebnim prekršajima gdje su letjeli van Rendulić, Žibret (disciplinska) i Šijan koji je izravni sukrivac za primljeni drugi gol. Onako blesav faul napraviti u trenutku kada imaš posjed i ideš u polukontru... Jako mudro. Također, kod drugog gola kada je Mate blokirao udarac tijelom i ležao na ledu naši bekovi su ostavili samoga igrača ispred njega i pustili ga da gura pak u gol umjesto da su ga sravnili sa ledom i stisnuli pak pod Matu. Standardna priča viđena tokom cijele sezone.

Izbornik je napravio nekoliko grešaka. U prvoj trećini je rotirao uglavnom dvije petorke. Nebulozna ideja i odmah u startu je limitirao ekipu. Vidjelo se da će ostati bez snage, a tempo je počeo opadati 8 mintua prije kraja trećine kada su zaredala zabranjena ispucavanja da se dođe do zraka. Druga velika greška je što nije Rendulića malo isvinjao i primirio (istina, možda ne smije) i što je Kanaetu dozvolio da igra PK i PP a činjenica je da bio povrijeđen i da nije klizao punim intenzitetom kako može i da ne velim da jednostavno dečko nije u pucačkoj formi. Bez klizanja kakvo on može prezentirati on danas nakon ozljede nije smio igrati toliko. Grozaj prvu trećinu nije imao ni kacigu na glavi. Smiješno i tužno u isto vrijeme. Piko isto nije igrao ako se ne varam. To je nedopustivo na finalnoj tekmi gdje se boriš za zlato i k tome igraš protiv profesionalaca. S dve i pol petorke se to ne igra. I naravno da je kasnije falilo zraka, koncentracije i sreće (Blagusova prečka).

Od ovih mlađih profića jedino Blagus pokazuje pravu inteligenciju u igri i donekle smirenost. Na žalost, ni Kanaet, a posebno Rendulić nisu na ovom prvenstvu pokazali svoj pravi potencijal.

Ne znam čemu se toliko forsiralo i davalo zbilja previše vremena na ledu Renduliću i Kanaetu kada se očito vidjelo da prvi gnjavi i igra nonšalantno, a drugi da nije u pucačkoj formi. Kaj su mislili da će proraditi nekim čudom? Sada, pitanje je jel tu prste imao Ljubić ili je to samo maslo Kolomba i Breganta, vjerojatno nećemo saznati. Ono što također zabrinjava je proglašenje Rendulića igračem HR repke na prvenstvu, a Lovrenčić je puno više pokazao od njega. Je i Marko imao svojih bisera kroz cijelo prvenstvo kao i danas, ali je napravio puno više za ekipu od Rendule. Čuo sam da je izbornik izjavio kako Rendulić nije igrao nonšalantno nego on tako jednostavno igra. Ako je to istina, mali ne da nema šanse u Finskoj proć u seniorima nego nema ni za crno pod noktom šanse igrat ozbiljno u njihovoj drugoj ligi. Nastavi li tako, mali će pakirat kofere jako brzo i onda će mu Medveščak u EBEL-u biti premija.

Pravi dobitak ovog prvenstva je Mate. Kapa dolje kako nas je vadio u ovoj tekmi, a tek mu je 17. Svaka čast. Jedino ne kužim kako je ostao bez palice kod prvog gola. Vjerojatno je zbog toga dobio gol. Samo njemu se apsolutno ništa nema za zamjeriti. Još je i  zaplakao. Vidio sam suze kada je bio proglašen igračem utakmice s naše strane.
17. travnja 2011. u 06:29
Šteta što vam nije uspjelo, ali evo ja iskreno mislim, da vam je problem u selektoru. Kada se vam priključe "stranci" iz Medveščaka, bit če to još veči problem. Ako bolji igrači shvate, da selektor nije na istoj razini ko oni, u trenutku izgubi autoritet, s tim disciplinu i red u igri i ekipi. Tako se ne može radit, no može, ali teško je doči do uspjeha. Ako je jedan igrač izludio sve vas, zbog igranja privatnih utakmica, kako če to tek biti kada bude više takvih igrača.
Pristupio: 07.07.2010.
Poruka: 284
17. travnja 2011. u 11:15
članak na http://www.hrhokej.net/ sve govori, sto je i istina, a samo me zanima kako to da nitko od novinara nije izvukao na vidjelo stvari poput onih da su u repki veterani koji ne mogu parirati brzim rumunjima...

Hrvatska nije uspjela. U odlučujućoj utakmici zagrebačkog turnira divizije II, Rumunjska je bila uspješnija i s minimalnih 2:1 osvojila zlatnu medalju i promociju u viši rang natjecanja. S izuzetkom sjajnog vratara Tomljenovića i počasnog purgera Brumerčika, naši igrači i stručno vodstvo večeras nisu bili na visini zadatka. Uzroci su brojni, a ishodište im je u načinu na koji se sastavljala i vodila ova momčad.

Hrvatska - Rumunjska 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Rumunjska 33

Pred solidno popunjenim tribinama Doma sportova, momčadi Rumunjske i Hrvatske isklizale su kako bi u izravnom dvoboju odlučile koja će od njih ponijeti zlatnu medalju i, ovisno o odluci kongresa IIHF-a, promociju u viši razred natjecanja. Utakmicu su ljubitelji hrvatskog hokeja (u koje na žalost ne možemo ubrojiti tisuće posjetitelja Medveščakovih utakmica u EBEL-u koji nisu osjetili potrebu navijati za hrvatsku reprezentaciju) čekali sa strepnjom, ali i s nadom da će usprkos protivničkoj snazi i našim slabostima sve dobro završiti.

Otvaranje susreta pripalo je gostima koji su nastupili u crvenim dresovima. U prve tri minute bilježimo čak četiri udarca prema vratima Tomljenovića, no mladi vratar je uspješno ukrotio sve poritvničke pokušaje koji su dolazili iz raznih smjerova. Nije nam se svidio ovakav početak jer je ukazivao na protivničku nadmoć u brzini, snazi i odlučnosti. Svaka od rumunjske tri postave nametnula se svojem hrvatskom protivniku na ledu.

U četvrtoj minuti prva ozbiljnija akcija naših. Novak je sjajno izbacio Lovrenčića u prazan prostor, a najboljeg hrvatskog igrača ruši Kosa i zarađuje dvije minute kazne. Hrvati preuzimaju igru i preko Šijana i Brumerčika ugrožavaju vrata Catrinoia. Kazna Kosi ističe, no samo dvadesetak sekundi kasnije, Hrvatska je u vodstvu. S plave linije tukao je Tadić, rumunjski vratar odbija pločicu u sredinu, a odatle je Rendulić šalje pod prečku.

Vodeći pogodak dao je krila našima pa stvaramo još nekoliko prilika, no u 9. minuti zbog koškanja na klupu odlaze Nagy i Rendulić. U igri četiri na četiri bolje se snalaze Rumunji pa udarce prema vratima upućuju Kosa i Becze, ali Tomljenović je siguran. Na polovici kazne na klupu odlazi i Pisarenko, pa pritisak Rumunja nakratko prestaje. Izjednačenjem brojčanog stanja na ledu, inicijativa ponovo prelazi na stranu "crvenih". Do kraja trećine gosti izvode akcije koje redovito završavaju udarcima sa svih strana, međutim Tomljenović je na visini zadatka. Naši su se ograničili na povremene pokušaje Belića odnosno Ljubića s plave linije. Završetak prve trećine ostavio je gledatelje zadovoljnima zbog rezultata, no i dalje opreznima.

Nastavak utakmice ponovo donosi aktivniju igru gostiju, no poslije nekoliko minuta Hrvati smiruju nalete protivnika i kreću prema naprijed. U 24. minuti Švigir bez bilo kakve potrebe nalijeće palicom na protivnika pred rumunjskim vratima i gosti imaju igrača više. Naši se dobro brane, a onda u 25. minuti Rendulić presjeca dodavanje između rumunjskih braniča i sam se upućuje prema vratima. Gledatelji se već pripremaju za usklik, međutim mladi hrvatski napadač se odlučuje za lagani bekhend kroz noge vratara kojeg Catrinoi s lakoćom brani. Uzdah s tribina popratili su i negativni komentari na račun Rendulićevog pristupa utakmici.

Kazna za nonšalantno ponašanje je ubrzo stigla. S plave linije opalio je Goga, Tomljenović je, naravno, obranio, no hrvatski braniči nisu energično počistili pred svojim vratima nego su dopustili Molnaru da asistira Antalu koji iz neposredne blizine pogađa mrežu. Umjesto da vodimo 2:0, sada smo se našli na početku, a glavni problemi vezani uz sastav i vođenje momčadi su se svi iskazali u ove dvije minute.

I ovaj pogodak djelovao je motivirajuće na hrvatske reprezentativce pa u slijedećih nekoliko minuta bilježimo nekoliko prilika, no Catrinoi je zaustavio i Ljubićev pokušaj s plave i Blagusov iskosa i Lovrenčićev iz sredine. Isključenje Basilidesza u 27. minuti nismo uspjeli iskoristiti, a u 31. minuti svjedočimo događajima koji objašnjavaju neke od razloga večerašnjeg poraza. Prvo je Žibret zaradio dvije plus deset minuta zbog naleta na glavu protivnika. U istoj minuti Rumunji griješe i u protunapad sami odlaze Rendulić i Blagus. Navijači očekuju sigurni pogodak i dodatni zamah našoj igri, međutim dva mlada reprezentativca su se dodavala kao na haklu i pritom zaboravili da bi netko trebao i zapucati po golu.

Tu treba napraviti stanku u priči o utakmici i okrenuti prst prema izborničkom dvojcu Bregant - Kolombo koji je odabrao i vodio ovu momčad na prvenstvu, a u okviru Teama Zagreb i tijekom većeg dijela sezone. Pozivanje dvojice veterana, Švigira i Žibreta usprkos činjenici da ni za jednog od njih nije bila predviđena uloga prevage, ničim se ne može opravdati. Dok iza Žibreta u prethodne dvije sezone još i stoji statistički dobar učinak, Švigir se ne može pohvaliti ni brojkama. Zašto su dvojica, inače zaslužnih igrača, umjesto u svečanoj loži uz svog dugogodišnjeg suigrača Mlađenovića, zauzimali mjesta mlađim i perspektivnijim igračima, ne znamo.

Ono što znamo je da smo umjesto stabilnosti koju su kao iskusni igrači trebali donijeti trećoj navali, dobili jedan udarac i četrnaest minuta kazne. Postavlja se i pitanje kako se u reprezentaciji poslije trogodišnje stanke našao Plahutar kojem isti izbornički dvojac nije poklonio povjerenje niti u jednoj utakmici Teama Zagreb? Mogli bi se i zapitati nije li i umjesto Belića na mjestu sedmog braniča mogao biti Šilović odnosno Marković? Zašto su se u reprezentaciji našli toliki veterani od kojih se u jedinoj važnoj utakmici nije moglo dobiti ništa?

Drugo pitanje se postavlja u vezi statusa kojeg u momčadi uživaju njeni najmlađi članovi. Već se u vrijeme završnice Slohokej lige postavljalo pitanje zašto Rendulić ne igra za Team Zagreb premda je uredno prijavljen? Nastup mladog juniora Medveščaka na posudbi u Finskoj, protiv Islanda izazvao je ogorčenje dijela navijača koji nikako nisu mogli prihvatiti sebičnost i potcjenjivački pristup. Ni slijedeće tri utakmice na turniru nisu donijele bitnu promjenu u pristupu. Kap koja je prelila čašu strpljenja bile su dvije velike šanse za pogodak koje je Rendulić propustio ne zato što je promašio gol, ne zato što je Catrinoi sjajno obranio, nego zato što do ozbiljnog udarca nije ni došlo.

Navijače je nemoguće prevariti, ni u nogometu, ni u košarci, pa ni u hokeju. Zvižduci negodovanja jasno su pokazali što tribine misle o Rendulićevom pristupu igri za reprezentaciju, no izbornički dvojac, da li iz iskrenog uvjerenja ili pod pritiskom iz svečane lože, ne samo da nije disciplinirao mladog igrača nego ga je proglasio i najboljim igračem hrvatske reprezentacije na cijelom turniru. Gromoglasno negodovanje jasno je pokazalo što hrvatski ljubitelji hokeja misle o tom izboru.

U ova dva primjera lako se ilustrira mnogo toga što je negativno u hrvatskom hokeju, od škole pa do seniora. Ulaženje u reprezentaciju ili selekcije po nekadašnjim zaslugama odnosno sponzorskim doprinosima, toleriranje nediscipline na ledu, klupi ili svlačionici. Sve je to posljedica činjenice da relativno mali, ali zato zatvoreni krug ljudi kontrolira hrvatski hokej bez bilo kakve odgovornosti prema onima koji sve to skupa plaćaju.

U posljednjih pet minuta druge trećine gledamo ravnopravnu igru u kojoj su se akcije izmjenjivale na obje strane, ali vratari su sigurno obavljali svoje zadaće. Posljednjih dvadeset minuta trebalo je odlučiti pobjednika. Na tribinama je ostala vjera u Tomljenovića i nada da će se otvoriti kakva šansa iz koje ćemo ugurati pak u mrežu, a onda izdržati do kraja. Vidjelo se da prvoj navali ne ide, da je druga prokockala svoje šanse, da treću ne bi trebalo ni stavljati, a da u četvrtu struka nema povjerenja.

Počelo je, kao i u prethodne dvije trećine, s nadmoći protivnika. Tomljenović i dalje vrhunski brani. U 45. minuti, još jedno nepotrebno, da ne kažemo i težu riječ, isključenje, ovog puta Šijana. Na žalost, Rumunjskoj je trebalo samo dvadeset sekundi da nam po istom receptu postigne i drugi pogodak. Moldovan je tukao s plave, Tomljenović brani, a onda umjesto da se počisti i pak i Rumunji ispred vrata, dopušta se Petresu da iz neposredne blizine pospremi pak u mrežu. Zašto su hrvatski igrači tako "mekani" pred golom i na ogradi, ne znamo. Možda su hrvatski sudački kriteriji prestrogi pa se igrači ne usude postaviti čvrsto, tko zna?

Petnaest minuta igre više je nego dovoljno ne samo za postizanje gola nego i za potpuni preokret. Na žalost, premda su naši igrači stvorili niz šansi koje su završavali udarcima, niti jedan od njih nije bio dovoljno precizan da bi ugrozio rumunjska vrata. Gosti su koristeći bolju fizičku spremu parirali hrvatskim naporima i trošili vrijeme. Pred kraj su s vremena na vrijeme i prijetili Tomljenoviću, no više da bi osujetili našu organizaciju igre nego zbog želje za pritiskom. Četrdeset pet sekundi (prekasno) prije kraja izvukli smo i vratara, no bez bilo kakve ozbiljnije prigode. Kraj utakmice značio je i početak slavlja za Rumunjsku, a i početak promišljanja o budućnosti hrvatskog hokeja.

Tko god bi usporedio statističke podatke o Rumunjskoj i Hrvatskoj zaljučio bi da je Rumunjska hokejaški razvijenija zemlja od Hrvatske. U toj zemlji djeluju tri profesionalna kluba u kojima su većina igrača domaći igrači, grade se moderna klizališta, škole hokeja od malih nogu uče djecu igrati hokej kao kolektivnu igru. Pa ipak, protiv reprezentacije takve zemlje, Hrvatska je bila u igri za pobjedu do posljednjih sekundi utakmice. Pogled na zapisnik će potvrditi da je, barem što se statistike tiče, Hrvatska bila u razini s Rumunjskom i da je pitanje pobjede jedne ili druge momčadi velikim dijelom i rezultat sportske sreće.

Reprezentativni hokej će se u Hrvatskoj igrati i slijedeće sezone. Najavljena reorganizacija sustava svjetskih prvenstava bi značila da će hrvatska reprezentacija u četvrtom razredu svjetskog hokeja koji bi po snazi trebao biti jači od dosadašnjih turnira divizije II. Puno se u zadnje dvije godine pisalo i govorilo o dolasku manjeg ili većeg broja naturaliziranih Hrvata u reprezentaciju. Špekulira se ne samo s igračima hrvatskog porijekla nego i sa stopostotnim strancima koji bi za Hrvatsku jednako tako igrali kao i za Španjolsku ili Litvu kad bi se tamo zatekli.

Koliko je ispravno govoriti o momčadi u kojoj će glavni jezik biti engleski kao o "hrvatskoj reprezentaciji" teško je reći. S izuzetkom hokejaških velesila (Rusija, Češka, Švedska, Finska), velik broj srednje jakih europskih reprezentacija (Njemačka, Švicarska, Austrija, Italija) koristio je ili koristi usluge nekolicine stranih igrača koji su se udomaćili igrajući u domaćim ligama. Međutim, osnovica momčadi u pravilu se sastoji od domaćih igrača jer reprezentacija nije i ne smije postati klub, tj. skupina plaćenika bez obzira na porijeklo.

Nekritičko pisanje dijela medija o valu Kanađana i Amerikanaca koji će Hrvatsku odvesti na Olimpijske igre zasigurno nije moglo djelovati motivirajuće na hrvatske igrače koji s pravom gledaju na nacionalni sastav kao na vrhunac svoje karijere. Uostalom, kakvu korist bi hrvatski hokej i mogao imati od kanadsko-hrvatske reprezentacije? Tko će ulagati u izgradnju klizališta, stručno osposobljavanje trenera, razvoj domaćih igrača kad je jednostavnije podijeliti dvadesetak putovnica i nadopisati prezimena na "ich" u zapisnike domaćeg amaterskog prvenstva. Takva reprezentacija bi možda privukla pažnju onih koji će se radije slikati u Areni na Ice Hockey Feveru nego na diviziji II. Međutim, takve "instant" reprezentacije i klubovi, u pravilu imaju ograničeni rok trajanja, a onda smo opet na početku.