Hong Kong pregazio Jugoslaviju

Hrvoje Niče • nedjelja, 04.06.2000.

Danska - Belgija 2:2 (Tommason 37, Scmeichel 61-11m; Staelens 53-11m, Wilmots 73)
Švedska - Španjolska 1:1 (Nilsson 76-11m; Guardiola 43-11m)
Slovenija - Saudijska Arabija 2:0 (Zahović 16, Aćimović 46)
Malta - Engleska 1:2 ( Wright 29-ag; Keown 23, Heskey 75)
Rumunjska - Grčka 2:1 (Ciobotariu 8, Petre 78; Limperopoulos 83)
Norveška - Italija 1:0 (Carew 52)
Njemačka - Češka 3:2 (Jancker 38, Bierhoff62-11m, 90; Kuka 54, Berger 80)
Južna Kina - Jugoslavija 4:2
Mađarska - Izrael 2:1 (Illes 46, Horvath 51; Balili 90)

"Kanta za napucavanje" u slobodnom prijevodu iz stranog tiska, ime je za slovensku reprezentaciju. Da ima kvalitete u slovenskoj momčadi pokazali su na domaćem terenu pobijedivši Saudijsku Arabiju 2:0. Slovenci su uz Norvežane, jedina reprezentacija koja nije primila gol u pripremnim utakmicama odigranim u Subotu. Ako niste znali, Slovenci najlošije stoje na domaćim i inozemnim kladionicama. Ako se kadite da će Slovenci osvojiti EURO 2000, na jednu uloženu kunu, dobiti će te 100 Kn, normalno ako budu prvaci.

Nakon što su nama stvarali imaginarne probleme u kvalifikacijama za ovo natjecanje, Maltežani su pokušali zagorčati život i Englezima, tradicionalnim saveznicima po političkoj, kulturnoj, pa čak i jezičnoj liniji. Ipak je momčad Kevina Keegana koliko toliko obranila čast i uz pomoć crnoputog Liverpoolovog napadača Heskeya u 75. minuti došla do pobjede. Bodove su podijelili Šveđani i Španjolci, te Danci i domaćini na EP Belgijanci. Vijest dana je poraz Jugoslavije od Hong Konga 4:2, odmah nakon što je Boškov objavio spisak igrača koji će nastupati na EURO 2000. Najviše kritika je pobrao veteran Stojković, no Boškov ne da niti čuti nešto protiv njega. Grci su izgubili od Rumunjske u gostima, no poznato je da Rumunji odlično igraju, sve do drugog kruga velikog natjecanja kada se jednostavno isprazne.

Ono što može razveseliti sve ljubitelje njemačkog nogometa je pobjeda Elfa nad Češkom. Bierhoff je nakon 672 minute postigao zgoditak, te je to još jedanput ponovio 28. minuta kasnije. Ipak, Česi su se ponovo pokazali kao čvrst orah, te nikoga ne treba čuditi ako ponove rezultat s EP prije 4 godine.

Vijest koja je potresla Italiju vezana je uz vratara Buffona. On, naime, neće nastupiti na EP zbog ozljede ruke koju je zadobio na utakmici s Norveškom.