Ivanišević svladao Philippousisa

Goran Štimec • srijeda, 14.06.2000.

U 2. kolu Queensa Goran Ivanišević je svladao Marka Phillipoussisa s 2:0 u setovima, rezultatom 6:3, 6:3. Time je, nakon podužeg lošeg razdoblja, Ivanišević ostvario najveću pobjedu ove sezone, jer Australac slovi kao jedan od favorita predstojećeg Wimbledona.

Meč je trajao 58 minuta, a Ivanišević je prikazao igru na nivou one koja ga je tri puta dovela do finala Wimbledona. U prvom setu u šestom "gemu" je Ivanišević oduzeo servis Phillipoussisu, što je bilo dovoljno za prvi set. No, odmah na početku drugog seta "break" radi Phillipoussis, no nije izdržao do kraja - gubi svoja zadnja dva servisa i opet Ivanišević dobija set.

U trećem kolu Ivanišević igra protiv boljeg iz susreta Australca Hewitta i Amerikanca Wheatona.