Samprasu sedmi naslov Wimbledona u osam godina!

Danijel Lijović • nedjelja, 09.07.2000.

Kralj Wimbledona - Pete veličanstveni (dl)

I opet - Pete Sampras. U svom sedmom nastupu u finalu Wimbledona Pete Sampras ostvario je i sedmu pobjedu i to samo u rasponu od osam godina! Bio bi mu to i rekordni uzastopni sedmi odnosno osmi da ga 1996. nije zaustavio Richard Krajicek i tada spriječio Samprasov četvrti uzastopni naslov. U današnjem finalnom meču Sampras je savladao Australca Patricka Raftera u četiri seta - 6:7, 7:6, 6:4, 6:2.

Meč je započeo sa gotovo sat vremena zakašnjenja zbog kiše, da bi prvi set bio prekinut iz istog razloga. Prvi je set Australac Rafter odlučio u svoju korist nakon tie-breaka (12:10). Drugi set pripao je Sampras, koji je uzvratio također tie-breakom (7:5). Tada je i ponestalo neizvjesnosti jer je "Pistol Pete" relativno lako osvojio sljedeća dva seta i tako došao do prilike da sljedeće godine pokuša izjednačiti legendarni rekord Bjorna Borga - pet osvojenih wimbledonskih naslova uzastopce!