Cibalia - Varteks: Varaždinci opet bez bodova

Suci: Slavko Čulina (Zagreb), Mirko Kapitanović (Zadar), Zoran Krečak (Šibenik).

Cibalia: Marić 6.5, Andričević 6, Čutura 6, Tkalčević 6, Leutar 5.5 (od 46. Maroslavac 6.5), Pernar 6, G. Meštrović 6, M. Meštrović 6(od 62. Križanović 5.5), Bošnjak 6, J. Jurić 6, Bartolović 5.5 (od 81. Pavličić - ). Trener: Srećko Lušić.

Varteks: Solomun 5, Hrman 5.5, Dalić 5.5 (od 46. Mužek 5.5), Balajić 5.5 (od 66. Topić 5), Kovač 6, Križanac 5.5, Težački 5.5, Mukaj 5(od 46. Kristić 5), Sabolčki 5.5, Kastel 5.5, Borović 5. Trener: Luka Bonačić.

Strijelci: Goran Meštrović (43, 11m), Maroslavac (70).

Žuti kartoni: Bartolović (36), Leutar (37), M. Meštrović (50), Tkalčević (73) za Cibaliju; Dalić (31), Križanac (50) za Varteks.

U trećem susretu ove sezone između Cibalije i Varteksa, Vinkovčani su došli do sva tri boda s ukupnom gol-razlikom 8:0. Iako igrom Vinkovčani ne odskaču od Varteksa, što bi čak mogli reći za Varteks u odnosu na Cibaliju, pulenima Luke Bonačića u srazu s Vinkovčanima nema do bodova.

Sve što smo vidjeli u prvom dijelu bio je prekršaj Kastela u svom 16-ercu nad Bošnjakom, nakon čega je sudac Čulina pokazao na bijelu točku. Sigurni izvođač bio je Goran Meštrović koji je snažno pucao u gornju lijevu stranu Solomunova gola. Inače, akciju je započeo bratić Gorana Meštrovića povratnik u ligu, Mario Meštrović, koji je odlično pronašao Juru Jurića, dočim je ovaj spustio loptu za natrčalog Bošnjaka, koji pada preko nesmotrenog Kastela.

Početkom drugog dijela budi se igra, ali i navijači. Malobrojni navijači Varteksa bacali su pirotehnička sredstva u teren, što je izazvalo brzu reakciju policije, dok su vinkovački navijači ostali nekažnjeni zbog paljenja istih tih baklji i bacanja papira u teren.

Na terenu je došlo do vidnog poboljšanja igre, ali ne i rezultata. Kovač je u 53. minuti pokušao izraditi akciju, no nisu ga pratili suigrači. Pet minuta kasnije, pokušaj Težačkog neutralizira danas neizmjerno sigurni vratar Marić.

Najizgledniju priliku na susretu imali su gosti preko Sabolčkog, koji se u 65. minuti sjurio u gostujući kazneni prostor, i umjesto da ide sam do kraja, šalje loptu u gužvu koju čisti Andričević.

Lušić je na početku drugog dijela iz igre izveo agilnog Leutara, a umjesto njega uveo Maroslavca, koji se pokazao kao "joker" s klupe. Maroslavac je po tko zna koji put koban za Varteks. Bošnjak je krenuo sam prema Solomunu, no svojom spretnošću, da bi se riješio svog čuvara, daje lotu za Maroslavca, koji s 25 metara puca snažno po golu. Lopta je se iskoprcala ispod Solomuna do mreže - 2:0.

Ovom pobjedom Vinkovčani spletom ostalih rezultata odlaze na četvrto mjesto koje dijeli s Rijekom i Zagrebom, no zbog gol razlike Cibalia je ispred Zagreba, a iza Rijeke.

Izjave

Srećko Lušić, trener Cibalije: "Mi smo danas igrali mudro, pametno, prepustili smo suparniku da diktira igru. Čekali smo svojih pet minuta, te greškom igrača Varteksa i dočekali. Mislim da smo zasluženo danas pobijedili jakog Varteksa, jer smo kontrolirali igru tijekom cijele utakmice. Mi se svaku utakmicu idemo nadigravati, a šanse sa Zagrebom su 50:50, no iako mi igramo jednako i kući i vani, bolje je s njima igrati u gostima."

Luka Bonačić, trener Varteksa: "Cibalia je pobjedila 2:0 i ja im čestitam. No, tko nije gledao utakmicu može ga rezultat zavarati. Ja ipak mislim da smo mi danas bila ta momčad koja je igrala, koja je težila i kontrolirala igru i dalje, koja je zbog neumješnosti naših igrača izgubila pobjedu. Mogu biti zadovoljan jer smo drugo poluvrijeme igrali na polovici Cibalije. Mi još u ovom trenutku nemamo kvalitetu kao što je imala Cibalia." Dali je takva igra vašim igračima dala i previše samopouzdanja, koje se negativno odrazilo na rezultat? "Sigurno da oni mogu, ali desila nam se individualna greška. Kod prvog gola onaj momak umjesto da uđe, nepotrebno ga ruši, dok je kod drugog gola vratar "zaspao". Mi nismo iskoristili dviej do tri prilike, pa je rezultat takav kakav je."