Mijatović (44.)
Višković, Čačić, Mijatović, Maroslavac, M. Brajković
-
Igrač utakmice: Zvonimir Deranja (Hajduk)

Splitski je Hajduk današnjom utakmicom u Zadru odradio drugu utakmicu kazne zbog navijačkih nereda na prošlosezonskoj utakmici protiv Dinama i još jednom pokazao kako se na igralištu na Stanovima može osjećati kao kod svoje kuće. Iako je igrao bez pet-šest prvotimaca Hajduk je bez previše muke došao do lagane pobjede i prva tri boda u ovom prvenstvu.

Hajduk je utakmicu odigrao u svojoj uobičajenoj 3-4-1-2 formaciji u kojoj je u nedostatku boljeg rješenja mladi Dario Srna zauzeo mjesto odsutnog Ivana Bošnjaka na mjestu polušpice, Musa je preuzeo ulogu glavnog kreatora igre, dok je Srđan Andrić trkom i borbenošću na sredini igrališta dobro radio na demontiranju riječkih napada. Ipak, po prvih dvadesetak minuta dalo bi se zaključiti da se Rijeka nije došla braniti, iz čega su proizašle i dvije prilike, Mijatovića i Mate Brajkovića. U tom periodu Hajduk je imao više od igre ali su Riječani iz kontri i polukontri bili vrlo opasni. Hajduk je do gola uspio doći nakon nešto više od pola sata igre kada je nakon katastrofalne greške riječke obrane lopta došla do usamljenog Deranje koji jakim udarcem pogađa Tafrinu mrežu.

Tada se Rijeka u potrazi za boljim prilikama još više otvara što je Hajduk znao iskoristiti. Osam minuta nakon prvog gola Bilić nakon nekoliko promašaja iz dobrih prilika pogađa za 2:0. Već dvije minute kasnije Rijeka je smanjila na 2:1 nakon centaršuta u kazneni prostor Hajduka i udarca glavom Mijatovića. Hajdukov vratar Sunara je, kako bi se reklo, "zaplivao" u svom petercu razmišljajući da li bi trebao ostati na crti ili izletiti na nabačenu loptu što je Mijatović znao kazniti.

Drugo poluvrijeme počelo je dvjema šansama Splićana u kojima su Musa i Bilić još mogli povisiti vodstvo. Riječani su s druge strane priprjetili slobodnim udarcima Meštrovića i Maroslavca. U 64. minuti 3:1 za Hajduk: sa lijeve strane prošao je danas odlični Đolonga koji ubacuje u šesnaest metara gostiju, Tafra nespretno odbija loptu koju hvata Deranja i lagano šalje u mrežu. Tada se već igra Rijeke potpuno raspala što sto su Splićani iskoristili nastavivši žestoko napadati gostujuća vrata. Zaredale su nove prilike Butorovića iz dobrog udarca sa dvadeset metara, te dvije prigode Bilića od kojih je posebno dobra bila ona u 78. minuti kada je iz lagane situacije sa pet metara pucao glavom u golmana.. Bilić je ipak uspio do kraja iskoristiti još jednu šansu i to kada je u 83. minuti pogodio gostujuću mrežu glavom nakon kornera kojeg je izveo Srna.

Iako Rijeka nije pravo mjerilo i iako je Hajduk igrao bez pola prvog sastava, igra koju su Splićani pružili svakako je ohrabrujuća pred važnu utakmicu kvalifikacija za Ligu prevaka koja slijedi u srijedu protiv španjolske Mallorce.