J-League: Nino Bule dvostruki strijelac

Davor Sajko, Yasuyuki Nagatsuka • nedjelja, 12.08.2001.

Slika 1 od 1.

Nakon stanke drugim je dijelom nastavljeno nogometno prvenstvo Japana (J-League). Nino Bule postigao je dva pogotka za Gambu Osaka, ali ni to nije bilo dovoljno da Gamba izbjegne poraz u Nagoyi protiv Nagoya Grampus Eight. Domaći su već nakon 34. minute imali vodstvo od 3:0, a bivši Zagrebaš, Bule, u 78. i 83. minuti je uspio smanjiti na konačnih 3:2. U dosadašnjem tijeku sezone Bule se u listu strijelaca upisao 11 puta te je trenutačno treći po broju postignutih pogodaka. Prvi je suigrač Edina Mujčina u Jef Unitedu Koreanac Choi Yong-Soo s postignutih 13 pogodaka. Drugi hrvatski igrač u Gambi, Mirko Hrgović ni na startu drugog dijela sezone nije dobio priliku. Drugoplasirani nakon prvog dijela Mujčinov Jef United Ichihara startao je pobjedom. Iako je nakon prvih 45 minuta bilo 1:0 za gostujući Verdy Tokyo 1969, u drugom dijelu u samo 14 minuta, a nakon što su gosti ostali s deset igrača Jef United je preokrenuo rezultat. Edin Mujčin je odigrao cijeli susret.