Buđenje tek nakon 0:2

Bernard Jurišić, Davor Sajko • srijeda, 15.08.2001.

Izuzetno važna kvalifikacijska utakmica za plasman na SP 2002. protiv Škotske u Glasgowu je blizu (01.09.), a naši su reprezentativci na Otoku protiv reprezentacije Republike Irske odigrali posljednji pripremni susret. Nakon dugo vremena u reprezentaciju se vratio Alen Bokšić kojem je društvo u napadu u prvom poluvremenu radio Boško Balaban, ali obojica su ostala bez zapaženog učinka.

Naša momčad odigrala je još jednu svoju poznatu "prijateljsku utakmicu", bez okusa i mirisa, dok su na terenu bile najbolje momčadi Irci su bili ti koji su izgledali puno bolje, uigranije. Nakon 1:0 u prvom dijelu (Duff u 21.), u drugi dio su istrčale potpuno izmijenjene postave, ali svejedno su Irci povećali na 2:0 preko Morrisona u 77.

Tada je uslijedilo buđenje naših, ulaskom Bišćana i Prosinečkog naš je srednji red dobio malo na organiziranosti, a iz toga su se izrodila i dva pogotka. Smanjio je Vugrinec lijepim pogotkom glavom u 80. minuti, a izjednačenje je donio Šuker sa bijele točke u trećoj minuti sudačke nadoknade.