Španjolska: Celta "skinula" Betis

Marko Breljak • ponedjeljak, 15.10.2001.

Slika 1 od 1.

Seviljski Betis, koji je do ovog vikenda držao vrh ljestvice, poražen je na gostovanju kod Celte. Nažalost u redovima kluba iz Viga nije bilo Zvonimira Bobana, koji je ovog tjedna odlučio završiti bogatu nogometnu karijeru. Vrh je preuzeo Deportivo, nakon pobjede nad Zaragozom, a derbi susret igrali su u Kataloniji Barcelona i Valencia...

Na vrhu ljestvice Primera Division, nakon ovog kola nalazi se Deportivo. Oni su u subotu gostovali u Zaragozi, a već u 13. minuti, Tristan je doveo Depor u vodstvo. Domaćini su bili šokirani i teško su se oporavili od tog šoka. Zapravo uopće se nisu jer ih je Diego Tristan kaznio i u 58. minuti za 0:2. Yordi je samo ublažio poraz u 69. minuti. Mate Bilić odigrao je cijeli susret i bio vrlo aktivan, no i neprecizan u nekoliko prigoda.

Betis je također gostovao, kod vrlo neugodne i nepredvidljive Celte. Zvone Boban oprostio se od Celtinog dresa sa brojem 16, koji je nosio, ali je momčad iz Viga još uvijek vrlo snažna te sa Karpinom, Mostovojem, Catanhom, Caceresom, Luccinom i Dorivom s pravom mogu jurišati na vrh. Zube su pokazali i Betisu, koji je već u 30. minuti, nakon golova Catanhe i Lopeza, gubio 2:0. To je bio rezultat koji je ostao i do samog kraja, kada su u posljednjoj minuti, gosti ublažili poraz (Calado), ali i primili pogodak (Mostovoj iz penala).

Lani su Barcelona i Valencia na Neu Campu u posljednjem kolu odigrali "ljepoticu" prvenstva. Završilo je 3:2, trostruki strijelac bio je Rivaldo, a njegove škarice u posljednjoj minuti odvele su Barcu u Ligu prvaka. Ovoga puta Brazilac nije nastupio pa su po običaju Katalonci imali mnogo problema u igri. Valencia je bila bolja, dvaput su vodili (Salva 26, Marchena 72), ali su se domaćini dvaput vratili (Saviola 42, Gabri 74) te je na kraju vrlo otvorena i borbena utakmica završila miroljubivo - remijem.

Od naših igrača nastupili su još Ivan Leko (ušao kao zamjena u 62. minuti) za Malagu na kod Villarreala, ali i Jurica Vučko, koji je u Vitoriji igrao posljednje 32 minute susreta sa kraljevskim Realom.

Rezulati 8. kola:Sevilla - Mallorca 2:2, Alaves - Real Madrid 0:0, Zaragoza - Deportivo 1:2, Barcelona - Valencia 2:2, Celta - Betis 3:1, Athletic Bilbao - Valldolid 1:4, Las Palmas - Espanyol 2:0, Rayo Vallecano - Sociedad 2:1, Osasuna - Tenerife 0:2, Villarreal - Malaga 0:2