TŠK - Varteks: Mali TŠK razbio veliki Varteks

Karlo Dževerlija • nedjelja, 30.09.2001.

Lijepo vrijeme i atraktivan protivnik privukli su na utakmicu topolovačkog TŠK-a i vodećeg na HNL ljestvici Varteksa oko 1500 gledatelja. Unatoč ambicioznim najavama i promjeni trenera, umoru i "ispuhanosti" gostiju malo tko od prisutnih je vjerovao da će domaćin sa 4:1 doslovno razbiti europski uspješni Varteks. No, nakon devedeset minuta predstave ovaj dojam ostaje kao jedini pravi.

Uz novog trenera dobili smo i novi TŠK, barem što se otvaranja utakmice tiče. Šetka je postavio "opreznu" igru, igru bez zalijetanja i igru čekanja prilike. Međutim do prvu šanse, koja je vrlo vjerojatno mogla utakmicu usmjeriti u drugom smjeru imali su gosti. Obrana je TŠK-a nakon akcije koja je mirisala na offside ispala, na što je Radošević morao reagirati rušenjem Varteksovog igrača unutar 16 metara. Pomalo iznenađujuće, kazneni udarac izveo je Režić. Dean Dolenčić bio je već svladan, no Režić je umjesto praznih vratiju pogodio - okvir.

Nakon što su "preživjeli" ovu mat situaciju domaćini se bude. Kovačević izbija pred Mađarića, no natrčali Garba lošim udarcem ne koristi sjajnu asistenciju. Redaju se prilike i poluprilike na obje strane - sve do 31. minute. Neobranjivu akciju u Varteksovom šesnaestercu započeo je danas vrlodobri Dobranić, nastavio Garba, a današnji toplovački adut Klarić natrčava i sprema loptu u mrežu.

U zadnjih pet minuta poluvremena dva nova gola. Prvo najbolji strijelac Varaždinaca Saša Bjelanović iz blizine matira Dolenčića, a već 3 minute kasnije, TŠK ponovno dolazi u vodstvo. Brzu akciju koja je ponovno iz igre izbacila obranu Varteksa, školskim udarcem sa tri metra završava Bizjak.

Na početku drugog poluvremena dogodila se druga ključna situacija utakmice. Nakon prekršaja, Oskar Drobne s očiglednom namjerom, poteže lakat i "nokautira" Radoševića. Kako za sve gledatelje, tako i za suca Katušu dvojbe oko Oskarovog isključenja nije bilo.

Ubrzo nakon toga u dva navrata (65. i 68. minuta) TŠK naplaćuje igrački višak. Brzonogi Garba poveo je kontru i nesebično asistirao za neobranjiv udarac Lovrekovića. 3 minute kasnije Klarić svojim drugim, a TŠK-ovim četvrtim golom praktički završava utakmicu.