TŠK - Osijek: S(p)retni gosti odnose sva tri boda

Karlo Dževerlija • nedjelja, 14.10.2001.

Od samog početka jasno je bilo da se za obje ekipe radi o "biti ili ne biti" utakmici. Početno otvaranje donijelo je oprezno ispitivanje snaga i malo igre. Prvo uzbuđenje i gol dogodilo se u 22. minuti kada Cvetnić, u trenutku kad je lopta gotovo pobjegla, nerezonski ruši Ergovića. Prvo ime susreta Bakir Beširević poklon nije odbacio već je sigurnim udarcem matirao danas neuvjerljivog Dolenčića.

U 33. minuti najbolji pojedinac Topolovčana - Garba nabačenu loptu u padu udara glavom i neobranjivo pogađa za izjednačenje.

U 37. minuti kontraverzna odluka sudaca: Lovreković je nakon dobre akcije domaćina pospremio loptu u mrežu, no gospoda u crnom pronašla su zaleđe. Odluka koju veći dio okupljenih duša nije vidio kao ispravnu.

Umjesto vodstva domaćina, gosti osiguravaju prednost pred odmor. Na samom kraju poluvremena, u 45. minuti, ovaj put jasna greška sudačke trojke. Turković se kod korner zastavice našao u očiglednom zaleđu, a sudački previd i dobru loptu iskorištava Balatinac i postavlja 1:2 - konačni rezultat poluvremena.

U nastavku Osječani su se vrlo znalački odradili čuvanje rezultata. Iako je TŠK imao inicijativu, za vrata Galinovića nije bilo previše opasnosti. U 88. minuti pobjedu gostiju potvrdio je Marijan Vuka.

Izjave nakon utakmice:

Žarko Šetka (trener TŠK-a): Treba čestitati Osijeku na jednoj tvrdoj i borbenoj utakmici. Mi znamo tko je Osijek i on ima svoj rejting. Znali smo da će utakmica biti teška, moji igrači dali su maksimum, međutim ima stvari za diskusiju, možda ne bi bilo loše da se ponekad i suca pozove na konferenciju. Iako ne bih htio da ispadne da ja sad umanjujem vrijednost osječke pobjede, ali sa nekoliko čudnih odluka sudaca stvarno mislim da smo oštećeni. TŠK je očigledno po rejtingu mali klub i mi smo jednostavno u situaciji u kojoj jesmo. Moramo se dići iznad toga još jači i igrati dalje koliko god možemo bolje.

Vjekoslav Lokica (trener Osijeka): Utakmica nije bila ni atraktivna ni kvalitetna, no nama je bilo bitno ne izgubiti, pokušat' pobijediti i sve smo podredili otme. Nismo igrali kao do sada - da smo srljali, već smo čekali i otvarali se u kontri. Imali smo i malo sreće, sve skupa, sa tri boda smo zadovoljni.

Da li ste zadovoljni igrom svoje momčadi i dali će to biti dovoljno da se svlada AEK?

AEK je izuzetno kvalitetna momčad koja ima 5 sadašnjih i 3 bivša reprezentativca Grčke, 8 stranaca, trenera Portugalca, bivšeg trenera Porta i bit će sigurno teško. Tu utakmicu ne može igrati ni Krpan ni Vuković koji su novo pridošli. Neće moći igrati ni Ergović, zbog tri žuta kartona tako da je u neku ruku tu situacija kao recimo TŠK i Osijek. Što se tiče same igre tu sam danas zadovoljan.