NBA: Lakersi bez poraza i nakon Houstona

Karlo Dževerlija • petak, 16.11.2001.

Slika 1 od 1.

LA Lakersi i Shaquille O’Neal uspjeli su naplatiti "deficit" Houstona na centarskoj poziciji te i nakon 7 utakmice zadržati epitet jedine neporažene NBA ekipe. Za tijesnu 98:97 road pobjedu trebalo im je dodatnih pet minuta i u tom intervalu odlučujućih Shaquovih 7 (od ukupnih 30) koševa: "I ružna pobjeda je – pobjeda. A to je sve što smo tražili ovdje. Ovo je dobra pobjeda za nas. Svaka ekipa protiv nas igra tvrdo. Napravili smo mnogo psihičkih grešaka i tu moramo napredovati." Sa 31 ubačajem Kobe Bryant je bio najefikasniji igrač utakmice. Domaćine je kao i obično predvodio dvojac Francis (29) - Mobley (26).

Niti u utakmici Orlanda i Denvera nije se dogodio prekid niza. Još od 1996, u 11 utakmica, Nuggetsi nisu uspjeli pobjediti Magic. Slično kao i u Houstonu i ovdje je za pobjedu najviše radio dvojac - Hill sa 23 (11 skokova) i McGrady sa 20 koševa (7 skokova) bili su dovoljni za limitiranje domaćina na season low 82 koša.

Na pitanje kako pobijediti u Memphisu još nemaju odgovor. Iako bez ozlijeđenog Pippena, a i dalje bez Stoudemirea sinoć su Grizzliesima najteže pitanje postavili Trail Blazersi. U nedostatku kadra Rasheed Wallace preuzeo je ulogu vođe te sa 27 koševa, 8 skokova i 5 asista postavio novi najlošiji start Grizzliesa u povijesti (0-8). Unatoč odličnoj partiji i rookiea Shane Batttiera (30 ubačaja, 10/13 šut, 5 asista).

Detroit je protiv Dallasa izgledao odlično. Prvenstveno zahvaljujući sjajnom prvom poluvremenu Clifforda Robinsona (20 od ukupno 24 koša u prve dvije četvrtine) i odličnom ukupnom učinku Jery Stackhousea (28 koševa, 8 asista, 8 skokova) Mavsi su u drugoj uzastopnoj utakmici na strani uvjerljivo (-26) poraženi. Za raspoložene domaćine pridodao se i Rebrača sa 16 ubačaja i 8 skokova.

U utakmici vječitih rivala, Heat bez Mourninga (3 utakmice out zbog trovanja hranom) i Granta (na listi ozljeđenih) unatoč ne baš sjajnom New Yorku, u Madison Square Gardenu nije imao šanse. Knicksi su kombinacijom ujednačenog napada (najbolji strijelac Houston sa 17 koševa) i karakteristične tvrde obrane, u odlučujućoj četvrtini prisilili Miami na 3-18 šut te uzeli ono što su morali.