SuperSport HNL, 32. kolo, 27.04.2024, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Vladislavci), Dino Knez (Osijek), Antonio Škobić (Osijek)
Gabriel Vidović 46'
Dinamo

[VIDEO] Dinamo krasnim golom Vidovića do vrha prvenstvene ljestvice

Branimir Korać • subota, 27.04.2024.

Dinamo je odradio posao i u Varaždinu, nastavio je seriju pobjeda i ponovno privremeno zasjeo na vodeću poziciju na ljestvici. Modri su slavili s 1:0 golom Gabriela Vidovića...

DEinamo je upisao sva tri boda u Varaždinu i nastavio mrtvu utrku s Rijekom za naslov prvaka Hrvatske. Gostovanje u Varaždinu uvijek je neugodno, imao je Dinamo i sada problema iako je stvorio dovoljno prilika i trebao lakše do pobjede.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U posljednjim susretima to i je problem Modrih, stvaraju puno prilika, ali realizacija i nije toliko kvalitetna. Ima tu i ponešto zaigranosti i neozbiljnosti, kao da osjećaju nadmoć i pokušavaju atraktivno doći do pogotka.

U prvom dijelu Dinamo je pritiskao i stvorio nekoliko zanimljivih prilika, Zelenika je tako nogom obranio dobar pokušaj Sučića, nekoliko minuta kasnije Sučić pogađa i vratnicu, ali lopta nije htjela u mrežu.

No i Varaždin je prijetio, u 36. minuti spasio je Theophile nakon što je Mitrovski pucao iskosa,k a francuski stoper odbio s gol linije.

Na odmor se otišlo s 0:0 čime su zadovoljniji bili domaćini.

Niti minuta igre u drugom dijelu nije prošla, a Dinamo je stigao do vodstva. Vidović je dobio loptu na rubu kaznenog prostora, namjestio se na udarac i krasno pogodio u suprotni gornji kut.

Dinamo je nastavio prijetiti i tražiti drugi pogodak s kojim bi potpuno riješio pitanje pobjednika, ali nije do njega došao.

Dobre prilike su imali Petković, Brodić, Ademi, pogotka nije bilo i onda skoro kazna u 86. minuti.

Teško je pogriješio Theophile koji se okliznuo, pred Nevistića je tako sam došao Dabro, ali iskosa puca u vanjski dio mreže.

Do kraja susreta Dinamo je izdržao i ostalo je 1:0.