Union Olimpija - Zadar: Novo poniženje Zadrana

Karlo Dževerlija • subota, 17.11.2001.

Slika 1 od 1.

U košarkaškom Zadru ništa novo. Iako simpatizeri već dugo očekuju konačno buđenje iz preranog (i predugog) zimskog sna "štićenici" Petra Popovića ne daju im razloga za optimizam. Niti večeras na gostovanju u Ljubljani nisu ponudili ništa osim dodatnog razloga za ogorčenje.

Za zadarski deveti poraz u zadnjih deset susreta, večeras je kriva Union Olimpija. Iako su danas nastupili bez Robinsona, mnogi će reći da je konačnih –31 (65:96) prilično ponižavajući poraz za klub sa tradicijom kakvu ima Zadar. Bez obzira na kvalitetnog protivnika.

Prema kretanju rezultata, od ove utakmice moguće je povući paralelu prema onoj u Ateni prije samo dva dana. Kao i protiv Panathinaikosa Zadrani su već na poluvremenu imali priličan zaostatak (-9), a ponovila se također i priča o kobnoj trećoj četvrtini (31:20) u kojoj protivnici visokim ritmom potpuno slamaju Zadrane. Završnih 10 poslužilo je Slovencima za povećanje ionako uvjerljivog vodstva.

Jedinog raspoloženog Zadranina, ako ga zbog očajnog dojma i sterilnosti cijele ekipe uopće imamo pravo tražiti, nalazimo u Hrvoju Perinčiću koji je konačno odigrao dobru utakmicu: 22 koša, 6/9 šut (4/5 trice) i 7 skokova. Spomenimo i 17 ubačaja i 4 ukradene lopte Marka Popovića te podatak kako su Zadrani prema košu uputili tek 39 lopti, čak 26 manje od protivnika.

Za kraj tema za razmišljanje: je li Zadar ove sezone stvarno toliko nekvalitetan ili je tek riječ o dobrom tempiranju forme?