NBA: Derbi Zapada Lakersima, Knicksi pali kod Clippersa

Karlo Dževerlija • ponedjeljak, 19.11.2001.

Slika 1 od 1.

U dvije od svega tri utakmice na sinoćnjem NBA jelovniku, slavili su domaćini. U derbiju Zapada Kingsi su odigrali sjajne tri četvrtine, no tada su Lakersi ubacili u višu brzinu i serijom 12:3 pet minuta do kraja, konačno došli u vodstvo. Uz standardno najefikasniji Lakers dvojac Shaquille O’Neal (28 koševa 15 skokova) - Kobe Bryant (29 koševa i 8 asista) zapažen je bio i Rick Fox sa season-high 16 ubačaja (12 u drugom poluvremenu). Iako je Stojaković ubacio 25, a Divac uz 15 ubačaja zabilježio i 15 skokova i 8 asista, Sacramentov je niz od tri pobjede prekinut.

Bez gostujuće pobjede ostao je i New York. Da Knicksi i nakon ove utakmice ostanu bez pobjede na strani pobrinuli su se sinoć Clippersi (u zadnjih 30 susreta Knicki su ih dobili 25 puta) predvođeni Eltonom Brandom (20 koševa, 8 skokova) i Quentin Richardsonom (11 od ukupno 20 ubačaja u zadnjoj četvrtini).

Najviše zahvaljujući i sinoć sjajnom Vince Carteru (31 koš, 8 skokova) Toronto je uspješno završio dugu turneju od 6 utakmica u gostima. Za pobjedu nad Sunsima i sjajnih 4-2 na toj turneji pridodao se i Olajuwon sa 10 koševa i 12 skokova, te Peterson sa 16 ubačaja. Kod domaćina prvo je ime bio Shawn Marion sa 24 koša i 10 skokova, dok je Marbury dodao 19 koševa i 11 asista.