Pobjedom nad AEK-om Oostende zakomplicirao stvari u skupini D

Karlo Dževerlija • četvrtak, 31.01.2002.

Slika 1 od 1.

U Ciboninoj grupi D, sinoć je belgijski Oostende priredio prvorazredno iznenađenje vrlo uvjerljivo (102:76) svladavši AEK. Čini se da se radilo o noći "kad ulazi i iz svlačionice" jer Grci nisu imali rješenja za raspoloženi i opušteni poker domaćin: Virginius Praskevicius (25, 10 skokova) - Andrius Giedraitis (22) - Ralph Biggs (18) - Ed Cota (16, 8 asista). Ovim neočekivanim porazom AEK je zakomplicirao stanje u skupini D, te sebi kompromitirao sigurno mjesto u drugom krugu.

Očekivano, Tau Ceramica (Tomašević 13 koševa, 10 skokova) je sinoć kod Scavolinija (Tušek 18 koševa, 5 skokova) u Pesaru potvrdila visoku kvalitetu, te je sjajnim prvim poluvremenom došla do osme pobjede (75:85) u skupini D.

Nakon prvog poraza na klupi reprezentacije prije četiri dana, sinoć je Neven Spahija doživio i prvi poraz (98:92) na klupi Krke. I bez ozljeđenog Mulaomerovića PAO je predvođen Bodirogom (25) bio prejak. Mate Skelin je ubilježio 21 koš i 11 skokova, Gnjidić 17, a Šamanić 6 poena.

Od ostalih utakmica Slask je u razočaravajućoj sezoni tek po treći put okusio slast pobjede. Sa 71:66 bili su bolji od gostiju iz Berlina - Albe. Mršićeva Unicaja (6 poena, 5 skokova u 13 minuta) poražena je u tvrdoj i tijesnoj utakmici od Efes Pilsena sa 66:67 i tako izgubila sve šanse za prolazak u drugi krug. Nakon što se Efes vratio iz debelog minusa, rasplet se dogodio u posljednjoj, za obje ekipe vrlo važnoj, četvrtini. Olympiakos je uravnotežio napad, te vrlo jednostavno 56:76 svladao belgijski Charleroi.