Liga prvaka: Barcelona "izgorjela" u Rimu

Davor Tomšić • utorak, 26.02.2002.

Večeras smo imali prilike uživati u susretima nogometne Lige prvaka. Odigrane su nadasve zanimljive i uzbudljive utakmice vječnih rivala i zvučnih nogometnih imena. Tako je Bayern Munchen svladao Boavistu, Manchester je s iznenađujuće visokih 5:1 deklasirao francuski Nantes, raspoložena je Roma zaustavila ambicioznu Barcelonu, a Galatasaray je remizirao s "redsima".

U atmosferi kakva se doista rijetko viđa izgorila je Barcelona pred goropadnom Romom koja i dalje kroči prema visokom plasmanu u ligi prvaka ali i osvajanju scudetta. Prvo je poluvrijeme oskudijevalo pravom igrom (0:0) što je u potpunosti nadoknađeno u drugom dijelu. Dakle, prvi pogodak za domaćine postigao je Emerson u 59. minuti, a nakon njega zaredali su se i Montela, koji se nakon ozlijede dobrim igrama ponovno zacementirao u prvoj jedaestorici Rimljana i Tomassi u sudačkom vremenu. Priliku za poentiranje na strani rome imao je i Totti, no nakon što je matirao vratara Barcelone nije uspio ugurati loptu u mrežu. Kako god, crveno-žuti mogu biti i te kako zadovoljni ishodom ovog dvoboja ali i svojom igrom, koja im je otvorila mnoge opcije i ulila samopouzdanje ioči nastavka natjecanja.

Nešto istočnije sukobili su se turski Galatasaray i engleski Liverpool. I na ovoj utakmici prvo poluvrijeme nije bilo vrijedno spomena, dok smo u nastavku ipak gledali maštovitiji nogomet. Poveli su žuti golom Niculescoua, a remi i spas od poraza donio je Heskey u 80. minuti. Fair-play bio je na visokoj razini, a jedini igrač koji je požutio bio je Hamman.

Jedna od utakmica najbogatijih golovima ovo sezonske Lige ptvaka bila je ona Manchester Uniteda i francuskog Nantesa. Ipak, pogazalo se, barem u ovom slučaju, da se engleski nogomet još uvijek u mnogočemu dobrome razlikuje od francuskog. Manchester je u dvoboj ušao s određenom prednosti pošto je u prošlotjednom dvoboju s istim klubom izborio neodlučen rezultat (1:1). Istim je rezultatom završilo i prvo poluvrijeme. Vjerovali ili ne, poveli su upravo gosti - u 20. minuti strijelac je bio Rocha, no izjednačenje je uslijedilo iz slobodnog udarca samo dvije minute kasnije zaslugom izvrsnog Beckhama. Nakon povratka igrača na teren u poslijednjih 45. minuta gledali smo samo nastavak priče iz 22. minute. Uslijedili su golovi razigranih "crvenih vragova", točnije Soskjaera, Silvestrea, Nisterloya (pen.) i ponovno Soskjaera. Bolji poticaj za igranje u Premier ligi Manchester vjerojatno nije mogao ni poželjeti.

Posljednja utakmica prvog dijela utakmice Lige prvaka između Bayerna i Boaviste očekivano je okončana pobjedom domaćina (1:0)