Liga prvaka: Real prvi četvrtfinalist

Tomislav Pacak • srijeda, 27.02.2002.

Za razliku od prošloga, ovaj tjedan Lige Prvaka donio je puno više golova, te atraktivniju i kvalitetniju igru svih momčadi. U skupini C Real Madrid je pobjedom u Portu postao prvi sigurni četvrtfinalist ovog natjecanja, dok se tom cilju približio i Panathinaikos drugom pobjedom nad Spartom iz Praga u dva tjedna.

U vrlo izjednačenoj skupini D, Arsenal i Deportivo su pobjedama pobjegli na tri boda razlike Bayeru odnosno Juventusu.

Arsenal je sjajno započeo susret protiv Bayera, već u petoj minuti Pires je lijepim udarcem okrunio solo prodor, da bi dvije minute kasnije inicirao akciju u kojoj su sudjelovali i Bergkamp i Wiltord, a koju je u pogodak pretvorio Henry, sedmi puta u Ligi prvaka ove sezone. Kada je početkom drugog dijela Viera povisio na 3:0 sve rezultatske dvojbe su nestale, da bi šlag na tortu stavio Dennis Bergkamp u 83. minuti, postigavši jedan od najljepših pogodaka u Ligi Prvaka ove godine. Zoltan Sebescen je uspio tek ublažiti poraz Leverkusena pred kraj utakmice lijepim udarcem sa 16 metara.

Naš Boris Živković uklopio se u sivilo "Apotekara" odigravši 73 minute, Jurica Vranješ utakmicu je popratio na klupi, dok je isto učinio i

Marko Babić, ali na tribinama. I u drugoj utakmici skupine domaćin je bio uvjerljiv, Deportivo je sa 2:0 (Tristan, Djalminha) slavio protiv Juventusa. "Stara dama" porazom se opasno približila ponoru ispadanja, dok Deportivo zajedno s Arsenalom dijeli prvo mjesto skupine D. Real je 2:1 pobjedom u Portu postao prvi četvrtfinalist Lige Prvaka. Strijelci za kraljevski klub bili su Santiago Solari i Ivan Helguera, dok je počasni pogodak za Portugalce postigao Nuno Capucho, pogodak koji je ujedno 300-ti pogodak Porta u europskim natjecanjima

Panathinaikos je po drugi puta u dva tjedna slavio protiv Sparte, i tako istaknuo svoju kandidaturu za drugo mjesto u skupini C. Oba pogotka za Pao postigao je Michael Konstantinou, dok je poraz Čeha u zadnjoj minuti uljepšao Klein, smanjivši na 2:1. Za Grke je cijelu utakmicu odigrao Danijel Šarić, Robert Jarni je nastupio posljednjih 13 minuta, dok je Goran Vlaović čekao svoju priliku s klupe, koju nažalost nije dočekao.

Rezultati: Skupina C: Porto - Real 1:2; Panathinaikos - Sparta 2:1; Skupina D: Arsenal - Bayer 4:1; Deportivo - Juventus 2:0