TŠK - Hajduk: Bilima prvi proljetni golovi i pobjeda

Karlo Dževerlija, Branimir Korać • srijeda, 06.03.2002.

Slika 1 od 1.

Rezultat govori sve. Nogometaši Hajduka prošetali su se kroz Sisak i slavili uvjerljivo, a obzirom prikazanog na terenu, mogli su biti i još uvjerljiviji. Nedorasli protivnik odolijevao je Hajduku svega osam minuta kada su Splićani preko Bulea, na asistenciju Bošnjaka i Deranje poveli sa 0:1.

Svega sedam minuta nakon primljenog pogotka TŠK-ovci ponovo kapituliraju, i to na pomalo bizaran način. Srna je izveo korner sa lijeve strane, najviši u skoku bio je Andrić koji šalje loptu pred vrata TŠK-a, a desni bočni domaćih Hrvoje Jančetić nespretno reagira i pogađa vlastitu mrežu.

U 32.minuti već je 0:3. Brza kontra krenula je preko Vejića, Deranja izlazi oči u oči sa Radošem i neumoljivo pogađa. Prvi dio zaključuje Bošnjak pogotkom za 0:4. Nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu Deranja postiže svoj drugi, a Hajdukov peti gol. Gosti u 62. preko Bulea te 65. preko Srne pogađaju stativu i to je sve što smo od njih vidjeli.

Domaći nogometaši u završnici prvo preko Bobinca nakon greške Miše i Pletikose smanjuju na 1:5, a u posljednjim trenucima susreta preko Ujevića iz jedanaesterca postavljaju konačnih 2:5. Jedanaesercu je prethodio prekršaj Pletikose nad Bobincu kad je ovaj išao prema praznim vratima za što je reprezentativni čuvar mreže zasluženo inkasirao crveni karton.

Sve u svemu, uvjerljiva i zaslužena pobjeda Splićana. TŠK se nakon ovog poraza i dalje nalazi na dnu i pred ponorom druge lige.

Slaven Bilić(trener Hajduka):
Prije samog susreta znali smo da nas čeka dosta teška utakmica. Loš teren i napaljen domaćin nisu nam išli na ruku. Moram se ipak zahvaliti domaćoj momčadi na izuzetno fer i korektnoj igri, a svojim pristupom su pokazali kako imaju dva tri izuzetno kvalitetna igrača i da im nije mjesto u drugoj ligi. Ipak ne mogu se ne osvrnuti na suđenje. Stvarno ne znam kome je bilo u interesu da Stipe dobije crveni karton. Imao sam osjećaj da sudac jedva čeka da nekome da karton. Igrala se posljednja minuta i sve je bilo riješeno i stvarno je sve moglo proći sa nekakvim žutim, a ne crvenim kartonom. Ne volim komentirati suđenje, ali više ne mogu izdržati.

Žarko Šetka (trener TŠK-a):
Čestitam igračima Hajduka na zasluženoj pobjedi, a svojim igračima na borbenosti. Hajduk je i prije susreta slovio za favorita. Bilo je vidljivo od prvog trenutka da su gosti puno kvalitetnija i homogenija momčad. Bolje su stajali na terenu i lakše su svarali prigode. Nama ovaj poraz vjerojatno znači i oproštaj od prve lige, ali do kraja natjecanja odigrat ćemo časno i ići ćemo u svakoj utakmici na pobjedu.