Zagreb suvereno prema naslovu prvaka!

Davor Sajko • srijeda, 06.03.2002.

U svom debitanstkom nastupu na klupi Osijeka, Ćiro Blažević je krenuo porazom. Pogocima Agića i Leke je Dinamo došao do pobjede, dok je pogodak za Osječane postigao Beširević s bijele točke te je tako Osijek došao u izuzetno neugodnu poziciju na tablici. Osim poraza koji je doživio s Osijekom, Ćiro Blažević je prijavljen od strane suca Novaka za fizički napad. Hajduk nije imao većih problema s TŠK-om u Sisku, gdje je slavio s čak 5:2. Najzanimljivije je bilo u posljednjem susretu 21. kola u Varaždinu, gdje je Zagreb doslovno "pregazio" domaći Varteks i tako još se više približio naslovu prvaka. Poveo je Varteks preko Hrmana, međutim Olić i Duro po jednom te Hasančić u dva navrata riješili su susret u korist gostiju.

Varteks Zagreb 1:4

Uz aktualne prvake, izuzetno su raspoloženi bili i Riječani, koji su slavili protiv najvećeg iznenađenj prošlog kola, Marsonije. U Slavonskom Brodu, Rijeka je s 4:1 bila bolja od domaće momčadi, a gosti su već nakon prvih 45 minuta imali prednost od 2:0. Tek je Mučin s bijele točke u 59 minuti uspio postići počasni pogodak za Marsoniju, dok su se u redovima gostiju u strijelce upisali Burčul, Brajković, Meštrović i Rački.

U Šibeniku je istoimeni domaćin nakon opsjedanja gostujućih vratiju krajem susreta ipak došao do toliko željena tri boda. Strijelac jedinog pogotka bio je Jović u 75. minuti susreta protiv Kamen Ingrada. Zadrani su nakon dosadne i loše igre protiv Slaven Belupa, kojom su počastili svoje navijače, krajem susreta ipak došli do pobjede. U 64. minuti vodeći je pogodak postigao Ihtijarević, dok je konačnih 2:0 djelo Butić u posljednjoj minuti susreta. Zanimljivo je da su obje momčadi kraj utakmice dočekale s po deset igrača, s obzirom da su Nedić (Zd) i Crnac (SB) prije posljednjeg sučevog zvižduka poslani u svlačionicu.

Nakon što su u prošlom kolu u posljednjim minuta ostali bez tri boda, u ovom kolu nisu dozvolili da bodovi odu iz Vinkovaca. Prvo je Abramović u 33. minuti doveo domaću momčad u vodstvo, da bi Pernar u 73. minuti ugasio sve nade Hrvatskog dragovoljca. Kostrenjani su u susretu protiv Čakovca došli do pobjede zahvaljujući pogocima Prpića i Flege, dok je deset minuta prije kraja susreta vodstvo Pomorca smanjio Škopljanac.