Udinese pobijedio Hajduka

Baldo Leburić • ponedjeljak, 03.09.2001.

Hajduk je jučer u Udinama pred 4000 gledatelja izgubio međunarodnu prijateljsku utakmicu od Udinesea 2:1. Zgoditke za Udinese su postigli Zamboni u 9. i Di Michele u 30. minuti, a za Hajduk Radčenko u 90., posljednjoj akciji susreta.

Hajduk nije loše krenuo u susret, dapače Erceg je već u 2. minuti osvanuo sam ispred domaćeg vratara, međutim De Sanctis je spretnom obranom spriječio "bile" da već na samome početku povedu. Hajduk je igrao čvrsto, nije se štedio, međutim oba gola Udinesea su postignuta zahvaljujući greškama splitske obrane.

Utakmica je sama po sebi bila dopadljiva za gledatelje, a dosta puta se prolamao buran pljesak sa stadiona Friuli i to ne samo domaćim, već i gostujućim igračima. Utakmica je dobrodošla jednima i drugima, jer će se sada početki zahuktavati u talijanskom i hrvatskom nogometnom prvenstvu.