Vukovar 91 - Rijeka: Riječani u osmini finala

Hrvoje Niče • srijeda, 19.09.2001.

1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa
Vukovar 91 - Rijeka 2:4 (1:4)

Borovo Naselje. Stadion u Borovo Naselju. Gledatelja : 500. Sudac : Goran Marić 6.5 (Zagreb). Pomoćnici : Darko Kolić (Sibinj) i Branko Kožarec (Domaslovac).

Vukovar 91 - Šimić 5.5, Jukopila 5.5, Vratović 5, Kuić 6 (od 82. Jurčević), Drljo 5.5, Goluža 5.5, Đerđ 5.5 (od 85. Huljić -), Antunović 5 (od 67. Ivić -), Živković 6, Čorić 6, Popović 7.
Trener : Ivica Radoš

Rijeka - Tafra 6, Vincetić 6.5, Čaval 6, Milinović 6.5 (od 46. Ivančić 6), E. Brajković 6, Mijatović 6, Skočibušić 6, G. Brajković 7, Vidović 5, Meštrović 7 (od 80. Matulović -), M. Brajković 6.5 (od 61. Rački 5.5).
Trener : Ivan Katalinić

Strijelci : 0:1 - Meštrović 11-m (13), 0:2 - Milinović (17), 0:3 - G. Brajković (18), 1:3 - Popović (35), 1:4 - Vincetić (43), 2:4 - Popović-11m (56).

Kartoni :
- žuti : Goluža (67); M. Brajković (39), Tafra (55)
- crveni : Vidović (67) - drugi žuti

Igrač utakmice : Mario Meštrović (Rijeka).

Pobjeda Vukovara 91 u posljednjem kolu 2. Lige Sjever- Istok nad Slogom iz Nove Gradiške od 5:3, te pobjeda Rijeke, također u gostima, nad TŠK-a od 3:2, već u startu je obećavalo uzbudljivu, a nadasve i pogocima bogatu utakmicu.

Domaćini su krenuli s dosta ambicija, pa su već u trećoj minuti imali priliku preko Antunovića za kojom će veoma dugo žaliti. Naime, vukovarska "osmica" sa samo šest metara maši cijela vrata. Općeg smo uvjerenja da bi utakmica išla drugim tijekom da je Antunović, koji je nakon toga i dalje destabilizirao lošom igrom vlastite redove, postigao zgoditak. U dvanaestoj minuti sudac Marić opravdano dosuđuje kazneni udarac nakon prekršaja na Vidoviću unutar kaznenog prostora domaćina. Sigurni izvođač bio je Mario Meštrović -0:1-

Početna inicijativa Vukovara tada pada, a novi šok dolazi u 17. minuti. Mario Meštrović izvodi udarac iz kuta točno na Milinovića kojem nije bilo teško s nekoliko metara matirati domaćeg vratara Šimića -0:2. U idućoj akciji nagovještava se potpuni potop domaćina? Goran Brajković dolbiva dubinsku loptu, te je šalje pod vratnicu ponovno nemoćnom Šimiću -0:3.

Nakon toga, očekivao se potpuni potop domaćina. No, Vukovarci u stilu svojih sugrađana nisu se dali, te su pošteno bez imalo predaje nastojali smanjiti uvjerljivo vodstvo. To im je pošlo i za nogom u 35. minuti peko mladog Danijela Popovića. Mladi napadač sa 17. metara šalje Tafru da vadi loptu iz vlastite mreže -1:3.

Nakon toga Vukovara i dalje napada, no na žalost domaćih navijača prima još jedan pogodak. Vincetić u 43. minuti prima loptu na 35 metara od Šimićeva gola, te ulazi sam u kazneni prostor odakle povećava vodstvo svoje momčadi na -1:4. Veoma bogato poluvrijeme od čak 5 golova ostvarilo je prognozu s početka teksta. U drugom dijelu bili smo svjedoci samo jednog zgoditka i to domaće momčadi.

U 55. minuti Živkovića u kaznenom prostoru ruši vratar Tafra za opravdani kazneni udarac za kojeg se nimalo nije dvoumio veoma dobri sudac dr.ekonomije Goran Marić. S "bijele točke" u 56. minuti Popović se ponovno upisuje u listu strijelaca -2:4.

Tekla je 67. minuta kada je zbog naguravanja s Golužom, Vidović dobio drugi žuti i - put u svlačionicu. Tu su domaćini gajili još koju nadu za preokretom. Popović je dovodio do ludila obranu Rijeke, paj e tako u 72. minuti za malo promašio vrata. Četiri minute potom i Živković glavom puca pored gola. Uz ove dvije izvanredne prilike, domaćini su imali tu i tamo još koju polu priliku koju do kraja susreta nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.