Liga prvaka: Novi pogodak Vlaovića

Bernard Jurišić • četvrtak, 20.09.2001.

Skupina A: Anderlecht - Roma - 0:0, Real M. - Lokomotiv M. - 4:0.
Gabriel Batistuta tragičar je utakmice u Bruxellesu, toliko je šansi propustio realizirati, što zbog nesreće, što zbog nespretnosti, što zbog sjajnih reakcija vratara De Wildea. Roma je napadala, Anderlecht se branio, tako je i naš Ivica Mornar ostao nezapažen u napadu, igrao je do 67. minute. Real je potvrdio ulogu favorita ove skupine, nakon dva kola već je pobjegao pratnji za 4 boda. Pogotke za "kraljevski klub" postigli su Munitis (39.), Figo (64.-11m), Carlos (81.) i Savio (87.).

Skupina B: Borussia D. - Liverpool - 0:0, Boavista - Dynamo K. - 3:1
U najzvučnijoj utakmici ovog kola između Borussije i Liverpoola viđeno je malo dobrog nogometa, malo šansi i akcija koje bi opravdale epitete koji su opisivali ove dvije momčadi prije početka utakmice. Njihov međusobni remi iskoristila je Boavista, koja je pobjedom nad kijevskim Dynamom skočila na čelo ljestvice. Pogotke za portuglasku momčad postigli su Sanchez (5.), Silva (10.) i Duda (29.), privremeno je izjednačio Ghioane.

Skupina C: Panathinaikos - Mallorca - 2:0, Arsenal - Schalke - 3:2
Goran Vlaović bio je efikasan i u drugom kolu Lige prvaka. Nakon što je u prvom kolu zatresao mrežu Schalkea, u drugom je po loptu u mrežu morao i vratar Mallorce. Drugi pogodak djelo je Konstantinoua. Arsenalu je u pobjedi protiv Schalkea pomogao i francuski sudac Colombo, dosudivši nepostojeći jedanaesterac na Vieiri u 47. minuti, iz kojeg je Henry povisio na 3:1. Prije toga Arsenal je vodio 2:0 preko Ljungberga i Henryja, na 2:1 smanjio je van Hoogdalem. Konačnih 3:2 postavio je Mpenza.

Skupina D: PSV - Galatasaray - 3:1, Lazio - Nantes - 1:3.
LAziju nikako ne ide ove sezone, nakon 3 uzastopna remija na početku talijanskog prvenstva, poraza od Galatasaraya u prvom kolu Lige prvaka, konačno se dogodio i pravi nokaut, u režiji francuskog prvaka Nantesa, kojem u prvenstvu također ne cvjetaju ruže. Fabbri (3.), Armand (63.) i Ziani (86.) potopili su Lazio, privremeno je izjednačio Couto (6.). PSV je lakše nego što se očekivalo slomio Galatasaray, pogocima Brugginka (38.), Fabera (53.) i Kežmana (90.), pogodak za tursku momčad postigao je Karan u 68. minuti.