Liga prvaka: Juventusu triler u Torinu

Tomislav Pacak • utorak, 18.09.2001.

Slika 1 od 1.

Prve utakmice Lige prvaka u skupinama E, F, G i H donijele su kvalitetan i uzbudljiv nogomet, a u osam dvoboja pao je 21 pogodak. Utakmica večeri odigrana je u kišnom Torinu gdje je domaći Juventus bez ozljeđenog Igora Tudora sa 3:2 slavio protiv Celtica. Juve je poveo pri kraju prvog poluvremena golom DavidaTrezegueta nakon krasnog prodora Salasa.

U drugom dijelu Trezeguet na ubačaj Del Piera povisuje na 2:0, i donosi naoko nedostižnu prednost. Ipak, Stilian Petrov smanjuje na 2:1 iz slobodnog udarca, da bi pred kraj utakmice Henrik Larsson izjednačio iz sumnjivog jedanaesterca. Ono što je sudac Helmut Krug poklonio Škotima, vratio je par minuta kasnije i "Staroj dami", poklanjajući jedanaesterac iz kojeg je Nicola Amoruso bio neumoljiv. Svoj prvi nastup nakon četveromjesečne stanke zabilježio je Edgar Davids, no upamtiti će ga po crvenom kartonu, a isključen je bio i trener Celtica O'Neill zbog prigovora.

Barcelona je neočekivano lako sa 3:0 svladala Fenerbahče u gostima golovima Kluiverta, Anderssona i prvijencem Javiera Saviole. Turcima je i doslovno pao mrak na oči kada su u 75. minuti reflektori na stadionu otkazali poslušnost, pa je utakmica nakratko prekinuta. Milan Rapajić je bez većeg učinka igrao za Fener cijelu utakmicu. Naši reprezentativci, braća Kovač sudjelovali su u remiju Bayerna protiv Sparte iz Praga u Munchenu. Robert je odigrao cijelu utakmicu, a Niko je bio zamijenjen na poluvremenu.

Feyenoord je propustio 2:0 vodstvo u Moskvi, a uporni Rusi su ipak uspjeli osvojiti bod. Porto je, bez Silvija Marića, uknjižio vrijedna tri boda u Trondheimu slavivši protiv Rosenborga sa 2:1. Uzbudljivu utakmicu vidjeli su i gledatelji u La Coruni gdje je domaći Deportivo golom Frana poveo protiv Olympiakosa. Grci u samo dvije minute stižu i prestižu vodstvo, da bi Juan Valeron ipak spasio bod Španjolcima u zadnjoj minuti. Na kraju utakmice spasio se i Manchester United koji nije briljirao protiv Lillea, no David Beckham je pogotkom u 89. minuti ostavio sva tri boda na Old Traffordu.

Ulf Kirsten je donio sva tri boda Bayeru na gostovanju u Lyonu. Hrvat Boris Živković ušao je u 80. minuti, te minutažu iskoristio među ostalim i za žuti karton, dok je Tomislav Brdarić u 82. minuti zamjenio strijelca Kirstena.

Rezultati 2. kolo: Juventus - Celtic 3:2 (Trezeguet 43, 55, Amoruso 90; Petrov 67, Larsson 86), Rosenborg - Porto 1:2 (Rushfeldt 90; Pena 10, Deco 60), Fenerbahče - Barcelona 0:3, (Kluivert 25, Andersson 28, Saviola 66), Lyon - Bayer 0:1 (Kirsten 75), Manchester United - Lille 1:0 (Beckham 90), Deportivo - Olympiakos 2:2 (Fran 25, Valeron 90; Giannakopoulus 80, Oforiquaye 82) Bayern - Sparta Prag 0:0, Spartak - Feyenoord 2:2 (Robson 61, Beschastnykh 68; Bosvelt 12, Tomasson 58).