Komazec predvodio AEK, Perasović Fuenlabradu

Ivan Varat • ponedjeljak, 19.11.2001.

U Italiji je odigran veliki derbi između "vjećnih" gradskih rivala - Kindera i Skippera, a razloga za slavlje na kraju su imali košarkaši Skippera koji su u neizvjesnom susretu slavili sa 80:79 i tako prekinuli Kinderov niz od 15 uzastopnih pobjeda (šest u Euroligi i devet u prvenstvu). MVP susreta bio je Gregor Fučka sa 20 koševa i 17 skokova, koji je ubacio i pobjednička slobodna bacanja minutu prije kraja. Milič i Basile sa po 14 poena pratili su Fučku, dok se Emilio Kovačić još uvijek oporavlja od ozljede. Kod Kindera kojem je ovo prvi poraz u prvenstvu, najbolji Ginobili sa 18 ubačaja.

Benetton je još uvijek jedina momčad prvenstva bez poraza. Momčad iz Trevisa (Edney 18) u desetom kolu pobijedila je Lauretana Biellu sa 112:80, a Mario Stojić nije igrao zbog ozljede zbog koje će propustiti i prva tri ogleda reprezentacije u kvalifikacijama za EP 2003.

Ivica Marić sa 7 poena (šut 1-5) za 31 minutu sudjelovao je u pobjedi Trsta nad Violom 93:81, dok se Jurica Ružić za četiri minute na parketu nije upisao u listu strijelaca (šut 0-1). Slaven Rimac također je ostao bez koša za 15 minuta (šut 0-3) u porazu Milana od Oregon Cantua 78:74.

Panathinaikos se vratio na pobjedničke staze. U 8. kolu grčkog prvenstva PAO je pobijedio Aris sa 97:78, a čak petorica su ubilježila dvoznamenkasti broj koševa, među njima i Damir Mulaomerović (12). Cibonin sljedeći protivnik u Euroligi AEK je ostvario i osmu pobjedu. "Žuti" su savladali Near East sa 74:87, a najbolji igrač susreta bio je Arijan Komazec sa 23 koša. Demos Dikoudis (12 koševa, 9 skokova) i Andrew Betts (10 koševa, 10 skokova) pratili su Arija.

Slika 1 od 1.

Uz pobjedu Fuenlabrade ponovno se mora spomenuti ime Velimira Perasovića koji konstantno pruža odlične igre i najzaslužniji je što se njegova momčad nalazi na visokom četvrtom mjestu španjolskog prvenstva sa omjerom 6-3 iza trojca (Unicaja 9-0, Real 8-1, Barcelona 7-2). U devetom kolu Fuenlabrada je sa 107:91 pobijedila Caceres, a Peras je ubacio 29 koševa (šut 10-19) uz 9 asistencija.

Unicaja i Veljko Mršić (15) došli su devete pobjede porazivši Breogan sa 75:63, dok je Real ostvario gostujuću pobjedu nad Granadom (86:98). Žan Tabak je bio četvrti strijelac "kraljevske momčadi" sa 11 poena (šut 5-7) uz 11 skokova.

Nikola Vujčić ponovno je odigrao vrlo dobro u dosta teškoj pobjedi Asvela nad Parisom sa 72:75. Vujo je bio drugi strijelac momčadi iza Bonatoa (16) sa 15 poena i 12 skokova. Pau Orthez je ostvario i sedmu pobjedu sa 94:89 nad Strasbourgom, a fenomenalno je odigrao Dragan Lukovski (22) kojem je ovo trebala biti posljednja utakmica u dresu Pau. Ipak po nekim informacijama Uprava francuskog prvaka ponudila je Lukovskom da ostane do kraja sezone tako da je status Vladimira Krstića ponovno došao u pitanje.

U Bundesligi s.Oliver Würzburg našeg reprezntativca Krešimira Lončara pobijedio je sa 77:78 Mitteldeutscher, a Lončar je bio četvrti strijelac momčadi sa 13 poena. Ruski CSKA je ostvario laganu pobjedu nad Sparatkom sa 83:55 tako da nije niti trebala pomoć Gordana Giričeka koji je susret odgledao s klupe, a igrali su oni koji inače nemaju veliku minutažu. Momčad Jasmina Repeše Idea Slask krenula je u renoviranje momčadi tako da su otpuštena dva igrača, a jedan od njih je i Vladan Alanović. "Vjerovali smo da će ova dvojica početi igrati bolje, no nažalost nisu i promjene su bile nužne", komentirao je predsjednik kluba Grzegorz Schetyna. Poljski prvak u planovima ima trojicu novih igrača - Stevena Rogersa, Michaela Wrighta i Gordona Firića.