Vodeni sportovi

Braća Sinković ostala na korak do medalje na Europskom prvenstvu

Petar Jenjić • nedjelja, 28.04.2024.

Braća Martin i Valent Sinković osvojili su četvrto mjesto na Europskom prvenstvu u dvojcu bez kormilara. Do zlatne medalje stigao je britanski dvojac...

Nakon što su sestre Jurković osvojile broncu u dvojcu bez kormilara, u istoj disciplini na Europskom prvenstvu nastupila su i braća Martin i Valent Sinković koji svoju utrku nisu odradili u skladu s očekivanjima.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvih 500 metara bili su posljednji, ali kako je utrka odmicala, pojačali su ritam i polako napredovali u poretku. Ipak, dalje od četvrtog mjesta s vremenom 7:10.52 nije išlo.

Do pobjede je stigao britanski dvojac Oliver Wynne-Griffith/Tom George s vremenom 7:01.54, drugi su završili rumunjski veslači Florin Arteni i Florin Lehaci (7:03.88), a treći Roman Roeoesli i Andrin Gulich iz Švicarske (7:06.50).

Hrvatska će Europsko prvenstvo zaključiti s jednom medaljom, a nastavak veslačke sezone ide vrlo skoro. Jasno, njen vrhunac su Olimpijske igre.