15.TORINO 2726:38
16.VENEZIA 2425:47
17.CAGLIARI 2025:44
18.PIACENZA 1715:35

Dva superderbija obilježila su 27. kolo Serie A. U petak je Juventus u Milanu doživio tek drugi ovogodišnji poraz, Andriy Shevchenko sa dva je pogotka torpedirao "zebre" i dao prigodu Laziju da pobjedom u rimskom derbiju u subotu smanji prednost Torineza. "Poklon" iz Milana rimski "orlovi" su iskoristili, uvijek dragom pobjedom nad rimskim "vukovima" 2:1 (Bokšić igrao zadnjih 18 minuta) i razliku smanjili na 6 bodova. Povela je Roma, već u 2. minuti pogotkom Montelle, no Lazialima su bile dovoljne tri minute za preokret - Nedved u 25. i Veron u 28. minuti donijeli su pobjedu. Lazio je ostao jedini pratitelj Juventusu, i jedini koji se može nečemu nadati do kraja, sa druge strane, negativna serija Rome dovela ih je u situaciju da su izgubili čak i petu poziciju, a Liga prvaka sve im je dalje.

Dario Šimić je sa svojim Interom progutao još jednu "knedlu" u Lecceu, gradiću koji se do ovog kola mogao jedini pohvaliti Juventuskovim skalpom. Sada se mogu pohvaliti i pobjedom nad Interom, čija dva napadača vrijede mnogo više od cijele momčadi domaćina. Dva hrvatska igrača bili su strijeli u ovom kolu, Mario Stanić je ušao u 61. minuti i u 80. donio pobjedu Parmi u Cagliariju, dok pogodak Milana Rapaića za Perugiju u 14. minuti ipak nije donio nikakvu materijalnu korist. Od naših, nastupili su još Krunoslav Jurčić za Torino (zamijenjen već u 28. minuti), te Nenad Pralija, koji je igrao posljednjih 12 minuta za Regginu.

Vrlo važnu pobjedu u ovom kolu ostvarila je Šerićeva Verona, trijumfalno prošavši kroz Jurčićev Torino, čime su se konačno podigli s mjesta koje vodi u Serie B. Pogodak Piacenze za 2:2 vjerojatno je Rukavininu i Budanovu Veneziju povukao zajedno sa domaćinima u drugu ligu, a u opasnoj zoni vrlo su ugroženi postali Torino i Bari.