Dinamo - Maccabi: "Modri" teško protiv izraelskog bunkera

Dragan Kovač, Alan Sinovčić • četvrtak, 20.09.2001.

Slika 2 od 2.

Neodlučenih dva prema dva u današnjoj utakmici između Dinama i Maccabija definitivno je razočarenje za igrače i navijače modrih, posebno ako se zna da je Dinamo tijekom svih 90 minuta bio puno bolja momčad. Ipak, Dinamo je na jednoj strani stvarao prilike, dok je Maccabi s druge strane iz brzih protuudara postizao golove.

Dinamo je od početka krenuo napadački pa je već u prvoj minuti Pilipović imao dobru prigodu. Prvu veću šansu domaći su imali u 17. minuti kada je danas odlični Mikić sa 16 metara silovito pucao u donji desni kut Maccabijevog vratara koji je pravovremeno intervenirao. Već u slijedećoj minuti Mikić se našao oči u oči sa vratarom gostiju Strauberom, ali ovaj potonji ponovno izvrsno brani. Četiri minute kasnije modri imaju još jednu veliku prigodu za vodstvo: Zahora je ubacio loptu iz slobodnog udarca sa desne strane, Pilipović oštro puca glavom a vratar gostiju je na pravom mjestu. Kako to obično biva, kazna za te silne promašaje stigla je vrlo brzo. U 23. minuti igrači Maccabija su krenuli u protunapad iz kojega je Rodrigo Goldberg poentirao za vodstvo gostiju.

Dinamo tada kreće još silovitije, ali bez učinka. Redale su se prilike Mikića, Smoje, Sedloskog i Zahore, ali umjesto izjednačenja stiže još jedan hladan tuš za domaće navijače. Vezist i glavna poluga Maccabija Nimny je povukao jednu brzu kontru, ubacio loptu za Barukha Dagoa koji lagano pogađa za 2:0. Krivac za ovaj pogodak je Butina koji nije istrčao na loptu kojoj je bio puno bliže nego strijelac Dago, tako da se napadač gostiju lagano dočepao lopte koja mu je bila ubačena u for i poentirao.

Slika 1 od 1.

Drugi dio utakmice započeo je velikom greškom suca koji nije dosudio očigledan jedanaesterac za Dinamo zbog igranja rukom obrambenog igrača gostiju. Kada već Dinamovom napadu ništa nije polazilo od ruke, stvar je u 55. minuti u ruke odlučio uzeti Agić. Primio je loptu na nekih 30 metara od gola gostiju, povukao loptu, prešao dva igrača Maccabija i sa 15-ak metara silovito i neobranjivo opalio u desni kut za smanjenje vodstva.

U tom periodu Maccabi se branio sa svih 11 igrača, a Lončarević je u igru uveo visoke Drpića i Abramovića pa su domaći nešto više pokušavali napraviti ubacivanjem visokih lopti u šesnaesterac gostiju. Takva igra je dala rezultata u 72. minuti. Mikić je ubacio visoku loptu na glavu Sedloskog koji pogađa za 2:2, rezultat koji uopće ne izgleda tako loše nakon šokantnog vodstva gostiju od 0:2. Do kraja utakmice Dinamo je imao još nekoliko prilika od kojih izdvajamo udarce glavom Leke i Pilipovića te još jedan vrlo dobar udarac Mikića.

Ne može se reći da Dinamo nije dobro igrao, ali protiv bunkera gostiju nisu mogli puno. Tijekom cijelog susreta igrači Maccabija su tek nekoliko puta prešli centar, ali im je uspjelo da iz četiri prilike postignu dva gola. Mikić je ponovno igrao u samom vrhu napada i bio najbolji igrač Dinama, dok je kod gostiju vratar Strauber s nekoliko odličnih intervencija spasio svoju momčad od teškog poraza.

Ilija Lončarević, trener Dinama: "Utakmicu mogu podijeliti na dva dijela. Po našoj igri i po našim kiksevima. Bilo smo ukočeni u prvom dijelu, nismo trčali, i lopta je sporo išla. U drugom dijelu smo bili puno bolji, rastrčaniji, razigraniji. Izgledali smo onako kako sam bojažljivo najavljivao da možemo biti. Igrali smo najbolje do sada. Imamo realne šanse da prođemo u drugo kolo."

Ner Levin, trener Maccabija: "Postigli smo dobar rezultat, ali ostat će nam razočaranje zbog propuštenog odličnog vodstva. Odigrali smo odlično u prvom dijelu, ali Dinamo se pokazao kao dobra momčad. Imalo smo dosta problema u obrani. Sad znam da nas očekuje teška utakmica u Tel Avivu."

Mihael Mikić, igrač Dinama: "Ništa nije izgubljeno. I dalje imamo dobre šanse za prolazak u drugo kolo, procjenjujem ih na 50/50. Zabili su nam pogotke zahvaljujući čistoj sreći, ne smijemo primati takve glupe golove. No, ukupno gledajući zadovoljan sam našom igrom."