H. dragovoljac - Pomorac: Nasukani "pomorci"

Ivor Krapac • subota, 22.09.2001.

Briljantno izdanje Hrvatskog dragovoljca potpuno je "samljelo" goste iz Kostrene, završnih 5-1 dovoljno govori o srčanosti i kvaliteti igre koju su domaći nogometaši prikazali pred oko 400 gledatelja. Šteta da su mnogi, unatoč lijepom vremenu, zaobišli Siget, jer igralo se vrlo dobro.

Utakmicu su bolje otvorili gosti i već u 12. minuti došli do vodstva lijepim pogotkom Skočića sa 16 metara. Priliku za brzi uzvrat imao je dvije minute kasnije Gulić, no njegov udarac glavom prolazi nekoliko milimetara pokraj vratnice Pomorca. Slično se u 17. minuti dogodilo i pred golom Dragovoljca, no vratnica zaustavlja Ostojićev udarac. Period zatišja i gostujućeg mirnog čuvanja vodstva prekinut je u 32. minuti nakon akcije Lalića i Gulića za Katulića, koji sam pred Knezom poravnava na 1-1.

Četiri minute kasnije došlo je do potpunog preokreta, Lalić je iz slobodnog udarca s 18 metara sjajno pogodio za domaćih 2-1. Do kraja poluvremena više nije bilo izrazitih prigoda, valja istaknuti tek dvije dobre intervencije vratara, gostujućeg Kneza u dvoboju s Gulićem, te domaćeg Čavline nakon opasnog ubačaja Samardžića. U sudačkoj nadoknadi još jedna opasnost za domaće, slobodan udarac Skočića s 18 metara koji je otišao pokraj vrata "ukočenog" Čavline.

Početak drugog dijela je donio domaći debut novog člana Dragovoljca Ardiana Koznikua, koji je zamijenio Gulića. Već nakon tri minute nastupa Kozniku je ušao u dobru situaciju, nakon prolaska pored Komara spremao se za udarac, no opasnost sprečavaju Grubišić i Knez. 52. minuta donosi ključan trenutak koji je potpuno "slomio" goste – Lalić je pobjegao u kontru, krenuo ususret Knezu, no stigao ga je i u čistoj prilici za pogodak s leđa omeo Kurilić, pa sudac Vice Pavić nije imao izbora, dosudio je jedanaesterac i crveni karton za gostujućeg obrambenjaka. S 11 je metara siguran bio Kozniku.

U 56. minuti nova sjajna reakcija domaćeg trenera Vjerana Simunića, Ivan Fumić ulazi umjesto Petrovića i tri minute kasnije otklanja sve dvojbe krasnim pogotkom u rašlje s 20-ak metara nakon prolaska pokraj nekoliko zbunjenih gostujućih igrača. Prije petog pogotka domaćina dvaput je, nakon udaraca Katulića i Koznikua, dobro reagirao Knez, no ostao je nemoćan u 75. minuti nakon dobrog prodora Katulića i nespretne reakcije Romića, koji je u pokušaju izbacivanja lopte "napucao" Koznikua, od čije se noge lopta silovito odbija u mrežu.

Do kraja susreta triput je u dobroj situaciji za smanjenje gostujućeg zaostatka bio Dželalija, no dvaput je uspješan bio Čavlina, a jednom domaća obrana. Domaću je "rapsodiju" i sjajnu pobjedu neugodnim udarcem s 20-ak metara zaključio Ivo Maglica, no šesti je pogodak spriječio najbolji gostujući igrač, vratar Damir Knez.