Bundesliga: Kaiserslauternu "sedam od sedam"

Davor Sajko • nedjelja, 23.09.2001.

Slika 1 od 1.

Nakon sedmog kola njemačke Bundeslige Kaiserslautern je i dalje momčad bez poraza njemačkog prvenstva. Sa visokih 4:1 bila je momčad s Betzenberga bolja od gostujuće Herthe, međutim Nenad Bjelica nije bio među kandidatima za prvi sastav. U derbiju kola u Dortmundu su Borussija i Bayer podijelili bodove. U vodstvo su već u sedmoj minuti došli domaći, da bi gosti iz Leverkusena poravnali 11 minuta prije kraja. Kod "apotekara" od 81. minute priliku je dobio Boris Živković kad je zamijenio Ulfa Kirstena, dok je Brdarić zaigrao od 62. minute susreta.

FC Hollywood protutnjao je Cottbusom u susretu u kojem nije bilo dvojbe oko pobjednika. Zickler je prvi od tri pogotka postigao već u drugoj minuti, a u 24. ga je zamijenio Niko Kovač. Do kraja susreta Bayern je postigao još dva pogotka, a Robert Kovač je odigrao u dresu njemačkog prvaka cijeli susret. U domaćoj momčadi standardno je na vratima bio Tomislav Piplica, Antun Labak je priliku dobio od 46. minute, dok je Bruno Akrapović odigrao svih 90 minuta te ujedno bio najbolji pojedinac u momčadi domaćina.

Derbi sjevera između HSV-a i Werdera završio je visokom pobjedom gostiju iz Bremena (0:4). U redovima domaćeg HSV-a nije igrao Andrej Panadić, dok je za Werder posljednje dvije minute umjesto strijelca drugog pogotka, Bodea , igrao hrvatski U-21 reprezentativac Ivan Klasnić. Zvonimir Soldo i Stuttgart uspjeli su nakon početnih 0:1 tijekom nastavka preokrenuti rezultat u svoju korist, a Soldo je igrao cijeli susret.

Borussia i St. Pauli podijelili su bodove u uzbudljivoj završnici. Nakon što je Borussia uspjela u posljednjoj minuti susreta povesti s 2:1, gosti iz Hamburga u posljednjoj minuti sučeve nadoknade ipak su izvukli bod. U sastavu Borussije Ašanin je ušao u 77. minuti susreta, dok je u gostujućem sastavu Bulat bio na vratima. "Zehcigeri" su se dokopali pobjede nakon pogotka Maxa u 75. minuti susreta. Filip Tapalović odigrao je svih 90 minuta za domaći sastav i Marić, dok je Marino Biliškov "pocrvenio" u posljednjoj minuti susreta.

Rezultati 7. kola: Kaiserslautern - Hertha 4:1, 1.FC Köln - Nürnberg 1:2, Borussia (D) - Bayer 1:1, Energie - Bayern 0:3, Hamburger - Werder 0:4, Freiburg - Schalke 2:0, Stuttgart - Hansa 2:1, Borussia (M) - St. Pauli 2:2, 1860 München - Wolfsburg 2:1.