Liga prvaka: Odigrani susreti odgođenog 1. kola

Davor Sajko • srijeda, 10.10.2001.

Teroristički napad na SAD od prije mjesec dana bio je razlog odgode utakmica 1. kola Lige prvaka skupina E, F, G i H. Danas su napokon i te utakmice stigle na red te su time prva tri kola Lige prvaka kompletirana.

U skupini E Porto je iskoristio probleme Juventusa s igračkim kadrom s obzirom da je uoči susreta trener "Stare dame" Marcello Lippi bio prisiljen tražiti alternativna rješenja za napad. Čak su dva Juveova napadača ispala iz sastava zbog ozljeda (David Trézéguet i Nicola Amoruso), Pavel Nedved nije mogao nastupiti zbog kazne, a Lippi je na raspolaganju ima tek dva napadača, Del Piera, a jedan se tek u utorak priključio momčadi u Portugalu, Čileanac Salas. Hrvatski reprezentativac Igor Tudor odigrao je cijeli susret, a u 19. minuti dobio je žuti karton. U drugom susretu skupine E s minimalnih je 1:0 Celtic na svom stadionu slavio protiv Rosenborga. Jedini pogodak na utakmici postigao je Thomson u 21. minuti. Rezultati 1. kola, skupina E: Porto - Juventus 0:0, Celtic - Rosenborg 1:0

U skupini F domaće su momčadi osigurale pobjede. U Leverkusenu su "Apotekari" protiv turskog Fenerbahçea slavili s 2:1, iako su Turci već u šestoj minuti susreta postigli vodeći pogodak. Lucio i Ballack su vratili "Apotekara" u igru, a u gostujućem sastavu cijeli je susret odigrao Milan Rapajić, koji je ujedno i "požutio" u 77. minuti susreta. Gosti su od 37. minute igrali s deset igrača kada je bio isključen Samuel Johnson zbog drugog žutog kartona. Barcelona je francuski Lyon ispratila s Nou Campa s dva pogotka u mreži. Pobjedu Španjolcima osigurali su u posljednjim minuta ma susreta Kluivert (79) i Rivaldo (83). Rezultati 1. kola, skupina F: Bayer - Fenerbahçe 2:1, Barcelona - Olympique L. 2:0

Junak engleske nogometne reprezentacije upisao se u listu strijelaca i u odgođenom 1. kolu Lige prvaka, skupina G. David Beckham bio je strijelac vodećeg pogotka u 66. minuti susreta, dok je "točku na i" stavio Andy Cole osam minuta prije kraja susreta. Francuski Lille i španjolski Deportivo podijelili su bodove nakon 1:1. Španjolci su vodili od početka drugog dijela, da bi domaći bod "isčupali" četiri minute prije kraja utakmice. Rezultati 1. kola, skupina G: Olympiakos - Manchester United 0:2, Lille - Deportivo 1:1

U skupini H Sparta je tek u drugom dijelu uspjela "slomiti" ruski Spartak. Prvo je Kincl u 57. minuti utakmice Čehe doveo u vodstvo, da bi Sionko dvije minute prije kraja susreta samo potvrdio pobjedu. U Nizozemskoj je Bayern protiv Feyenoorda već u 12. minuti imao 0:1, međutim na odmor se otišlo 2:1 u korist Feyenoorda. Strijelci za preokret Nizozemaca su bili van Hooijdonk u 38. minuti, dok je Jon Dahl Tomasson u posljednjoj minuti prvog dijela domaću momčad doveo u vodstvo. Međutim u petoj minuti nastavka Elber se po drugi puta upisao u listu strijelaca i osigurao Bavarcima jedan bod. Rezultati 1. kola, skupina H: Sparta P. - Spartak M. 2:0, Feyenoord - Bayern 2:2